MZK Przemyśl znów zamierza kupić używki

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Adrian_

MZK Przemyśl znów zamierza kupić używki

Post autor: Adrian_ »

Na fali modnych ostatnio zakupów przez tą firmę pojawiła się następna oferta-MZK zamierza kupić 2 Neoplany K4010td i 1 Merca O407.Z tego,co dowiedziałem się od dyrektora MZK,Piotra Koncera jednoznacznie wynika,że Neoplany po zkaupie będą skierowane na linię 2,gdyż przejeżdża ona w rejonie Szpitala Miejskiego oraz na 28 po to,by dowozić narciarzy na stok.A to oznacza,że z 2 po takim zakupie zniknie przegub.Ale jak wiecie,przegubów w Przemku zostało już tylko 4 i nie dogodzi się nimi każdej linii.Ja osobiście nie wiem,co oni planują,ale pod koniec 2005r. podobno Przemyśl w ramach testów wizytowął przegubowy Ikarbus :!: ,który MZK miało zakupić w zamian za kasowane Ikarki.Tak się jednak nie stało.Chyba MZK już nigdy przegubów nie kupi,no,chyba że po cenie promocyjnej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:(...)Chyba MZK już nigdy przegubów nie kupi,no,chyba że po cenie promocyjnej.
Kupi, kupi - używane. To tylko kwestia czasu... :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podejrzwam,że wtedy,jak potną Ikarusy,a na to jeszcze się nie zanosi,gdyż mimo,iż są z 1986 roku stan niektórcyh,zwłaszcza 372 i 375 jest bardzo dobry.375 robi za rezerwę i dzięki temu,ze więcje stoi na zajezdni,jak jeźdiz ma dopiero 500 tys. km na liczniku.Jak na 20-letni autobus to rewelacyjny przebieg.Swoją droga ciekawe,czemu MZK chciało kupowac Ikarbusy od Węgrów,albo MAZ-y z Ukrainy?

ppln

Post autor: ppln »

Te MAZ-y to całkiem porządne sięna zdjęciach wydają, a Ikarbusów nie znam. Ale na pewno tańsze są od Solarisa.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Wiem.Ale jak widac dla MZK były za drogie,skoro nie zakupiono Ikarbusów.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Swoją droga ciekawe,czemu MZK chciało kupowac Ikarbusy od Węgrów,albo MAZ-y z Ukrainy?
Blisko może mają,to mogą kombinować :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak mają blisko to mogliby też te trupiaste Ikarusy 256,co jeżdżą na Przemyśl-Lwów odkupić.Lwowski PKS zakupił sobie ostatnio merca O303 i Ikarusa EAG-a 396 bodajże,wiec mogliby odsprzedać :D

Podi

Post autor: Podi »

Ale one się niezbyt na km nadają :P

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Adrian_ pisze:Swoją droga ciekawe,czemu MZK chciało kupowac Ikarbusy od Węgrów
Dlaczego od Węgrów, skoro firma Ikarbus jest Jugosłowiańska ? :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A jakie to ma znaczenie? wazne,że zagraniczna xD .Ale mniejsza z tym.Ciekaw jestem,skąd oni biorą aż tyle używanych mercedesów O407? czyżby Niemcy w tak zastraszającym tempie ich sie pozbywali?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:A jakie to ma znaczenie?
Ma znaczenie, ponieważ Ikarbus nigdy nie miał nic wspólnego z Ikarusem. Nawet za czasów kiedy się też nazywał Ikarus :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czyli Ikarbusy to rozwinieta forma Zemunów,cyz jak to w końcu jest?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Czyli Ikarbusy to rozwinieta forma Zemunów,cyz jak to w końcu jest?
Tak jest. Teraz się zgadza. Ikarbus to po prostu kontynuacja Ikarusa-Zemun. Same pojazdy to nic nadzwyczajnego. Nie wiem czy nie są gorsze od Ikarusów 280. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No nie wiem.Niektóre Zemuny IK160P jeżdżą do dzisiaj.Jakby były (sorry za wulgaryzm) do dupy,to nie przetrwałyby dzisiejszych czasów.

kuki

Post autor: kuki »

Dziwny pisze:
Adrian_ pisze:Swoją droga ciekawe,czemu MZK chciało kupowac Ikarbusy od Węgrów
Dlaczego od Węgrów, skoro firma Ikarbus jest Jugosłowiańska ? :chytry:
Jak chcemy być tacy rzeczowi to wypada zaznaczyć, że nie ma już takiego państwa jak Jugosławia jest jedynie Serbia i Czarnogóra. :-P
Jak byłem w Przemyślu to widziałem 3 z czterech Merców (417, 418, 419), ale tylko dwa sfociłem :( ). Jeden z nich: link :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z ostatnich nabytków są 4 Mercedesy O407:415,416,417 i 418 oraz 2 używane MAN-y NL202:419 i 420.MAN-y jeżdża tylko w szczycie popołudniowym.Ale Mercedesy O407 i MAN-y NL202 bedą w wakacje tego roku obsługiwac połączenie MZK Przemyśl-Solina przez Sanok (wcześniej obsługiwał je pregniot #414).A tutaj masz zdjęcie drugiego Merca: album_page.php?pic_id=2342&sid=293f0dcb ... bc43a5d611

kuki

Post autor: kuki »

Dzięki za info. Jednego MANa (#420) też sfociłem. :D A co do tych Merców to biorą je chyba z zaprzyjaźnionego miasta Paderborn z Niemiec. Zresztą był artykuł w infobusie jak zakupiono Merce O407 (#416, #417): link do artykułu :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Z tego artykułu wynika,ze wszystkie Mercedesy mają tablice kierunkowe.Bzdura! 416 ma wyświetlacze (no skoro się nimi na zajezdni bawiłem,to na pewno ma :D).A co do zdjecia #416 było kiedyś na TWB,ale ktoś je zablokował.

kuki

Post autor: kuki »

Adrian_ pisze:Z ostatnich nabytków są 4 Mercedesy O407:415,416,417 i 418 oraz 2 używane MAN-y NL202:419 i 420.
Nie wiem skąd masz takie informacje, ale ten Merc 418 to chyba jest O405 a nie O407 :mruga: . Zobacz sam: link
Tak samo te Many to nie są NL202 tylko SL202. :P Może coś źle usłyszałeś i przekręciłeś, a samych Manów nie widziałeś, ale oto i one (są na dole strony) :D : link :rotfl:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nic nie przekręcałem.Takie dane mam od jednego kierowcy z MZK,który jeździ M11.Zresztą #416 to na pewno Merc O407,gdyż jest przystosowany do komunikacji międzymiastowej,nadto ma układ drzwi 1-2,co świadczy o tym,ze #416 to O407 :!: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”