Autobusy wynajmowane do przewozu kibiców

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Autobusy wynajmowane do przewozu kibiców

Post autor: Gadzie »

Wczoraj gdy byłem w okolicach Psiego Pola koło dworca zobaczyłem dość niecodzienny widok. Otóż na jednym pasie stały dwa Ikarusy 280 z wrocławskiego MPK otoczone policyjnymi samochodami :shocked: . Na placu przed dworcem stały 2 więźniarki, pełno uzbrojonych policjantów.
Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że to wypadek, ale nie :chytry: . W tym dniu miał się odbyć na stadionie jakiś mecz. Jak wiadomo kibice są czasami agresywni, więc może nie chcieli ich wysadzać na głównym tylko tutaj. Dalej (na stadion) pojechali pod eskortą policji autobusami z MPK. Nie liniowymi, lecz podejrzewam wypożyczonymi.

Jak jest w waszych miastach?
Czy u Was też spotyka się takie widoki z autobusami?

Zapraszam do dyskusji. :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

U nas nawet kibice Lecha w drodze powrotnej wysadzani są nie na dworcu głównym, tylko np. na Dębcu czy na Starołęce. A kibice przyjezdni podjeżdżają pod sam stadion, a dokładniej pod wejście dla kibiców gości - i w tym czasie tą samą bramką nie mogą wchodzić nasi kibice (choć teraz w ogóle tą bramką nie można wchodzić ;) ). A w Gdyni podstawiane są specjalne autobusy ze stadionu na dworzec dla miejscowych kibiców :P

[ Dodano: 20 Maj 2007 15:23 ]
W drodze powrotnej z meczów wyjazdowych oczywiście ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Gadzie pisze:Czy u Was też spotyka się takie widoki z autobusami?
Ja tam raczej się tymnie interesuję, ale było kiedyś na PFK, że wieziono kibiców na mecz do Warszawy PR-kami. To musiało być ciekawe.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

KKS pisze:A w Gdyni podstawiane są specjalne autobusy ze stadionu na dworzec dla miejscowych kibiców
Ale to są autobusy PKA, czy jakaś prywatna firma?


[ Dodano: 2007-05-20, 16:19 ]
plocmaster pisze:To musiało być ciekawe.
We Wrocławiu z tymi Ikarami to wyglądało bardzo ciekawie. Kibice ściśnięci jak sardynki w puszce. Wszystkie okna pootwierane. Tu przez okno wystaje szalik, tam ręka, jeszcze indziej wychylona głowa. Widok <b>poprostu</b> świetny xD .

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Gadzie pisze:Ale to są autobusy PKA, czy jakaś prywatna firma?
PKA. Zresztą, niech się koledzy z Gdyni dokładnie na ten temat wypowiedzą ;)
A na TWB są zdjęcia Ikarusów wiozących kibiców legii na wczorajszy mecz... Ponoć ich stan po tym przewozie jest tragiczny :/

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Widzę temat istnieje to ja opisze sytuacje z Poznania a wiec, co prawda tam nie mieszkam, ale znalazłem zdjęcia jak to kibice a raczej bydło potrafią rozwalić autobus. A wiec dla mnie to był szok jak zobaczyłem jak to bydło jedzie tymi Ikarami na tych zdjęciach.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-160036.html, :(
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-160029.html,
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-160034.html.
Po meczu autobusy są w kiepskim stanie oberwane podsufitki,lampy, klapy od dachu a nawet szyby wyrwane. I teraz pytanie czy nie powinno być tak, że za wszystkie zniszczenia powinien płacić klub, który przewozi swoich pseudo kibiców. Kiedyś w telewizji w programie chyba komenda widziałem, co działo się z Ikarusami chyba we Wrocławiu jak kibice przed pociągiem się też pobili to jest po prostu chore jak jedziesz na mecz to kibicować a nie rozwalać i bić się. :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kluby piłkarskie winny same mieć jakieś autobusy do przewozu bydła, i same je naprawiać, gdy bezmózgi je rozwalą. I oczywiście ponosić wszelkie konsekwencje tego, co zniszczą kibole, których tożsamości nie da się ustalić.
Eeech, zaprowadziłoby się z tym porządek…

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:Kluby piłkarskie winny same mieć jakieś autobusy do przewozu bydła, i same je naprawiać, gdy bezmózgi je rozwalą. I oczywiście ponosić wszelkie konsekwencje tego, co zniszczą kibole, których tożsamości nie da się ustalić.
Eeech, zaprowadziłoby się z tym porządek…
Naprawiać by nie było co, a jedynie nowe okna wprawiać bo ja bym na starcie wymontował wszystkie siedzenia (więcej bydła wejdzie) oraz inne rzeczy które mają właściwości "lotne" ;)

