Porównania autobusów

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ppln pisze:Nieco zmodernizuję to powiedzenie "Nie jest ważne co kupują, ważne żeby jeździło i było niskopodłogowe"
Ja bym trochę rozszerzył Twoje powiedzenie, o przewoźników nie koniecznie publicznej komunikacji miejskiej - chociaż często z nią związanej.

Otóż patrząc na poczynania naszych "prywaciarzy", których autobusy kursują regularnie po Warszawie, odnoszę wrażenie, że ich hasłem przewodnim jest "Nie jest ważne co kupując, byle by tylko jeździło" :devil:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To nie tylko problem warszawskich (i podwarszawskich) prywaciarzy.U mnie w Strachocinie k.Sanoka w sobotę otrzymałem propozycję kupna H9-21 za 10000zł.Zważywszy na to,że ten przewoźnik ostatnio zaczął kupować Sprintery podejrzewam,że ta kwota wystarczyłaby na kupno chociażby przechodzonego Sprintera.Poza tym sa prywaciarze,któzy jeżdżą trupami i są tacy,których stać na Van-Hoole,bądź jak Emka-Trans z Grodziska Maz. chyba na trzyosiowe Volva,tudzież Scanie.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:jesteśmy w Unii Europejskiej i przy jedzeniu należy zachowywać sie jak europejczyk
Miałem ją jeść widelcem czy jak?
Adrian_ pisze:chyba,że mozesz poprosić inżyinera Walczaka
Ale jego potrawy (np. ziemniaczki inżynierskie) są takie dobre, że błyskawicznie znikają w żołądkach bez względu na warunki zewnętrzne… :)
Adrian_ pisze:U mnie w Strachocinie k.Sanoka w sobotę otrzymałem propozycję kupna H9-21 za 10000zł.
Jak to, podszedł ktoś do ciebie na ulicy, czy jak? :D

[ Dodano: 2006-04-13, 21:13 ]
Adrian_ pisze:jesteśmy w Unii Europejskiej i przy jedzeniu należy zachowywać sie jak europejczyk
Miałem ją jeść widelcem czy jak?
Adrian_ pisze:chyba,że mozesz poprosić inżyinera Walczaka
Ale jego potrawy (np. ziemniaczki inżynierskie) są takie dobre, że błyskawicznie znikają w żołądkach bez względu na warunki zewnętrzne… :)
Adrian_ pisze:U mnie w Strachocinie k.Sanoka w sobotę otrzymałem propozycję kupna H9-21 za 10000zł.
Jak to, podszedł ktoś do ciebie na ulicy, czy jak? :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh i powtórzyłeś się.Co do kanapki to czemu nie-wtedy zostałbyś zapisany w galerii ludzi pozytywnie zakręconych :rotfl: .Co do ulicy,to moze to nieprawdopodobne,ale tak było.Zatrzymałem sie przy jakimś domu na rowerze,ponieważ zobaczyłem w otwartym garażu H9-21 i postanowiłem ją sfotografować.Wtem za mna nadjechałą baba (typowa wieśniaczka) z taczkami,w których miała gruz do wysypania i po chwili dłuższej konwersacji zaporponowała mi odsprzedanie H9-21 za 10 000zł,gdyż jej firma przewozowa przerzuca sie na Sprintery i H9-21 to dla niej przeżytek,który powinien do muzeum pojechać.Wracając jeszcze na chwilę do tematu Urbino 12 w Łodzi to jednak nie są one takimi fajnymi pojazdami,skoro MPK chciało sie ich pozbyć,ale sprawa sprzedaży została anulowana.

ppln

Post autor: ppln »

MPK się chciało pozbyć U12 tylko dlatego, że chcieli zapełnić Nowe Sady złomem od Jelcza i MB. Chyba już cytowałem opinie kierowców na temat tych pojazdów. A czy twoim zdaniem MANy NL223 to są złe pojazdy? MPK chciało pozbyć się i tych.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MANy nie są złymi pojazdami,wręcz przeciwnie.Na Podkarpaciu kilku przewoźników je eksploatuje,chociazby MZK Przemyśl (ale tam są tureckie złomy spod znaku SL202),PKS Przemyśl (tam jest i SL222 i NL202 i NL223 i SL263 from Turkey),MPK Rzeszów (same NL223) i jeszcze kilku innych przewoźników,więc MAN-ów nie przekreślam.Co do polityki MPK Łódź to jednak "złomów",jak Ty to lubisz nazywać wcisnęli Wam dostatek pod postacią Mastero.Ogólnie polityka taborowa MPK Łódź jest dziwna,skoro pozwalają sobie na robienie z 2 odkurzaczy,rozbic skasować Citaro #1008,a takze próbować sprzedać 5 MAn-ów NL223 z 2000r. i tyleż samo Urbino 12.

[ Dodano: 2006-04-14, 20:22 ]
Chodziło mi oczywście o robieniu z 2 odkurzaczy "dawców części".

ppln

Post autor: ppln »

Mastero to dopiero będziemy mieli, aktualne to gnioty/3 (nowy przód, tył, nierówne okna). I takie złomy to to nie są bo przynajmniej niskie, a jak się posypią to mają najtańsze części :P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dokładnie.Poza tym zwróć uwagę ppln na to,że macie tabor taki,jaki macie,ale w większości są to nowoczesne,kilkuletnie wozy.Warszawskie MZA pomimo tylu Urbino 18,Urbino 15 czy deskorolek nadal wozi sie 20-letnimi Ikarusami,którymi ostatnio zainteresowała sie Inspekcja Transportu Drogowego.Poza tym MPK zamówi to,na co będzie ich stać.A co do Jelczy to skad MPK Łódź bierze do nich części? bezpośrednio z Laskowic,czy mają na zajezdniach?

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Wybaczcie że odkopuję, ale mam pytanie, a nie chciałem zakładać nowego tematu. Prosiłbym o podanie dokładnej długości pierwszego członu i "gumy" w następujących autobusach 18-metrowych:
1. Mercedes Citaro/Conecto
2. MAN NGxx3
3. Solaris Urbino 18
4. Volvo 7700A

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”