Hybryda kontra tramwaje?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

J-31 pisze:Na pętlach ustawiono specjalne urządenia, na słupach. Pojazd miał podnoszony, pojedynczy pantograf. I czekając na swój kurs po prostu się ładował
Chciałbym to zobaczyć, są jakieś archiwalne fotki?

A może tak zrobić hybrydę gdzie silnik diesla nie jest połączony do osi, lecz do prądnicy produkującej prąd dla silnika elektrycznego czyli tak jak Trollino dla Opawy. Po prostu:
J-31 pisze:prawie trolejbus, ale bez pantografu.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ep40 pisze:silnik diesla nie jest połączony do osi, lecz do prądnicy produkującej prąd dla silnika elektrycznego
Bez sensu - nieefektywne, za dużo strat energii.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ale jeśli już mówimy o tej właściwej hybrydzie, czyli zasilanej źródłem elektryczno- spalinowej, to ważne w tym źródle napędu jest zmniejszone spalanie pojazdu, ale czy na pewno ? Przykładowo Toyota Prius pali ok. 7 litrów benzyny na 100km, co raczej na auto hybrydowe jest jednak za dużo, ale jeśli kierowca będzie się delikatnie i z wyczuciem obchodził z gazem to wtedy rzeczywiście to spalanie będzie mniejsze no i mniej do atmosfery wydostanie się szkodliwych związków (głównie CO2) ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ep40 pisze:Chciałbym to zobaczyć, są jakieś archiwalne fotki?
Ja niestety nie znalazłem żadnego adresu internetowego, który by opisywał ten system - o którym wspomniałem wyżej. Natomiast pokazywano to w TV, w drugiej połowie lat 80-tych, w programie "Sonda".... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”