MZA Warszawa: czy Jelcze wyginęły całkowicie?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
PAFAWAG

MZA Warszawa: czy Jelcze wyginęły całkowicie?

Post autor: PAFAWAG »

Krótko, zwięźle i na temat: czy w Warszawie jeszcze są jakieś Jelcze??
Ostatnio widuję tylko wszędobylskie Solarisy i czasami Ikarusy 280 oraz te nie przegubowe, nie wiem, jak im tam.
Myślę o modelach takich jak np. 120M pierwszej lub drugiej generacji.
Chociaż widziałem dzisiaj dwa Jelcze chyba M18M, no i kiedyś też popularnego "ogórka".
Ale czy poza tym Jelczy już nie ma?...
Ostatnio zmieniony 2007-09-01, 21:37 przez PAFAWAG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:czy w Warszawie jeszcze są jakieś Jelcze??
W MZK nie ma, bo nie ma MZK.
Ogólnie w ZTM-ie (bo z prywaciarzami różnie) jeździ sporo Jelczy (z 300 chyba, sprawdź na Przegubowcu), a MZA niedawno ogłosiło przetarg, który wygrał Jelcz (i nikt skutecznie nie oprotestował)

JacekM

Post autor: JacekM »

Mnóstwo 120M, M121M i M181M. Zjełcza najłatwiej spotkać na północno-zachodnich rubieżach stolicy - obsługiwanych głównie przez R-6.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

JacekM pisze:Mnóstwo 120M
A są te ze ścianą czołową z M11?

JacekM

Post autor: JacekM »

Zależy co przez to rozumieć ;)
120M po modernizacji i 120M przed. Tych drugich jest znacznie więcej

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Jest też ich trzecia modernizacja - we Wrocławiu kursują one w żółtych barwach z niebiesko-czerwonymi paskami po bokach, z tyłu i z przodu.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PAFAWAG pisze:Jest też ich trzecia modernizacja - we Wrocławiu kursują one w żółtych barwach z niebiesko-czerwonymi paskami po bokach, z tyłu i z przodu.
To są Jelcze ale M121M i M121MB :!:

Poza tym we Wrocławiu jedyne modernizacje 120MM i 120MM/1 jakie miały miejsce to wymiana jednego skrzydła drzwi przednich (w 120MM które miały kiedyś platformę dla wózków inwalidzkich) na tradycyjne, blacharka, wymiana tylnej ściany i czasem wymiana okien.

Oprócz tego należy zaliczyć #9003, który oprócz wymienionej ściany tylnej, miał przeprowadzony remont w Bralinie, gdzie otrzymał nowy zderzak, żółte rurki i niebieskie drzwi od wewnątrz.

Niedawno też zmienił się jego wygląd - wymieniono w nim 2 i 3 drzwi na zwykłe (kremowe od środka) a także wstawiono mu stary zderzak od Jelcza M11.
Ten egzemplarz jako jedyny ze stodwódziestek, które miały windy dla niepełnosprawnych zachował odskokowo-odchylne drzwi kierowcy.
Obrazek

Natomiast najbardziej oryginalnymi z wyglądu, stodwódziestkami są #9022 i #9010, które jako jedyne zachowały tylne ściany.
Ostatnio zmieniony 2007-09-03, 14:54 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:Krótko, zwięźle i na temat: czy w Warszawie jeszcze są jakieś Jelcze??
Pafawag, to Musiałeś mieć naprawdę jakiegoś pecha/szczęście (nieodpowiednie proszę skreślić), albo opaskę na oczach. Ponieważ naprawdę trudno jest nie zobaczyć Jelcza, jakiegolwiek Jelcza w W-wie ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Mieszkam na Wilanowie, tam tylko Ikarusy 280, czasami Ikarusy nieprzegubowe (chyba 260), i pełno Solarisów. Jelcze widać jeżdżą gdzie indziej.

[ Dodano: 2007-09-04, 12:32 ]
Kędzior pisze:Natomiast najbardziej oryginalnymi z wyglądu, stodwódziestkami są #9022 i #9010, które jako jedyne zachowały tylne ściany.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy Jelcz o numerze taborowym 9110 to 120M czy M11?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:Mieszkam na Wilanowie, tam tylko Ikarusy 280, czasami Ikarusy nieprzegubowe (chyba 260), i pełno Solarisów. Jelcze widać jeżdżą gdzie indziej
Uważnie się rozejrzyj, ponieważ do Wilanowa dojeżdżają Jelcze M181M (linie 116 i E2) oraz czasami M121M (linia 700). ;)
PAFAWAG pisze:Czy Jelcz o numerze taborowym 9110 to 120M czy M11?
Taką numerację mają już autobusy nauki jazdy. MZA nie posiada już ani jednego Jelcza M11.

