Nowe centrum serwisowe firmy EvoBus

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Adrian_

Nowe centrum serwisowe firmy EvoBus

Post autor: Adrian_ »

Na początku października koncern EvoBus otworzył kolejny punkt serwisowania swych autobusów (czyt. głównie autobusów koncernu Mercedes i Setra). Na miejsce nowego Centrum Obsługi Autobusów wytypowano czeską Pragę. EvoBus Bohemia s.r.o, czyli spółka-córka koncernu Evobus wydała na tą inwestycję ok. 4 milionów Euro, która znajduje się w zachodniej części miasta. Oprócz sprzedaży fabrycznie nowych oraz używanych autobusów nowe centrum obsługi zostało wyposażone w nowe, specjalistyczne warsztaty obsługowo-naprawcze oraz magazyn części zamiennych na potrzeby rynku czeskiego. Oprócz tego centrum obsługi zostało wyposażone w stanowiska obsługi klientów. Na początku zatrudnienie w nowym punkcie serwisowym EvoBusa znajdzie 15 osób, głównie mechanicy, elektrycy oraz osoby zajmujące się kontaktem z klientami. W kolejnych latach planuje się podwyższenie zatrudnienia. Oficjalnie budowę nowego punktu serwisowego rozpoczęto 20-tego kiwtenia 2006r. Przez 5 miesięcy zbudowano kompletne centrum o powierzchni 3000m kwadratowych, w tym duży warsztat serwisowo-naprawczy, magazyn części zamiennych oraz dwupiętrowy budynek administracji. Budowa centrum obsługowego w Pradze jest częścią planu ekspansji usług z pakietu DaimlerChrysler Omniplus, która posiada jedną z najgęstszych sieci placówek serwisowych w Europie (ok. 600 punktów, w tym firmy współpracujące i serwisy ciężarówek posiadające także zdolność obsługi autobusów). Centrum serwisowe w Pradze pomoże w ten sposób w zwiększeniu udziałów EvoBusa na czeskim rynku. Ich spółka-córka, czyli Bohemia s.r.o powstała w 1998 roku jako przedstawicielstwo firmy Mercedes-Benz oraz Setra na rynek czeski. W 1999 r. firma rozpoczęła produckję części konstrukcji autobusów oraz podzespołów do autobusów w zakładach w Holý¹ovie. EvoBus Bohemia s.r.o. zatrudnia obecnie ok. 500 osób.
BTW jeśli wybrałem zły dział dla tego tematu prosiłbym o przeniesienie go do właściwego działu :).
Ostatnio zmieniony 2006-10-25, 19:11 przez Adrian_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ooops. Mam nadzieję, że to nie ja się przyczyniłem do budowy nowego Centrum serwisowego. Do niedawna często biegałem do Serwisu Evobus w Wolicy z aparatem w ręku. :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”