Dwa nowe wozy w Transgórze Mysłowice

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
DAB

Dwa nowe wozy w Transgórze Mysłowice

Post autor: DAB »

Do Transgóru przyszły dwa Volvo. Jeden Volvo B10M - 60 DAB rocznik 88 drugi to Volvo B10M-60 Aabenraa rocznik 92. Jeden ma skrzynię ZF drugi zaś Allison. Tylko nie wiem który ma którą skrzynię. Podejrzewam że DAB ma ZFa a Aabenraa ma Allisona. Mam kilka fotek tylko niestety nie moje i nie wiem czy mogę wrzucić

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Czyżby na 98 zakupiono te autobusy? Dodaj przez imageshacka ;)

DAB

Post autor: DAB »

Nie wiem czy moge dodac. Na 98 mają jeździc wozy z wyświetlaczami a one mają filmy :)

ppln

Post autor: ppln »

Jak są z jakichś stron to daj linka do nich. I jak można kupować pojazdy starsze od Ikarusów (1988)?

DAB

Post autor: DAB »

Nie widziałem ich na żadnych stronach. Dostałem je "prywatnie"
ppln pisze:I jak można kupować pojazdy starsze od Ikarusów (1988)?
Tak można kupować, bo kupując Volvo można mieć pewność, że nie będzie potrzebował NG po roku użytkowania :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:I jak można kupować pojazdy starsze od Ikarusów (1988)?
Ppln, chyba trochę źle Rozumujesz. Ikarusy a np. Volvo z tego samego okresu to są zupełnie inne pojazdy. I nie chodzi tu tylko o ich konstrukcje, ale o ... jakość wykonania oraz o przebieg eksploatacji.

Ikarusy zawsze miały problem z jakością. A to z kolei + nieodpowiednia (normalna w PRL-u i nie tylko, bo teraz też) eksploatacja, konserwacja + samodzielne naprawy wykonywane często "na sztukę" - powoduje, że Ikarusy szybko się sypały i wymagały poważniejszych NG. A ich stan Znasz doskonale... :mruga:

Natomiast Volva, dodatkowo sprowadzane z zagranicy - to są autobusy w nie porównywalnie lepszym stanie. Po pierwsze dlatego, że producent starał się produkować autobusy przeznaczone do baaardzo długiej eksploatacji. Dbał o markę, bo przecież konkurencja nie śpi. A po za tym przewoźnik dbał o nie należycie.

Reasumując Ikarus z 1988 a Volvo 1988 tak naprawdę dzieli ogromna przepaść techniczna, technologiczna i jakościowa... :retard:

ppln

Post autor: ppln »

Ale Volvo z 1988 nie spełnia żadnych norm ekologicznych (405N-ka z 1994/5 spełnia E2), jest chyba wysokie (405N-ka jest niska), ale za to takie Volvo kosztuje tyle co tani samochód ;) (40-50 tys., bo ja bym więcej nie dał)

DAB

Post autor: DAB »

ppln pisze:Ale Volvo z 1988 nie spełnia żadnych norm ekologicznych
A Ikarus (konkretniej Raba D2156) jakieś spełnia ?
ppln pisze:(405N-ka jest niska),
A po co niskie jak Volvo są wygodniejsze mają wygodniejsze fotele, są cichsze a na Transgórowych liniach inwalidzi nie jeżdżą

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Odświeże temat: dzisiaj dojedzie kolejny autobus do Transgóru (o/Brzezinka), jest to
Volvo B10M-60 Aabenraa ex.#2046 rocznik 1992, skrzynia biegów: Allison. Do 3 tygodni powinien dojechać też ex.#2045 rocznik i skrzynia te same. Transgór szaleje. Dobrze, że kupuje te Volva niż Ikarusy/Jelcze z Gdyni/Koszalina Bóg wie skąd jeszcze...
Ostatnio zmieniony 2006-03-15, 16:03 przez DoMANik287, łącznie zmieniany 1 raz.

