Wyświetlacz czy "deska"

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Robson

Post autor: Robson »

plocmaster pisze:
Robson pisze:mają po prawej stronie okienko na nr linii to nie ma tam wyświetlacza.
A nie po lewej?
W Płocku używane NG272 czasem mają nr linii na filmie w okienku po lewej. :)
To zależy jak patrzysz :) Mi chodzi o te okienko na numer linii ze strony bez drzwiowej :)

ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi nalepione numery linii po lewej mają autobusy firmy KORO obsługującej linię 58 (i tylko tą)

Podi

Post autor: Podi »

W Poznaniu numer linii po lewej stronie z tyłu mają Holendry.

Robson

Post autor: Robson »

A używki typu NL202?? Mają szybkę ale nie mają tam włożonego wyświetlacza. Ciekawi mnie dlaczego.

ppln

Post autor: ppln »

Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. Wyświetlacze niemieckie raczej nie współpracują z SRG3000, więc trzeba je wymienić/wstawić deski ;) Bo nikt raczej nie będzie specjalnie wpisywał przystanków do sterownika jednego wozu

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Robson pisze:Mają szybkę ale nie mają tam włożonego wyświetlacza. Ciekawi mnie dlaczego.
Kasiora… Wyświetlacz, nawet taki mały, sporo kosztuje.
W Płocku są tam oryginalne elektryczne filmy ;-)
ppln pisze:Wyświetlacze niemieckie raczej nie współpracują z SRG3000, więc trzeba je wymienić/wstawić deski ;)
A nie można zostawić niemieckich wyświetlaczy i niemieckiego sterownika?

56247

Post autor: 56247 »

ppln pisze:Wyświetlacze niemieckie raczej nie współpracują z SRG3000
A przykład ZKM Gdańsk,lub MZK Piotrków Trybunalski :?: :!:

Robson

Post autor: Robson »

56247 pisze:
ppln pisze:Wyświetlacze niemieckie raczej nie współpracują z SRG3000
A przykład ZKM Gdańsk,lub MZK Piotrków Trybunalski :?: :!:
Do tego Gorzów?? Kazdy wóz ma inne wyświetlacze(używki) i wszystko działa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Dobry temat "wyświetlacz czy deska".

Jak jest w Warszawie to już nie muszę pisać. Kto chce ten wie. Ja myślę, że musi upłynąć sporo wody w Wiśle nim zostanie to ujednolicone. Dechy na razie pozostaną w starszych pojazdach (szczególnie mam tu na myśli Ikarusy i Jelcze 120M). A ponieważ, z czasem te pojazdy będą kasowane i kupowane nowe, toteż mam cichą nadzieję, że te nowe będą już fabrycznie wyposażone w wyświetlacze, czy inne displaye (przód, tył, środek).

Problemem może tu być jeszcze informacja boczna w postaci dechy. Podejrzewam, że to na razie pozostanie naszym standardem.

I co więcej - patrząc na to co napisał Gregory - wyświetlacze są jednak o wiele bardziej praktyczne niż dechy... ;)

Siecool

Post autor: Siecool »

Dechy pozostaną na wieki, chociażby z racji awarii wyświetlaczy, które chcąc nie chcąc będą się zdarzać. I jak wspomniał J-31 bocznej dechy z koralkami prędko się nie zastąpi - tramwajowe, elektroniczne korale są szalenie niepraktyczne, bo nie wyświetlają wszystkich przystanków na raz i wyświetlają tylko najbliższe przesiadki, a nie wszystkie. No i również się psują, a w przypadku takich awarii nie ma żadnej informacji o trasie i przystankach.

Milenium

Post autor: Milenium »

Mi się podoba sposób Warszawy, tylko bym go bardziej doskonalił by jednak gdzie jest miejsce na boczny wyświetlacz była nazwa lini i kierunek a na dyktach cała rozpisana trasa.
W Koszalinie od wielu lat nic się nie zmienia i jest Okey :).

Orange

Post autor: Orange »

A no właśnie to mi sie podoba w Warszawie, BTW przecież na manach NG313 jest na bocznym wyświetlaczu nazwa trasy i kierunek i są dykty, to mnie cieszy wlaśnie. Byłem w wielu miastach i różnie mają, ale lepiej zawsze spojrzeć na spis przystankow bo wie sie gdzie sie jedzie :)

gość

Post autor: gość »

gregory4752 pisze:R&G (POPULARNA GRABA ROMANA)
Szybciej Rączka Gąsiora :)
Siecool pisze:Dechy pozostaną na wieki
Ale tylko wewnętrzne ze spisem przystanków. Po jakiego grzyba wypisywać trasę na tablicy zewnętrznej skoro można ją sobie przeczytać spokojnie na przystanku, gdy jest ona wypisana na rozkładzie?
jacool pisze:nie dotyczy ex Niemieckich O405GN z Gdańska. Te to mają oblesne wyświetlacze...
IMHO wręcz przeciwnie. Jedne z najlepszych w Europie.
plocmaster pisze:A nie można zostawić niemieckich wyświetlaczy i niemieckiego sterownika?
Oczywiście, że można. Tylko trzeba wiedzieć jak zaprogramować linie. Były czasy, że ze sterownikiem AEG jechało się z Polski do Berlina go programować.


PODSUMOWUJ¡C: tylko i wyłącznie wyświetlacz. Decha to przeżytek i może zostać jedynie w formie koralików (czy tam termometrów, choinek lub innego badziewia) we wnętrzu pojazdu.

jacool

Post autor: jacool »

gość pisze:Jedne z najlepszych w Europie.
Tylko czemu tak nieczytelne? Jakie kryterium pozwala ocenić tą "najlepszość"? Cena? A może niezawodność?

gość

Post autor: gość »

jacool pisze:Tylko czemu tak nieczytelne?
Dla Ciebie są nieczytelne, dla mnie wręcz odwrotnie.

Monter

Post autor: Monter »

Są ciemne, dużo pixeli wypadło z użycia, brzydka czcionka - jakoś nie widać zalet.

56247

Post autor: 56247 »

Czy chodzi o te gdańskie display'e w poniemieckich Merolach?
Jeżeli tak,to potwierdzam.Są nieczytelne i mają dosyć dziwną czcionkę i za duże odstępy.
Przynajmniej takie jest moje wrażenie ,po obejrzeniu zdjęć na TWB.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”