Zakup 30 niskopodłogowych przegubowców w Poznaniu

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Nawet jesli działa to aktualnie jej nie zaznamy bo po co ?? :D
Ustawic na 22 stopnie i jazda, cóż to za problem...(tak by sie zobaczyło czy w ogóle działa)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Ok Polka, a co do klimy to chyba poznańskie MPK boi się Combinować, żeby nie popsuć :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:Apropo klimy, ciekawe czy ta w testowym #8233 w ogóle działa...
Poznańczyk pisze:Nawet jesli działa to aktualnie jej nie zaznamy bo po co ?? :D

A ja czytałem że ta klima rzęźi jak silnik Ikarusa, może to przez to że działa na okrągło przy otwartych oknach a poza tym w miejskim busie co chwila otwierają sie drzwi.
To może ja pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnienia. Mimo, iż nie jestem mechanikiem, serwisantem, a jedynie pasażerem (niemalże codziennym) SU 18 III z klimą, to odpowiadam:

1. Klimatyzacja działa i nie ma możliwości jej wyłączenia. Nasi kierowcy (z MZA) chcieli ją już dawno wyłączyć. Nie udało im się :D

2. Klimatyzacja działa cicho. I na pewno nie rzęzi jak silnik Ikarusa. Poznańczyku coś Ci się chyba pomyliło. Powiedziałbym chyba-na pewno pomyliłeś autobusy :mruga:

3. Odczujecie działanie klimatyzacji nawet teraz. Ponieważ jest ona ustawiona na stałą temperaturę ~20 °C. Toteż w lato będzie chłodniej, a teraz w zimę, w autobusie jest po prostu ciepło, czasami nawet za ciepło - nawet bez działających nagrzewnic :D

==============
A teraz wracając do tematu - gratuluję rozstrzygnięcia przetargu i ... nowych 30 SU 18 III :)

ppln

Post autor: ppln »

Mam wrażenie, że niedługo mechanicy domontują (na zlecenie szefa) na pulpicie lub koło przełącznik, dzięki któremu będzie można wyłączyć ten bajer :) Albo po wizycie w serwisie dojdzie zgrabny panelik (od regulacji) ;)

PS. A klimatyzacja kabiny kierowcy jest wyłączalna/regulowalna?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Mam wrażenie, że niedługo mechanicy domontują (na zlecenie szefa) na pulpicie lub koło przełącznik, dzięki któremu będzie można wyłączyć ten bajer :) Albo po wizycie w serwisie dojdzie zgrabny panelik (od regulacji) ;)
Nie ma takiej sposobności, ponieważ - pisałem to już wielokrotnie i nie tylko ja - te autobusy są serwisowane wyłącznie przez serwis Solarisa. I tak będzie przez 8 lat
ppln pisze:PS. A klimatyzacja kabiny kierowcy jest wyłączalna/regulowalna?
Z tego co wiem - to w Warszawskich SU 18 III nie.

A jakie będą poznańskie, czy kierowca będzie mógł włączać/wyłączać, bądź regulować klimę ? :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

J-31 pisze:2. Klimatyzacja działa cicho. I na pewno nie rzęzi jak silnik Ikarusa. Poznańczyku coś Ci się chyba pomyliło. Powiedziałbym chyba-na pewno pomyliłeś autobusy
Ja to wyczytałem na innym forum i nie twierdzę że to prawda. Po prostu ktoś tak pisał.