DAB

Post autor: DAB »

DoMANik287 pisze:Odświeże temat: dzisiaj dojedzie kolejny autobus do Transgóru (o/Brzezinka), jest to
Volvo B10M-60 Aabenraa ex.#2046 rocznyk 1992, skrzynia biegów: Allison. Do 3 tygodni powinen dojechać też ex.#2045 rocznik i skrzynia te same. Transgór szaleje. Dobrze, że kupuje te Volva niż Ikarusy/Jelcze z Gdyni/Koszalina Bóg wie skąd jeszcze...
Zgadza się ... Zdjęcie 2046 mam ale nie wiem czy moge pokazac ... Jak ktoś chce to ewentualnie na PW :) Mam nadzieje że te Volvo nie trafią na tyskie linie

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

DAB pisze:Na 98 mają jeździc wozy z wyświetlaczami a one mają filmy :)
Jasne, a jeżdżą #283, #285, #287, #293 itp. :chytry:

z wyświetlaczami jeździł tylko #315 i chyba raz #316 albo w ogóle nawet. Zaprogramowane "profesjonalnie" cyt: RUDA HALEMBA DWÓR jakby ktoś nie wiedział powinno być: RUDA HALEMBA PęTLA a DWÓR TO JEST W MACIEJKOWICACH jak już :P

#315

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Ale to nie Transgór programował te ekhm... wyświetlacze tylko ta firma co je robiła (Mobitec).

Nie dość, że tam jeżdżą wozy bez wyświetlaczy to jeszcze z takimi profesjonalnymi tablicami napisanymi odręcznie, a dlaczego tak to już nie chce mówić...

DAB

Post autor: DAB »

DoMANik287 pisze:Ale to nie Transgór programował te ekhm... wyświetlacze tylko ta firma co je robiła (Mobitec).
Zgadza się :) A te cyferki to czemu nierówno są, bo nie wiem ?

Nie dość, że tam jeżdżą wozy bez wyświetlaczy ...
Powiedz mi którą linię byś wolał ... 41 na któej masz 5h przerwy zarazbiasz więcej niż na 98 i nie krecisz tyle czy 98 żebyś mniej zarobił i wrócił bardziej zmęczony ?

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

DAB pisze:
DoMANik287 pisze:Ale to nie Transgór programował te ekhm... wyświetlacze tylko ta firma co je robiła (Mobitec).
Zgadza się :) A te cyferki to czemu nierówno są, bo nie wiem ?

Nie dość, że tam jeżdżą wozy bez wyświetlaczy ...
Powiedz mi którą linię byś wolał ... 41 na któej masz 5h przerwy zarazbiasz więcej niż na 98 i nie krecisz tyle czy 98 żebyś mniej zarobił i wrócił bardziej zmęczony ?
Niestety w Transgórze jest takie coś poryte, że wystarczy dać dyspozytorowi flaszkę i się rok na jednej linii jeździ (oczywiście wybranej przez siebie linii)

Aaa powiedz mi dlaczego każdy kierowca jeździć z takimi tablicami widocznymi w moim podpisie ma dostać karę, kiedy na 41/166/219/223/262/536/695/788/952/953/995 chasają sobie wozy z wyświetlaczami ... Mógł by chociaż jeden jeździć z tymi wyświetlaczami a jest ich dużo: #250, #306, #307, #312, #316.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Mody_82 pisze: ... z wyświetlaczami jeździł tylko #315 i chyba raz #316 albo w ogóle nawet. Zaprogramowane "profesjonalnie" cyt: RUDA HALEMBA DWÓR jakby ktoś nie wiedział powinno być: RUDA HALEMBA PęTLA a DWÓR TO JEST W MACIEJKOWICACH jak już :P

#315
Hehe, lepiej by brzmiało HALEMBA OS. PęTLA :rotfl:

DAB

Post autor: DAB »

Gorące (już wystygły) newsy ... Volvo nie odtarło :( Coś, jakiś kabel od skrzyni biegów mu pękł i stał na trasie. Byc może już dojechał tego nie wiem ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”