Czy będą nowe autobus w MKS-ie Mielec??

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Bartek

Czy będą nowe autobus w MKS-ie Mielec??

Post autor: Bartek »

Co myslicie o kasacjach w MKS-ie :?: W 1997 roku była największa wymiana taboru. Skasowali około 49 najbardziej weksploatowanych autobusów. Za to do Mielca trafiły 3 autosany melony, 2 autosany A1010M, 1 pregniot i 4 gnioty. W 1999 roku kupili Neoplana K4016td. W 2001 2 solarisy. W 2002 skasowali parę autosanów H9. W 2003 skasowali peerkę #135. W 2004 skasowali 2 peerki #151 i 132 i miga #157(132 była wyposażona w wyśfietlacze R&G i podnośnik dla inwalidów, miała 20 lat.) Za skasowane #132, #157 i #151 kupili jedego Jelcza M101I. W 2005 (listopad) skasowali autosna H9-35 #136. W tym roku skasowali peerkę #142 (zgniła) i zamierzją skasować jeszcze 3 peerki #110 (najstarszy liniowy autobus z MKS-u jest to Jelcz PR110U kupiony w 1981r.) #134 i #141. Czy można się spodziewać, że w tym roku MKS kupi coś nowego :?: Co o tym myślicie :?:

Michał

Re: Czy będą nowe autobus w MKS-ie Mielec??

Post autor: Michał »

Skasowali 49 autobusów a w zamian kupili około dziesięciu? :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:(...) Czy można się spodziewać, że w tym roku MKS kupi coś nowego Co o tym myślicie
Nie znam sytuacji w Mielcu. Toteż moje pytanie brzmi, czy MKS wyrabia się z zapotrzebowaniem na komunikację ?

Bowiem jeśli spadły potoki pasażerskie i z komunikacji autobusowej korzysta każdego roku coraz mniej ludzi - bo np. wybierają własny transport - to nie dziwię się, że kupują mało a kasują dużo.

Natomiast jeśli MKS ma braki taborowe, to chyba odpowiedź na tak postawione pytanie jest oczywista. :mruga:

Niezależnie od sytuacji MKS będzie potrzebował nowego taboru. Wcześniej czy później, będą musieli kupić jakieś autobusy. ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Potoki pasażerskie maleją bo bilety są za drogie. W Mieleckej gazecie KORSO pojawił się taki artykuł http://www.korso.pl/articles.php?id=1566 Może MKS przewiduje przerobić jeszcze pozostałe 7 autobusów. A może kupi nowe vecto albo mastero. Może przeprowdzi jeszcze kilka gruntownych remontów (np. tak ja peerka #150 po remoncie album_page.php?pic_id=2661
przed http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/autobusy. ... 4&nr=48585)
Ostatnio zmieniony 2006-01-28, 12:14 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Mam wrażenie, że oni wpadli w błędne koło:

drogie bilety -> mniej klientów -> mniej kursów -> jeszcze droższe bilety ->.... :o:

ppln

Post autor: ppln »

To może czas zmniejszyć ceny biletów i wprowadzić jakieś atrakcyjne promocje na migawki (przy zakupie migawki na pół roku jeździsz 2 tygodnie za darmo, albo coś podobnego)

[ Dodano: 2006-01-27, 17:15 ]
I co to za dziwny autobus na zdjęciu z KORSO? Ma jamnika, żywcem wziętego z Solarisa, ale ze świecą szukać na nim zaokrągleń, czy czegoś takiego. I IIG nie miała wyświetlacza nad szybami.

Bartek

Post autor: Bartek »

To jest Neoplan 4016td #200 z 1999 roku.

voy

Post autor: voy »

Wstawili po prostu zdjęcie jakie bądź.
Co do nowych autobusów to być muszą - jest dużo kasacji, tabor się starzeje. Na pewno coś kupią nowego.

Michał

Post autor: Michał »

Dokładniej na tym zdjęciu jest K4016td ;) W późniejszych wersjach Neoplana z fabryki w Polsce Neoplanom naklejano jamniki i tak przeszło to na Solarisy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

N4020td płockie też je miały.

emes133

Post autor: emes133 »

"pr110" przesadziłeś z tymi 49 autobusami skasowanymi w 1997 roku! Skasowali wtedy bodajże 3 Jelcze PR110U (105,108 i 109). MKS zmniejsza ciągle liczbę taboru , bo więcej nie potrzebuje. Zmniejszana jest liczba kursów , mnóstwo linii zlikwidowano w ciagu ostatnich kilku lat. Liczba pasażerów spada. Jednak nowe autobusy są potrzebne mimo wszystko , gdyż jest jeszcze na stanie sporo taboru z pierwszej połowy lat 80-tych! I nie można się spodziewać , że długo pojeżdżą. Jeżeli faktycznie w tym roku mają zamiar wycofać 3 peerki , to wydaje mi się , że muszą w końcu zacząć też coś kupować. Ale póki co żadneo przetargu nie ogłosili.