Natomiast jaki pojazd posiada numer taborowy 9110 - nie wiem. Szukałem w bazie danych Przegubowca i tam też go nie ma. Może to jest 120MM/1 lub M121M :]

Jak byś mógł zrobić mu zdjęcie to byłbym wdzięczny. Tudzież Poszperaj w naszej galerii (Warszawa -> MZA) i Pokaż do czego był on podobny ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PAFAWAG pisze:
Kędzior pisze:Natomiast najbardziej oryginalnymi z wyglądu, stodwódziestkami są #9022 i #9010, które jako jedyne zachowały tylne ściany.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy Jelcz o numerze taborowym 9110 to 120M czy M11?
Nie ma w MPK Wrocław, DLA Wrocław a tymbardziej w POLBUSie żadnego Jelcza, który miałby numer taborowy 9110.
Numeracja 91xx jest jak na razie wolna.

PE 099

Post autor: PE 099 »

_PAFAWAG_ pytał o Warszawskiego Jelcza mimo że jest z Wrocławia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. Pafawag - czy Mógłbyś w końcu wyjaśnić o jakiego Jelcza Ci chodziło - MZA Warszawa czy MPK Wrocław ? :chytry:

Moje pytanie wywodzi się stąd, że w Warszawie autobusy też mają numerację taborową zaczynającą się od 9 - tyle tylko, że nie są to pojazdy eksploatowane liniowo ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

PE 099 pisze:_PAFAWAG_ pytał o Warszawskiego Jelcza mimo że jest z Wrocławia.
No nie za bardzo, gdyż tak wyszło:
PAFAWAG pisze:[ Dodano: 2007-09-04, 12:32 ]
Kędzior pisze:Natomiast najbardziej oryginalnymi z wyglądu, stodwódziestkami są #9022 i #9010, które jako jedyne zachowały tylne ściany.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Czy Jelcz o numerze taborowym 9110 to 120M czy M11?
Jeśli zaś użytkownik PAFAWAG pomylił Obrazek z Obrazek no to trudno ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Zatem wróćmy do tematu

Pafawag - zapraszam Cię do tego zdjęcia
:strzałka: galeria/details.php?image_id=8983 :smile2:

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:Uważnie się rozejrzyj, ponieważ do Wilanowa dojeżdżają Jelcze M181M (linie 116 i E2) oraz czasami M121M (linia 700).
Faktycznie, przyuważyłem, widziałem już jednego albo dwa :)
Kędzior pisze:Jeśli zaś użytkownik PAFAWAG pomylił z no to trudno
Nic mi się nie pomyliło ;)
PE 099 pisze:_PAFAWAG_ pytał o Warszawskiego Jelcza mimo że jest z Wrocławia.
Nie ograniczam się tylko do Wrocka :biggrin: ;)
J-31 pisze:Hmmm. Pafawag - czy Mógłbyś w końcu wyjaśnić o jakiego Jelcza Ci chodziło - MZA Warszawa czy MPK Wrocław ?
Ups, faktycznie zapomniałem dodać, że to MPK Wrocław a nie MZA Warszawa :roll: ;)
Kędzior pisze:Nie ma w MPK Wrocław, DLA Wrocław a tymbardziej w POLBUSie żadnego Jelcza, który miałby numer taborowy 9110.
Numeracja 91xx jest jak na razie wolna.
Tak czy owak, kiedyś był :D Zawsze staram się zapamiętywać numery taborowe pojazdów KM, którymi się poruszałem (choć nie zawsze mi to wychodzi), i tak raz zdarzyło się, że jechałem z Babcią :) Jelczem o właśnie takim numerze. Widać było, że był już wysłużony, sfatygowany, malaturę miał wyblakłą, a w środku nieźle hałasowało, chociaż w chyba wszystkich starych jelczach tak jest ;) Było to bodajże kilka lat temu, była to linia pospieszna E, a autobusik najprawdopodobniej M11 lub 120M. Tylko teraz pewnie już go nie ma... :(

PS.: Jak wyżej wspomniałem, mogłem się pomylić w numerze taborowym. Równie dobrze mogło się okazać, że był to Jelcz o nr 9010.

PPS.: Dziękuję kol. J-31 za zdjęcie :razz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”