Autobusy w KZKGOP

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Grzegorz78

Autobusy w KZKGOP

Post autor: Grzegorz78 »

Witam, ja mam pytanie, jaka jest polityka taborowaw KZKGOP i do kiedy mają być eksploatowane autobusy marki Ikarus. Gdzie indziej już za niedługo te pojazdy znikną, a na Górnym Śląsku nadal taborem dominującym jest IKARUS 280. Do kiedy one będą jeszcze eksploatowane?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Grzegorz78 pisze:Witam, ja mam pytanie, jaka jest polityka taborowaw KZKGOP i do kiedy mają być eksploatowane autobusy marki Ikarus
Dowiedz się, co to jest KZK GOP i czym różni się od przewoźnika, a dopiero potem zadawaj pytania.
Do kiedy one będą jeszcze eksploatowane?
Heh, jeszcze dłuugo…

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Po pierwsze KZK GOP jest organizatorem, a nie przewoźnikiem, a po drugie Ikarusy będą jeździć tak długo jak długo będą spełniać kryteria stawiane przez GOP albo do czasu aż rozsypią się na amen...

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

Szkoda że nie ma jakiegoś przewoźnika który mógłby mieć historyków :confused:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

7370 pisze:Szkoda że nie ma jakiegoś przewoźnika który mógłby mieć historyków
A TŚ, a Meteorowski ogórek? :mruga:
Jest jednak tego trochę.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Grzegorz78 pisze:i do kiedy mają być eksploatowane autobusy marki Ikarus. Gdzie indziej już za niedługo te pojazdy znikną, a na Górnym Śląsku nadal taborem dominującym jest IKARUS 280. Do kiedy one będą jeszcze eksploatowane?
Och znając naszych przewoźników to jeszcze bardzo długo ;)

plocmaster pisze:7370 napisał:
Szkoda że nie ma jakiegoś przewoźnika który mógłby mieć historyków
A TŚ, a Meteorowski ogórek?
Jest jednak tego trochę.
Ale dużo mamy tych zabytków :P no chyba, że dodamy do nich jeszcze nowe Mazy od Pana Powichrowskiego :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Grzegorz78 pisze:do kiedy mają być eksploatowane autobusy marki Ikarus
Ja tam oczywiście źle nie życzę Górnemu Śląskowi - w sumie dlaczego na Śląsku też nie miały by jeździć nowe, nowoczesne autobusy - ale wydaje mi się, że właśnie tam przewoźnicy powinnic chuchać i dmuchać na Ikarusy. Ponieważ są one najlepsze na polskie warunki zarówno drogowe jak i komunikacyjne.

Ich jedyną wadą jest wysoka podłoga.

Jendakże Ikarusy są najbardziej pojemne i doskonale się spisują w trudnych warunkach nie tylko miast Górnego Śląska, ale i w całym kraju. ;)

filimer

Post autor: filimer »

No Ikarus rzeczywiście jako jedyny jest w stanie przeżyć niektóre odcinki dróg na terenie KZK GOP, poza tym ciekawie wpisuje sie w industrialny klimat ;P Mnie problemtatyka przewozowa w GOP zdecydowanie przerasta - jednak na podstawie dotychczasowych obserwacji uważam, że władze regionu powinny postawić na rozwój tramwaju (jak to teraz robi np. Paryż i Dublin) oraz Bus-Pasów, a także wykorzystania kolei jako elementu zbiorkomu...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jednak na podstawie dotychczasowych obserwacji uważam, że władze regionu powinny postawić na rozwój tramwaju (jak to teraz robi np. Paryż i Dublin) oraz Bus-Pasów, a także wykorzystania kolei jako elementu zbiorkomu...
To prawda. Chociaż ja również za bardzo nie znam specyfiki GOP-u, to jednak przyznam szczerze, że aż się prosi by wykorzystać szczególnie kolei do komunikacji ogólno aglomeracyjnej. No i oczywiście nie należy zapominać o faktycznym rozwoju komunikacji tramwajowej - chociażby ze względu na wielkość sieci :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”