Najlepszy autobus w MPK Wałbrzych

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki jest twój najlepszy autobus w MPK Wałbrzych?

IK 260
4
9%
IK 280
4
9%
Jelcz 120M
6
14%
Jelcz M11
2
5%
Jelcz 121M
3
7%
Neoplan N4016
8
18%
Neoplan N4020
7
16%
Karosa B961E
10
23%
 
Liczba głosów: 44

Kamil

Najlepszy autobus w MPK Wałbrzych

Post autor: Kamil »

Interesują mnie wasze najlepsze autobusy w MPK Wałbrzych.I właśnie dlatego stworzyłem ten temat ;)
Ja lubię:
Karosę B961E
Neoplana N4016
Jelcza 120M

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ja z kolei w Wałbrzyskim MPK lubię Ikarusy 260, Ikarusy 280 oraz Neoplana N4020. Dwa pierwsze modele lubię głównie dlatego, iż mam sentyment do tych wozów, a co do Neoplana to lubię go za to, iż jest to jeden z nowocześniejszych autobusów w Wałbrzychu ;).

Kamil

Post autor: Kamil »

Kurczę zapomniałem o Kapenie ! Jeśli lubicie Kapene to napiszcie
Ostatnio zmieniony 2006-08-15, 17:56 przez Kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Milenium

Post autor: Milenium »

Kamil pisze:Kurdę zapomniałem o Kapenie ! Jeśli lubicie Kapene to napiszcie
Przecież możesz edytować ankietę. Byłem raz w Wałbrzychu i podobają mi się wasze Neosie i Ikarusy. Resztę autobusów pamiętam ze zdjęć. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

N4020, bo jest porządny, długi, sztywny, i fajny. Poza tym jechałem nim, aczkolwiek niekoniecznie w Wałbrzychu. ;-)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

plocmaster pisze:N4020, bo jest porządny, długi, sztywny, i fajny. Poza tym jechałem nim, aczkolwiek niekoniecznie w Wałbrzychu. ;-)
Może długi i sztywny, ale ten wałbrzyski na pewno nie jest porządny, lufciki za śrubowane, pękająca podłoga, w dodatku jest to testówka, która jeździła po Polsce, a na końcu Wałbrzych ją kupił :(

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

irisbus pisze:Może długi i sztywny, ale ten wałbrzyski na pewno nie jest porządny, lufciki za śrubowane, pękająca podłoga, w dodatku jest to testówka, która jeździła po Polsce, a na końcu Wałbrzych ją kupił
Moze po prostu mechanicy w Wałbrzychu o nie nie dbają? bo to chyba niemożliwe, by 7-letni autobus zaczął już się sypać :(.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Miałem na myśli, że ogólnie N4020 to w miarę porządne autobusy.

Milenium

Post autor: Milenium »

irisbus pisze:a na końcu Wałbrzych ją kupił :(
Skoro to było tańsze od nówki, to kto by się nie skusił. Swoją drogą w Koszalinie miały być N4021 :D.

ppln

Post autor: ppln »

Ja postawię na najlepsze:
Neoplany i gniota :)

Dlaczego? Jako jedyne są niskie ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Adrian_ pisze:Może długi i sztywny, ale ten wałbrzyski na pewno nie jest porządny, lufciki za śrubowane, pękająca podłoga, w dodatku jest to testówka, która jeździła po Polsce, a na końcu Wałbrzych ją kupił

Moze po prostu mechanicy w Wałbrzychu o nie nie dbają? bo to chyba niemożliwe, by 7-letni autobus zaczął już się sypać .
Stan dróg w Walbrzychu jest tak tragiczny że nawet czołg by wysiadł. Neoplany wyglądają tak jakby jeździły ponad 20lat. wszystko się telepie, skrzeczy zresztą nowych Jelczach też.

Moje ulubione wałbrzyskie
Jelcz 120M
Irisbus Citelis ( jak przyjdą) ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

marekJG pisze:Stan dróg w Walbrzychu jest tak tragiczny że nawet czołg by wysiadł. Neoplany wyglądają tak jakby jeździły ponad 20lat. wszystko się telepie, skrzeczy zresztą nowych Jelczach też.
Tu nie tylko chodzi o stan dróg. Po prostu mechanicy, gdyby zauważyli, że z tym Neoplanem jest coś nie tak powinni wziąć go na warsztat i dopracowac przed wyjazdem na miasto. Moze po prostu wiedzą i widzą w jakim stanie jest ten wóz, ale nie chce im się go naprawiać.
marekJG pisze:Irisbus Citelis ( jak przyjdą)
Przepraszam bardzo, ale czy jechałeś kiedykolwiek Irisbusem, że go tak bardzo lubisz, czy też lubisz go tylko ze względu na jego wygląd?

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:czy też lubisz go tylko ze względu na jego wygląd?
Jak komuś może podobać się to szkaradztwo?!

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Citelisa można lubić dlatego, że:
- jest nowy
- jest niski
- skoro Francuzi tyle tego kupują, to nie może być tak całkiem złe.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ppln pisze: Jak komuś może podobać się to szkaradztwo?!
Mi ten wóz podoba się jedynie ze względu na 100% LF. Reszty nie oceniam, gdyż nim nie jechałem :).

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:- skoro Francuzi tyle tego kupują, to nie może być tak całkiem złe.
A dlaczego Polacy kupują tyle Jelcza i bynajmniej nie Vecto?
plocmaster pisze:- jest nowy
Wolę 405N-kę - jest przynajmniej estetyczna

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze: A dlaczego Polacy kupują tyle Jelcza i bynajmniej nie Vecto?
Francuzi nie są biedni. Przynajmniej nie tak jak my.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Francuzi nie są biedni. Przynajmniej nie tak jak my.
Są jeszcze biedniejsze państwa od Polski, więc u nas jeszcze nie jest tak źle. A poza tym jest to kolejna dyskusja, w której rzuciliście się w wir rozmowy o jednym autobusie. Przeciez MPK Wałbrzych posiada wiele typów pojazdów i może warto też o nich podyskutować, anizeli tylko o Citelisach. O tych autobusach proponuję porozmawiać, jak już dotrą do MPK, a poza tym MPK na razie nie posiada tego typu autobusów :roll: więc moze na razie porównujmy autobusy, które są ujęte w ankiecie ;)..

ppln

Post autor: ppln »

O jakich? O okropnych superwysokopodłogowych Karosach, o rozpadających się Neoplanach? O Ikarusach?

PS. Dużo macie jeszcze wspaniałych 260-tek?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ppln pisze:O jakich? O okropnych superwysokopodłogowych Karosach, o rozpadających się Neoplanach? O Ikarusach?
Chociażby i o tych produkcjach. Przeciez w każdym przedsiębiorstwie znajduje się rozsypujący sie tabor (w Łodzi pewnie też) w mniejszym lub większym stopniu, więc lepiej jest rozmawiać o tym, co jest, aniżeli o tym, co będzie zwłasczza, ze to, co mówicie o wałbrzyskich Citelisach to na razie przypuszczenia na podstawie których nie można określić, czy te autobusy takie będą po przybyciu do MPK Wałbrzych :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”