Bartek

Post autor: Bartek »

Ja napisałem te informacje z książki "40 lat MKS Mielec". Mam nadzieje, że szybko skasują #110, #134, #141 i #159, i kupią coś nowego, ale niskopodłogowego. A właśnie czy jest teraz na rynku jakiś duży tani, nickacz?? Bo MKS <b>napewno</b> nie kupi żadnych manów ani merców. Może drugiego (tym razem 3-drzwiowego ) salusa kupią, a może vecto;)

emes133

Post autor: emes133 »

Oj nie brakuje na rynku różnego dziadostwa... :) Ale przecież sytuacja MKS-u nie jest podobna taka zła. Więc może kupią coś droższego :mruga: :rotfl:

Bartek

Post autor: Bartek »

A ja bym chciał zobaczyć w barwach MKS-u mana lion's city (3-drzwiowy) ,ale to tylko marzenia :-P. A może Su15III bo na szczytowe linie by się czasami przydał. No nic zobaczymy co MKS zakupi, i czy będzie to dobra decyzja.
Ostatnio zmieniony 2006-02-03, 21:01 przez Bartek, łącznie zmieniany 1 raz.

emes133

Post autor: emes133 »

Zresztą póki co nawet nie ogłoszono żadnego przetargu - nie wiadomo więc czy w ogóle planują coś kupić!

Bartek

Post autor: Bartek »

A jedank, MKS planuje ogłosić przetarg na małe autobusy CNG. Mieli zamiar kupic uzywanego MAN-a CNG ale zrezygnowali. Zobaczymy czy przetarg sie odbedzie i jaka firma z jakimi autobusami sie zgłosi, To sa nieoficjalnie informacje. Na razie czaekamy z niecierpliwością na zakup busów, bo są potzrebne.

P.S co do mana to niestety <b>niewiem</b> jaki model, szkoda.

::Marek..

Post autor: ::Marek.. »

Witam!

Cos bedą musieli kupić, jeśliby jednak chcieli jakieś nowe diesle to najwyzszy czas zacząć działać w tym kierunku, nowe normy emisji spalin tuż tuż a z nimi spore koszty. A jakie marki(z małych autobusów) z napedem CNG są dostepne na rynku w chwili obecnej?


A tak w ogóle to po raz pierwszy na forum. Z tzw doskoku interesuje się komunikacją miejską, szczególny sentyment mam do naszych autobusów. Nieswiadomym miłośnikiem zbiorkomu byłem już w pierwszej połowie lat 80 i zostało mi to do dziś

Mam jeszcze pytanie dotyczace czasu pracy kierowców np w mieleckim MKS-ie. Ile godzin trwa dniówka kierowcy i ile przerw jest w trakcie dnia

pozdr

ppln

Post autor: ppln »

Z małych autobusów to MAN NM 1X3 CNG, Solaris U10 CNG i ten króciutki Mercedesik (Cito chyba). Nie widziałem żadnego, ale z pewnością są w stanie takie wyprodukować ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

ppln pisze:Z małych autobusów to MAN NM 1X3 CNG, Solaris U10 CNG i ten króciutki Mercedesik (Cito chyba). Nie widziałem żadnego, ale z pewnością są w stanie takie wyprodukować ;)
Tylko na żaden nie stać MKS ;) Nie wiem czy cos kupią, bo teraz jakaś peerka idzie do remontu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

::Marek.. pisze:Cos bedą musieli kupić, jeśliby jednak chcieli jakieś nowe diesle to najwyzszy czas zacząć działać w tym kierunku, nowe normy emisji spalin tuż tuż a z nimi spore koszty. A jakie marki(z małych autobusów) z napedem CNG są dostepne na rynku w chwili obecnej?
Witamy na forum. Ja też się nad tym zastanawiałem. I w zasadzie po głowie chodzi mi jeszcze myśl o kupieniu niskowejściowych autobusów z drugiej ręki - przede wszystkim z zachodu.

Natomiast szczerze wątpię by mielecki MKS zdecydował się na nowe autobusy 10-metrowe produkowane przez MAN-a, lub Solarisa. Oni już wybrali - ZS Jelcz. Ta firma ma najtańsze produkty ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”