Przejadę się warszawskim teściakiem na 74 u nas to ocenię :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznańczyk pisze:Przejadę się warszawskim teściakiem na 74 u nas to ocenię :D
Koniecznie się Przejedź. Jak MPK Poznań otrzyma już swoje SU 18 III, to Będziesz mógł porównać :mruga:

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Tylko gdzie ja go dorwę. Byłbyś ktoś tak dobry podać jakieś godziny odjazdów z końcówek??

ppln

Post autor: ppln »

A tak swoją drogą to kiedy jechałem warszawskim Solarkiem dośc niedawno (linia 525 Centralny-Międzylesie) to nie było słychać nic o głośności ikarusowego silnika :) A przez te 8 lat na pewno MZA zamówi sobie panelik regulacyjny (jak już te Solarki "ostygną" czyli za rok)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznańczyk pisze:Tylko gdzie ja go dorwę. Byłbyś ktoś tak dobry podać jakieś godziny odjazdów z końcówek??
Tak. O godzinie 13.13 jedzie na Berdyczów 13 :devil:

ppln

Post autor: ppln »

Ale tylko w piątek 13-go (czyli w październiku) ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:Tylko gdzie ja go dorwę. Byłbyś ktoś tak dobry podać jakieś godziny odjazdów z końcówek??
A co wróżki jesteśmy :>?

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Byłbyś ktoś tak dobry podać jakieś godziny odjazdów z końcówek??
15.11 z Sobieskiego np.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Dziś widziałem chyba aż 2 brygady na Ikarusach na 74 i kilka Solarek, ale warszawiaka ani widu ani słychu...

toxic

Post autor: toxic »

Był na brygadzie 10, jechałem nim :D A ikarus280 jechał na 9, przed Solarką.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Na 8-mej też był Ikarus! Bo ją mijałem i goniłem, żeby zobaczyć numer, bo o 10-tej słyszałem.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

O... dyżurny z Sobiecha zrobił znowu porządek i pozameniał sprzęty na 74 i 98 :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Często się tam takie akcje dzieją! Nieraz mnie przeganiano z 74 do 98 bo 74 pojedzie na Rózany albo odwrotnie, głupota! :wall:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Ale teraz nowy trendy, zamiana wozu i przenosiny numerków z brygadą (ostatnimi czasy jeździli z tymi co mieli)

Przykłąd:
poniedziałek: plnowa rezerwa #1502 tymczasaem co jeździło na 90/4-->#1502, a na R nagle znalazł się #1520
wtorek: na 74/x pojawił sie #1516 a z "eRką" stał sobie na Sobiecha #1359(?) po czym popołudniu wszystko znowu wrociło do normy

drentwy

Post autor: drentwy »

Obrazek
Już za kilka miesięcy po Poznaniu za dnia będą jeździć wyłącznie autobusy niskopodłogowe. MPK rozstrzygnęło pierwszą część przetargu na zakup 50 nowych pojazdów.

- Mamy już podsumowanie przetargu na 20 autobusów 12-metrowych. Zwycięzcą jest firma MAN - powiedział nam Krzysztof Książyk, dyrektor pionu autobusów w MPK. - Teraz wysyłamy stosowne papiery do Urzędu Zamówień Publicznych, który musi zatwierdzić wyniki przetargu.

Na finiszu jest także drugi przetarg - na dostawę 30 nowych "przegubowców". Tutaj pretendent jest tylko jeden - firma Solaris. Oznacza to, że dwie rywalizujące ze sobą firmy podzielą się kontraktami, które w sumie wyniosą 53,5 mln zł.

W związku z przetargami, po Poznaniu od kilku dni na linii 74 jeździ testowy autobus firmy Solaris. Jak napisała jedna z naszych Forumowiczek, Iza Jankowska, jest to Solaris Urbino 18 o numerze bocznym 8233.

Należy on do Miejskiego Zakładu Autobusowego w Warszawie. Jest jednym z 79 pojazdów dostarczonych do Warszawy w 2005 roku.

- Pojazd sprawuje się poprawnie. Ten akurat egzemplarz nie ma klimatyzacji dla pasażerów - jednak te Solarisy, które do nas trafią, będą takową posiadać - zakończył Krzysztof Książek.
???? Ostatni akapit mnie rozłożył. Ten "fachowiec" od autobusów naprawdę to powiedział? :roll: :retard: :rotfl:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”