Okna przesuwane czy uchylane?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
lukluk

Post autor: lukluk »

zdecydowanie przesuwane, ale nie na pół okna- bez przesady, w autobusie łatwo można się przeziębić, szczególnie jak się do niego biegło :D

DAB

Post autor: DAB »

... szczególnie jak się do niego biegło
Tu się przydaje takie coś jak punktualnośc. A okna mogą byc takie jak w 7700A z Wrocka czy Sl223 z Bytomia. Ikarusowe czy M11tkowe są zdecydowanie za duże

lukluk

Post autor: lukluk »

DAB pisze:
... szczególnie jak się do niego biegło
Tu się przydaje takie coś jak punktualnośc. A okna mogą byc takie jak w 7700A z Wrocka czy Sl223 z Bytomia. Ikarusowe czy M11tkowe są zdecydowanie za duże
nie tylko moja niekiedy :(

Podi

Post autor: Podi »

DAB pisze:A okna mogą byc takie jak w 7700A z Wrocka czy Sl223 z Bytomia.
A ja jestem ciekawy,czy one trzaskają jak np. w Manach NL223.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Tzn. w jaki sposób trzaskają? Jeśli chodzi o V7700 moge Cię zapewnić że są one stabilne podczas jazdy :)

Podi

Post autor: Podi »

Inspektor pisze:Tzn. w jaki sposób trzaskają? Jeśli chodzi o V7700 moge Cię zapewnić że są one stabilne podczas jazdy :smile:
Jak sie zamknie okno, to dźwięk niczym by je ktoś wybił, chyba tam nie ma uszczelek...

Jessi

Post autor: Jessi »

Uszczelki są. Najbardziej to chyba trzasak w szybach w Gniotach, zwłaszcza na jakiś kompletnie dziurawych drogach z bruku

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Ja wolę okna odsuwane, ponieważ jak się jedzie w lecie Volvo 7000a albo Neoplanem N4016 CNG to się można udusić :D
Podi pisze:A ja jestem ciekawy,czy one trzaskają jak np. w Manach NL223.
Chyba tak. Szczególnie podczas zamykania. Kiedyś się nawet wystraszyłam :o:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

A tak, rzeczywiście te uchylne trzaskają podczas zamykania, Dzieję się to za sprawą magnesu, który jest tam zomontowany, co je dodatkowo przyciaga podczas zamykania ;) I mnie się zdarzyło nieźle trzasnąć kiedyś, aż się wszyscy popatrzyli, na szczęście był to zjazd do zajezdni więc publiczności wiele w autobusie nie było... :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Jak kiedyś jechałam Volvo to zaczęło nagle mocno padać i ludzie zamykali okna jedno za drugim. To brzmiało prawie jak orkiestra :D A przez "szyberdachy" woda lała się do środka i jak kierowca powiedział przez mikrofon że zamyka się je ręcznie, to nikt się nawet nie ruszył. I musiał w końcu sam je pozamykać. Jakbym mogła tam dosięgnąć to bym to zrobiła, ale niestety troszkę za wysoko. Przynajmniej tak mi się wtedy zdawało... :chytry:

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

ikarus9587 pisze: A przez "szyberdachy" woda lała się do środka i jak kierowca powiedział przez mikrofon że zamyka się je ręcznie, to nikt się nawet nie ruszył. I musiał w końcu sam je pozamykać. Jakbym mogła tam dosięgnąć to bym to zrobiła, ale niestety troszkę za wysoko. Przynajmniej tak mi się wtedy zdawało...
No. Byłem wtedy z tobą. to była muzyka dla uszu jak te okienka trzaskały... :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja miałem podobny przypadek w ostatnie lato. W Warszawie miały miejsce dwie ogromne nawałnice (urwanie chmury + ostry wiatr = mini tornado).

W czasie drugiej nawałnicy jechałem Neoplanem N4020 do Janek. A w tym autobusie szyberdach kierowca otwierał/zamykał automatycznie. Jak zaczęło padać, to zauważyłem, że kierowca nie kwapi się aby zamknąć (a było wcześniej gorąco, wręcz upalnie). W końcu podszedłem do niego i poprosiłem, aby przymknął klapy. Popatrzył na mnie dziwnie, ale zamknął. I wtedy zaczęło ostro lać... :D

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

No to niezły fart... :D Mogło być gorzej, jak w moim i ikarusa9587 przypadku... :cry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ikarus5326 pisze:(...) Mogło być gorzej, jak w moim i ikarusa9587 przypadku... :cry:
Tak. Współczuję Wam obojgu. Być w autobusie i zmoknąć... :cool:

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

J-31 pisze:Tak. Współczuję Wam obojgu. Być w autobusie i zmoknąć...
Dzięki powolnej interwencji kierowcy, nie przesiąkłem wodą... :D Nie było aż tak źle. ;)

Kamil

Post autor: Kamil »

:strzałka: Przesuwane zdecydowanie . Więcej powietrza wlatuje ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tyle tylko, ze coraz wiecej wozów posiada jednak uchylane okna. Podam taki przykład: jechałem ostatnio w Rzeszowie Solarisem Urbino 12 i czułem się, jak w saunie. Większość okien nie dość, że była zamknięta to jeszcze szyby zaczęły parować (zapewne miało to związek z silnikiem). A tak BTW to zauważyłem ostatnio, ze w autobusach, w których działa klimatyzacja są pozamykane okna (niezależnie, czy uchylane, czy też przesuwne). Czy to ma jakiś wpływ na działanie klimatyzacji w autobusie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ma i to duży.
W sumie, jak autobus jedzie, klapy są uchylone w dobrą stronę a okna pootwierane, to z uchylnymi oknami nie jest wcale źle — lecz jak się zatrzyma, robi się nieciekawie. Ale ogólnie daje się wytrzymać.
Chyba że Niemiec zaoszczędził na uchylnych oknach i jest ich niewiele — wtedy już nie jest tak dobrze.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja ostatnio patrząc na zakupy MZA czy ITS-u muszę powiedzieć, że pozostaje mi tylko wznosić larum i ręce do nieba.

Obie firmy jak przez ostatnie kilka lat kupowały autobusy to... z oknami uchylnymi i bez klimatyzacji. Teraz obie firmy kupiły autobusy klimatyzowane z... dużymi odsuwanymi oknami.

Czy nie można było tego odwrócić ? :mruga:
Szczególnie SU 15 - z uchylnymi oknami - makabra :(

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze: Szczególnie SU 15 - z uchylnymi oknami - makabra
Zimą było w nich ok ;)

A ITS musiał kupić busy z klimą z powodu wymogów przetargu, być może znalazł się w nim zapis o konieczności wyposażenia autobusu w duże okna

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”