Prototypy które nigdy nie wyjechały na ulicę. . . .

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Polska w czasach komunizmu miała najlepiej rozwinięte tzw. szpiegostwo przemysłowe.
Z perspektywy czasu patrząc - to i tak było tego chyba niewiele. Piszę oczywiście porównując to do chińskiej "myśli kopiowanej" ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Z perspektywy czasu patrząc - to i tak było tego chyba niewiele. Piszę oczywiście porównując to do chińskiej "myśli kopiowanej" ;)
To fakt. W porównaniu z chińczykami, na pewno było tego mało, ale z drugiej strony coraz bardziej zastanawiam mnie tajemnica Jelcza 039... ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Myślę, że to raczej Czesi z nas kopiowali, jeśli ktokolwiek to robił. W sumie za 13N należałoby się nam ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

plocmaster pisze:Myślę, że to raczej Czesi z nas kopiowali
Myślę, że Jelczowi 039 bliżej do późniejszych produktów Karosy niż Skody Tr14.
W sumie trochę szkoda, gdyby oba kraje połączyły siły (co wcale nie jest jakimś ekstremalnym science-fiction, pojazdy takie jak SKOT są potwierdzeniem tej tezy) mógł powstać pojazd, który zdominowałby rynek krajów bloku wschodniego, a nawet mógł konkurować na rynku zachodnim. Niestety - podobnie jak z SP47 - towarzysze z RWPG byliby pewnie innego zdania.
Jednocześnie dalej uważam, że polska myśl techniczna absolutnie nie była gorsza od ówczesnego tzw. "zachodu", tylko gospodarka centralnie planowana nie nadawała się do jej rozwoju.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”