Czystość autobusów w okresie nadmiernych mrozów!

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Natomiast podłoga warszawskich autobusów - np. Jelczy M121M jest makabrycznie brudna. Zalega tam gruba warstwa błota, śniegu, soli. Wszystkiego. Makabra. Jechałem wczoraj dwoma M121M. Dwa różne autobusy, a wyglądały w środku tak samo...
A jak wygląda podłoga w najnowszych Solarisach :?: Kierowcy dbają o nie :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze:A jak wygląda podłoga w najnowszych Solarisach :?: Kierowcy dbają o nie :?:
Nie wiem - czy to jest spowodowane utrzymywanie się wysokiej temperatury, ale w SU 18 III nie ma błota. Jechałem kilkoma pojazdami. I w tych,którymi się poruszałem, było w miarę sucho. Jestem tym mocno zdziwiony, ponieważ to są te same warunki, ale...

....M121M są nie dogrzane. A SU 18 III mają stałe ciepło, dzięki klimie i sprawnym nagrzewnicom. Poza tym SU 18 III są nowe i jeszcze szczelne. W przeciwieństwie do M121M, które już są dziurawe, szczególnie przy drzwiach. Są braki w uszczelkach. ;)

56247

Post autor: 56247 »

M 121 M,mają po osiem i dziewięć lat,więc cóz się dziwić...?!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przejechałem wczoraj trochę różnymi autobusami. Wszędzie było błoto. Taka pora roku. ;)

Natomiast dzisiaj jechałem do pracy Su 10 Mobilisa. Kierowca posprzątał podłogę. W autobusie było czysto. :)

Natomiast czystość autobusów na zewnątrz ... jak wszędzie. ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Natomiast dzisiaj jechałem do pracy Su 10 Mobilisa. Kierowca posprzątał podłogę. W autobusie było czysto.
Widać, że Mobilis dba o swoje wozy skoro kierowcy w nich sprzątają ;)
J-31 pisze:Nie wiem - czy to jest spowodowane utrzymywanie się wysokiej temperatury, ale w SU 18 III nie ma błota. Jechałem kilkoma pojazdami. I w tych,którymi się poruszałem, było w miarę sucho. Jestem tym mocno zdziwiony, ponieważ to są te same warunki, ale...
No nówki to mają właśnie do siebie, że wszystko jest szczelne i ładne ;) Podejżewam, że kierowcy dodatkowo czyszczą je na pętlach ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

B.A. Baracus pisze: Podejżewam, że kierowcy dodatkowo czyszczą je na pętlach ;)
W to, raczej wątpię. Muszę przyznać, że muszę się załapać na Su 18 III gdzieś na trasie, bo tamten autobus wyjeżdżał z pętli, toteż mógł po prostu wyschnąć. ;)

[ Dodano: 2006-01-25, 15:42 ]
Jedno trzeba uznać. SU 18 III to teraz najprzyjemniejsze autobusy. Mimo panujących mrozów - jak już napisałem - w środku naprawdę jest przyjemnie. ;)

Wczoraj jechałem SU 15 - Kierowca grzał na maxa, a mnie marzły palce nóg - szczególnie kiedy stałem w rzeźni... :D

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Dziś jechałem 3 autobusami:
SU18 #8206 linia 175 - ciepło i czysto w środku
SU15 #A028 linia 167 - zimno i wielkie błoto
M181M #7906 linia 171 - ciepło i błoto

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

NG313 #3904 linia 116 -> ZIMNO I BŁOTO!

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Tomaszekkk pisze:NG313 #3904 linia 116 -> ZIMNO I BŁOTO!
Zimno w Manie to dziwne, mi się many kojarzą z dusznością zarówno zimą jak i latem ;)
Dzisiaj miałem przyjemność pojeździć trochę gdyńskimi trajtkami i muszę przyznać, że jest dobrze :) W miare możliwości czystko, temperatura umiarkowana, ogólnie pozytywnie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo a jak jest z czystością w Solarisach Trollino ? Podłoga sucha, czy zabłocona ? ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

U nas dzisiaj w niektorych tramwajach płynęła rzeka błota (no może trochę przesadziłem ;) ) na przystankach też robi się błocko. O ile rano jechałem tramwajem #1345 było w miarę czysto, o ile wracałem byla już tam 'rzeka błota". Przy okazji na szybach pojawiły się ciekawe wzorki ze szronu. Ładnie to wyglądało. :)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:A propo a jak jest z czystością w Solarisach Trollino ? Podłoga sucha, czy zabłocona ?
Wczoraj jak jechałem to nie było źle ;) Dzisiaj chyba będe miał okazję jechać Trollino to zdam relacje na bierząco ;)

voy

Post autor: voy »

Dzisiaj rano jechałem odkurzaczem.... o rany, tej zimy nie jechałem zimniejszym autobusem od tego! Na szybach szron, ale na podłodze było jeszcze czysto.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podejrzewam, że przedsiębiorstwa komunikacyjne z niecierpliwością oczekują na mniejszy mróz lub po prostu ocieplenie. Autobusy, z zewnątrz są makabrycznie zapuszczone, ale cóż.. siła wyższa. Aby do wiosny :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”