Gdzie jest 494, czyli co się stało z zielonogórską M11-stką

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Jelcz93

Gdzie jest 494, czyli co się stało z zielonogórską M11-stką

Post autor: Jelcz93 »

Trafił do nas w 1986 roku. Jezdził po Zielonej aż do bierzącego roku. Przeszedł na emeryturę godnie porzegnany. A gdzie teraz jest nasz ostatni mig. Może ktoś wie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Zapewne skasowany

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Może tak ale widziałem go ostatni raz jakiś tydzień temu na lini 38 gdy jechałem do szkoły. Szkoda by było go kasować :( .

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Masz jakiś lepszy pomysł, co robić z wyeksploatowanymi autobusami?

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Hmm. Moż odnowić i jako wycieczkowy po mieście wkońcu to zabytek.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Z M11 żaden zabytek, tego w Polsce jest mnóstwo.
I co, każdy wycofany z użytku autobus odnawiałbyś i dawałbyś jako wycieczkowy po mieście?

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

No nie. Masz rację.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ale w Krakowie mają już ponoć muzealnego Ikarusa 280, więc czemu nie może sobie w Jeleniej Górze być Retro M11?... Oczywiście pod warunkiem, że był to jedyny albo jeden z ostatnich tam M11 ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

No właśnie to był ostatnia M11-nastka w Zielonej Górze i w dobrym stanie.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

To może MZK Jelenia Góra okazało trochę pomysłowości i zachowało tego M11? Coraz bardziej to prawdopodobne...
Chociaż przypomina to wrocławską gonitwę za 102Nd - ponoć jest, ale nie wiadomo gdzie i kiedy :]
A M11 we Wrocławiu także wycofano stosunkowo niedawno - tylko nie wiem, czy zachowano jakiegoś, czy nie, bo miały być one albo odesłane do innych miast, albo skasowane. Może jakiś jeden się ostał?...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PAFAWAG pisze:więc czemu nie może sobie w Jeleniej Górze być Retro M11?
Mają tam tego dużo, lepiej by zrobić muzealnego miga w Zielonej Górze — niedawno skasowali ostatniego

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

To jednak skasowali tego miga?!

[ Dodano: 2007-10-01, 19:59 ]
Szkoda tego zielonogórskiego rodzynka.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Jelcz93 pisze:Szkoda tego zielonogórskiego rodzynka.
Rzeczywistość skrzeczy... Widać niektóre przedsiębiorstwa komunikacyjne jeszcze nie dorosły do pojazdów historycznych :confused:

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Może i go zostawili pójdę na zajezdnię albo się zapytam znajomego kierowcy co z tym migiem.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

PAFAWAG pisze:
Jelcz93 pisze:Szkoda tego zielonogórskiego rodzynka.
Rzeczywistość skrzeczy... Widać niektóre przedsiębiorstwa komunikacyjne jeszcze nie dorosły do pojazdów historycznych :confused:
Taa bo wszyscy nie mają na co wydawać pieniędzy...

PE 099

Post autor: PE 099 »

PAFAWAG pisze:Ale w Krakowie mają już ponoć muzealnego Ikarusa 280, więc czemu nie może sobie w Jeleniej Górze być Retro M11?... Oczywiście pod warunkiem, że był to jedyny albo jeden z ostatnich tam M11 ;)
CO :?: :?: :?: Jest tak że jeszcze będzie impreza o której napisałem w odpowiednim dziale, jak i pięć zostanie jako "meczowe" a który będzie jako muzealny; to się jeszcze ustali.

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

No tak. Nie wszystkie zakłady stać na drogie remonty i zabawki.
Ale zielonogórski chyba stać, <b>napewno</b>. Bo ostatno kupili zabaweczki nowe.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

PE 099 pisze:CO
Widziałem podczas serfowania w sieci zdjęcie jednego pięknie odnowionego Ikarusa 280, i zdaje mi się, że pochodził z Krakowa. Ale mogę się mylić... :roll:
Jelcz93 pisze:Ale zielonogórski chyba stać, na pewno. Bo ostatno kupili zabaweczki nowe.
...za pieniądze pochodzące z kasacji M11 :diabeł: . Ale oby to nie była prawda ;)

Jelcz93

Post autor: Jelcz93 »

Nie chodziło mi o pieniądze z kasacji M11.

[ Dodano: 2007-10-02, 16:28 ]
Po drugie koszty są większe niż kaska zarobiona za złom który zostaje z busa.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak czytam wasze wypowiedzi nt. różnych Gór (Jeleniej, Zielonej, itd.) przypomina mi się scena z Misia, kiedy to Ochódzki podnosi kamyk z ulicy, wchodzi do mięsnego i daje go Barei, mówiąc że jest z „Jeleniej Góry” — „pan wie, kto po nim stąpał” :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”