Otwieranie drzwi kierowcy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
ppln

Otwieranie drzwi kierowcy

Post autor: ppln »

Najlepsza klima to jest jak sobie kierowca połóweczkę (drzwi oczywiście ;) ) otworzy :D W Łodzi latem występuje to wręcz nagminnie (nic zresztą dziwnego) :)


Posty wydzelone z tematu Kolejne Solarisy III generacji w Gdyni. u2w
Ostatnio zmieniony 2006-03-07, 21:44 przez ppln, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

W Warszawie w lato nawet całe pierwsze drzwi są otwarte jak bus do zajezdni jedzie. Pare razy widziałem takie coś w Ikarusach.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Oj, wogle połóweczka to wierny przyjaciel kierowcy… Jej otwarcie potrafi również nieźle rozgrzać w zimie :D

ppln

Post autor: ppln »

@Piotrek: Ja się spotkałem z czymś takim w liniowym bodajże 93 (odcinek na Rzgowskiej i z krańsówki Chojny). Był to Merc 405N (najlepszy wyprodukowany :D ). I dlaczego w niektórych 405N-kach da się otworzyć na stałe pierwsze drzwi (nie za pomocą deseczki jak w jelczedesach), a w niektórych nie? Jest od tago jakiś konkretny przełącznik?

kombino

Post autor: kombino »

Mnie się wydaje,że w gdyńskich jelczedesach nie było przycisku,potem sobie go dorobili :retard:

ppln

Post autor: ppln »

A w Łodzi żadnego dorabiania nie ma. Blokuje się nowoczesną metodą - deską ;) Przyciski są wyłącznie w "rasowych" 405N-kach

kombino

Post autor: kombino »

Ile jest jelczedesów w Łodzi?

[ Dodano: 2006-03-07, 20:52 ]
A ja szukałem tych postów i nie mogłem się nadziwić,że ich nie ma :wall:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rozumiem, że ten wątek powstał na zasadzie marzeń o lecie :mruga:
Piotrek_2274 pisze:W Warszawie w lato nawet całe pierwsze drzwi są otwarte jak bus do zajezdni jedzie. Pare razy widziałem takie coś w Ikarusach.
....No i nie tylko. Ja byłem świadkiem otwartych drzwi, połówek, nawet w autobusach jadących również liniowo. :P

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

J-31 pisze:....No i nie tylko. Ja byłem świadkiem otwartych drzwi, połówek, nawet w autobusach jadących również liniowo.
No tak, ale liniowo jest otwarta tylko połówka a nie całe drzwi :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:
J-31 pisze:....No i nie tylko. Ja byłem świadkiem otwartych drzwi, połówek, nawet w autobusach jadących również liniowo.
No tak, ale liniowo jest otwarta tylko połówka a nie całe drzwi :)
Spoko, całe drzwi też się zdarzały, oczywiście jeśli warunki na to pozwalały.... :mruga:

Siecool

Post autor: Siecool »

Nie zawsze, w zeszłym roku widziałem całe otwarte 1 drzwi, mimo tego, że obok stała jakaś pani. :wink:

A połóweczka może być też nieprzyjacielem kierowcy, widać to w zimie po niechęci kierowców do otwierania pierwszych drzwi dla pasażerów. :wink:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

U mnie również kierowcy otwierają połówki w lecie. W zimie zresztą też, w końcu trzeba osiągnąć temperaturę roboczą :devil:
Co do łódzkich Jelczedesów: a nie lepiej byłoby spuścić powietrze awaryjnym i włączyć zawór w zajezdni? Deską można jeszcze coś popsuć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:(...)
Co do łódzkich Jelczedesów: a nie lepiej byłoby spuścić powietrze awaryjnym i włączyć zawór w zajezdni? Deską można jeszcze coś popsuć.
Już ja Cię spuszczę i popsuję... :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Już ja Cię spuszczę i popsuję... :retard:
Nie rozumiem czemu, ale lepiej będę uważał na podejrzanych warszawiaków w okolicach pętli autobusowej…

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

U nas w Tczewie też latem, jeżdżą kierowcy z otwartą połówką, pierwszych drzwi w mercedesach, jelczach.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

We wszystkich starszych wozach, w których nie ma blokady, tak?

ppln

Post autor: ppln »

Nie tylko starszych. Bardzo wiele nowych wozów ma opcję wyłączenia blokady pierwszych drzwi/połóweczki.

[ Dodano: 2006-03-12, 16:13 ]
Zwłaszcza te z otawrtymi kabinami :)

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

To wiem, ale chodziło mi o jazdę z otwartą połówką - głównie w starszych wozach.
A co do sterowania co i jak ma się otwierać, to w większości nowszych.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Ja raz maiłem okazje jehcać m-11 ze wszystkimi otwartymi drziwami.Na_szczęście siedziałem.To był zjazdowy kurs a pusto było w autobusie.


No cóż, warnik. u2w
Ostatnio zmieniony 2006-03-12, 22:09 przez NEO, łącznie zmieniany 1 raz.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Ja kiedyś miałem okazję jechać Ikarusem na E-2, gdzie w ogóle drzwi (przynajmniej te w przyczepie) się nie zamykały. Był to jakiś 29**, czy coś takiego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”