Ale co racja to racja powinni mieć własne autobusy.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ci sfrustrowani "kibice" półtora roku temu by "wspomóc" swoją drużynę na meczu w Poznaniu rzucali racami na murawę. Bardzo im w ten sposób pomogli... Teraz znów przyjechali, tym razem rzucali w lożę dla VIP-ów. Znów dostaną pewnie "bardzo dotkliwą" karę 3000 złotych... Widać, że są równi i równiejsi, Ruchowi Chorzów zamknęli stadion za odpalanie rac (rzucane nie były), które przecież nikomu nie szkodzi. A kary można łatwo porównać - na mecze Ruchu przychodzi co najmniej 6000 osób, najtańszy bilet 12 złotych... 3000 a 72000, widzicie różnicę? Sorry za OT, ale mnie to boli. Jak się komuś nie podoba, to możecie mój post usunąć.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Kibice zachowują się strasznie. Rozwalają, wyrywają, psują co sie da dlatego firmy które wyporzyczają autobusy na ten "szczytny" :confused: cel dają najstarsze autobusy takie jak np. Ikarusy.
Dziwię się w ogóle tym firmom. Pożyczenie autobusu na przewóz kibiców to tak jak by wysłanie autobusu na zezłomowanie i rozebranie na części. Chociaż firmy te należą do miasta i jeżeli od góry ktoś zarządzi to chyba nie mają wyjścia. :cry:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wiesz, zazwyczaj autobusy wychodzą w lepszym stanie niż wyszły wczoraj. Kibice legii uważają się za święte krowy - stadionu im nikt przecież nie zamknie. Przydałby im się taki porządny zakaz, może wtedy zaczęliby się czegoś bać...

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

KKS pisze:PKA. Zresztą, niech się koledzy z Gdyni dokładnie na ten temat wypowiedzą
I PKM gdyż PKA nie ma już obecnie Ikarusów.
Gadzie pisze:Pożyczenie autobusu na przewóz kibiców to tak jak by wysłanie autobusu na zezłomowanie i rozebranie na części.
Tyle że kibice im to zrobią za darmo czyli wcale nie dziwne że wysyłają busy.
To samo ma się do SKM, łatwo zgadnąć że na trasie pojawią się EW58 (chodzi mi o soboty i niedziele bo w dni powszednie jeżdżą regularnie).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gadzie pisze:Jak jest w waszych miastach?
Czy u Was też spotyka się takie widoki z autobusami?
Jeśli chodzi o Katowice i stadion Śląski, to dowóz kiboli na mecz na szczęście odbywa się za pomocą składów 105Na podstawianych przez TŚ lub przez zwiększenie taboru na liniach przejeżdżających/ dojeżdżających bezpośrednio obok stadionu (głównie tramwaje). Niestety kibole muszą się jakoś dostać do centrum, a wiadomo wybór pada na autobusy, ile to już razy widziałem autobus, np. z Meteora (SU12) wypakowany kibolami, a z tyłu i z przodu eskortujące je radiowozy razem chyba z grupą antyterrorystyczną.... Niestety po zakończeniu meczu bydło wraca na swoje śmieci korzystając z pojazdów KM i przy okazji je niszcząc.

Moja opinia.

Jeśli chodzi o zachowywaniu sie kiboli na meczach, to nie będą powtarzał tego co mówili moi przedmówcy- a poza tym każdy widzi, jak zachowują się kibice podczas meczu.

Jeśli chodzi o przewóz takiego bydła, to uważam podstawowy błąd przewoźników w wypożyczeniu autobusów na takie coś. Przyznaje dobrze robi MPK Kraków, który pozostawił sobie kilka Ikarusów, właśnie na przewóz takich ludzi, chociaż podejrzewam, że kiboli nawet pancerna wersja Ikarusa by nie wytrzymała.
Razor 688 pisze:Po meczu autobusy są w kiepskim stanie oberwane podsufitki,lampy, klapy od dachu a nawet szyby wyrwane. I teraz pytanie czy nie powinno być tak, że za wszystkie zniszczenia powinien płacić klub, który przewozi swoich pseudo kibiców.
I właśnie błąd zrobił MPK Poznań wysyłają takie dobre Ikarki :!:
Przecież spokojnie mogli wysłać jakieś stare heble w postaci 280.26, a nie 280.70 :| Nie chciałbym być w roli kierowców, którzy kierowali właśnie tymi Ikarkami na pewno musieli się nieźle stresować podczas jazdy.

