Nowy autobus dla MKS Dębica

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
emes133

Nowy autobus dla MKS Dębica

Post autor: emes133 »

W ostatnim czasie Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy wzbogaciła się o nowy autobus , a raczej mikrobus , gdyż jest to Iveco 50C , które posiada zaledwie 16 miejsc siedzących i 6 stojących. Autobus obsługują nową linię nr.15. Przy okazji podaję typy i liczbę eksploatowanych w Dębicy autobusów , gdyż rzadko na forum wspomina się o tym mieście.

Autosan H9-35 LPG - 4szt.
Jelcz PR110M LPG - 2 szt.
Jelcz 120M CNG - 3 szt.
Jelcz 120M LPG - 5 szt.
Jelcz 120M/2 LPG - 9 szt.
PAZ 32051 CNG - 2 szt.
Irisbus Iveco 50C CNG - 1 szt.

W sumie MKS Dębica eksploatuje 26 autobusów. Ciekawostką jest fakt iż zakład stosuje 2 różne rodzaje instalacji gazowej : CNG i LPG.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

No to gratulujemy :)
I jak tam ta nowa linia 15?

emes133

Post autor: emes133 »

Nie wiem , nie mieszkam w Dębicy :devil:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Widzę, że MKS Dębica już całkowicie przerzucił się na autobusy gazowe. W sumie to, że kupili nowy autobus to dobra wiadomość, wszak przewyższyli tym samym Sanok o 1 wóz :D. A tak BTW czy na tej linii ten Iveco będzie kursował już na stałe, czy też moze będzie się także pojawiał na innych liniach?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

emes133 pisze:PAZ 32051 CNG
:?:
Ciekawe, 26 autobusów, ani jeden porządny, ale każdy z jakąś instalacją gazową…

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

E tam, moze i nie są to porządne wozy, ale przynajmnie M11 tam nie ma ;). A co do PAz-ów to one są chyba jednak napędzane na LPG.

emes133

Post autor: emes133 »

Adrian_ pisze:Widzę, że MKS Dębica już całkowicie przerzucił się na autobusy gazowe.
Już dawno się przerzucili , tylko że wcześniej głównie na LPG , od niedawna przechodzą jednak na CNG.
plocmaster pisze:Ciekawe, 26 autobusów, ani jeden porządny,
no może , ale jednak jakiś szacunek do MKS Dębica mam , w 1998 roku firma ta zakupiła 9 nowych autobusów Jelcz 120M.1, a przez to znacznie odmłodzili swój park taborowy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

emes133 pisze:w 1998 roku firma ta zakupiła 9 nowych autobusów Jelcz 120M.1, a przez to znacznie odmłodzili swój park taborowy.
ŁóŁ, Jelcz 120M porządnym autobusem XXI w.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Plocmaster, ale zauważ, ze MKS Dębica to przedsiębiorstwo pokroju sanockiego MKS-u (tylko, ze u nas przejście na CNG nie przeszło, bo było za drogie) :). Posiada zbliżona ilość autobusów i w ogóle (jedynie, co ich różni od nas to autobusy na CNG, LPG oraz zapewne większy kapitał). Poza tym widać dla nich 120M są porządnymi wozami, alem prawdę powiedziawszy każdy jeździ tym, na co go stać. Nie każde przedsiębiorstwo stać na Mercedesy, czy też Solarisy. Poza tym nie jest to jedyne przedsiębiorstwo, które eksploatuje wozy CNG (drugie takie jest w moim ulubionym po Sanoku mieście na P) :devil:. Zastanawia mnie tylko jedno: czy Iveco złożyło dla Debicy ten autobus jako fabrycznie, czy też po prostu odkupili tego testera, który śmigał po Rzeszowie?

marekJG

Post autor: marekJG »

Zastanawia mnie tylko jedno: czy Iveco złożyło dla Debicy ten autobus jako fabrycznie, czy też po prostu odkupili tego testera, który śmigał po Rzeszowie?
_________________
No właśnie. Podobny Iveco albo ten sam jezdził na testach w Rzeszowie. Mam nadzieję, że tam go nie kupią. A Dębica także testowała jakieś inne wozy przed tym zakupem?

Jakie drzwi ma ten Iveco, bo jeśli nie automatyczne to na pewno nie ten rzeszowski.
Ostatnio zmieniony 2006-07-27, 08:36 przez marekJG, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Zacznijmy od tego, ze w Rzeszowie ten Iveco był tylko w ramach testów, gdyż MPK rozważało zakup autobusów o małej pojemności na linie nocne. Te Iveca wzięto na testy tylko dlatego, ze w Kutnie założono w nich instalację CNG, a MPK zapatruje sie pozytywnie na tego typu wozy. Wydaje mi się jednak, ze ten Iveco nie zdał tam egzaminu. Co do testowania to nigdzie nie pisało, że MKS Dębica coś testuje, więc pewnie wzięli ten autobus w ciemno (i słusznie, bo przy tamtejszych PAZ-ach to po prostu cud techniki). A jeśli chodzi o tego testera z Rzeszowa to on miał właśnie drzwi otwierane na klamkę ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”