Podsumowanie: Kibole powinni być dowożeni w specjalnych opancerzonych furgonetkach pod eskortą antyterrorystów, a nie miejskimi autobusami.
Poza tym tacy ludzie idą tylko na mecz, aby bić się z innymi i przy okazji z Policją, im nie zależy na wyniku meczu.

Zastanawia mnie jeszcze takie rozwiązanie. Czy nie lepiej jakby kilkudziesięciu antyterrorystów jechało wewnątrz tego autobusu, który przewozi kibiców, może wtedy udało by się uniknąć takich aktów wandalizmu ?

ppln

Post autor: ppln »

MKM Shadow pisze:Przecież spokojnie mogli wysłać jakieś stare heble w postaci 280.26, a nie 280.70 Nie chciałbym być w roli kierowców, którzy kierowali właśnie tymi Ikarkami na pewno musieli się nieźle stresować podczas jazdy.
Czemu? Z zamkniętą kabiną nic ci nie grozi, poza tym przycisk do otwierania półóweczki jest pod zderzakiem a nie jak w cywilizowanych w klapie paliwa.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MKM Shadow pisze:Przecież spokojnie mogli wysłać jakieś stare heble w postaci 280.26, a nie 280.70 Nie chciałbym być w roli kierowców, którzy kierowali właśnie tymi Ikarkami na pewno musieli się nieźle stresować podczas jazdy.
Na A-3 nie ma .26, na A-1 jest parę, ale A-1 jest dokładnie na drugim końcu miasta...
MKM Shadow pisze:Zastanawia mnie jeszcze takie rozwiązanie. Czy nie lepiej jakby kilkudziesięciu antyterrorystów jechało wewnątrz tego autobusu, który przewozi kibiców, może wtedy udało by się uniknąć takich aktów wandalizmu ?
Też o tym myślałem. Ale autobusy są wypychane po brzegi, by policja mogła być efektywna, musiałoby tam być dużo miejsca, również dla policjantów, wtedy trzeba by było dać dwa razy tyle autobusów :/

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:Czemu? Z zamkniętą kabiną nic ci nie grozi, poza tym przycisk do otwierania półóweczki jest pod zderzakiem a nie jak w cywilizowanych w klapie paliwa.
A nie przewidziałeś, że nagle takiej grupie może odwalić i przyjdzie im chęć na zaatakowanie kierowcy ? Wtedy ani ich zabudowana kabina nie powstrzyma..
Też o tym myślałem. Ale autobusy są wypychane po brzegi, by policja mogła być efektywna, musiałoby tam być dużo miejsca, również dla policjantów, wtedy trzeba by było dać dwa razy tyle autobusów
Wystarczyło by tylko wydzielić miejsce dla Policjantów i kibiców.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

MKM Shadow pisze:Wystarczyło by tylko wydzielić miejsce dla Policjantów i kibiców.
W jaki sposób? Bo ściankę działową jest łatwo zniszczyć.

Lopez

Post autor: Lopez »

W Kraku do przewozu kibiców służy 6 ostatnich ikarów. Są oczywiście naitena maksa przy takiej okazji. O dziwo jechałem jakoś ostatnio jednym i nie wydawał się bardzi zniszczony. Odległość z Dworca Gł. do stadionu Wisły czy Cracovii to jest jakieś 3 km.
Eskorta policyjna jest oczywiście w wozach na zewnątrz. BTW: Taktyka policji na imprezach masowych (i masowych zadymach) opiera się o falangę - żaden policjant nie będzie się nigdy bił w autobusie, bo nie ma tam szans.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli chodzi o transport kibiców. To w Warszawie bywało z tym różnie. Zdarzalo się, że były to autobusy komunikacji miejskiej - często były dewastowane. Tak jak te Ikarusy w Poznaniu. Szkoda ich :(

Natomiast raz byłem świadkiem jak policja eskortowała (w Warszawie) kibiców jakiejś drużyny. A autobusy wynajęto od PKS-u Nowy Dwór Mazowiecki. I były to w miarę nowe Karosy. Co zresztą mnie nawet zdziwiło, bo kto rozsądny posyła nowe autobusy do takich celów :roll:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Co zresztą mnie nawet zdziwiło, bo kto rozsądny posyła nowe autobusy do takich celów
Jest to tylko kwestia wysokości ubezpieczenia ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”