Najlepszy autobus niskopodłogowy, przegubowy?

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Najlepszy autobus niskopodłogowy, przegubowy?

Solaris Urbino 18
32
30%
Man NG313
21
20%
Volvo 7000A
17
16%
Neoplan N4021TD
5
5%
Neoplan N4021NF
0
Brak głosów
Volvo B10LA
1
1%
Mercedes 0530G Citaro
5
5%
Jelcz M181M/ MB
3
3%
Man NG312
4
4%
Man NG272
2
2%
Scania CN94UA OMNICITY
6
6%
Mercedes 0405GN
5
5%
Jelcz M183M
2
2%
Ikarus 417.08
3
3%
 
Liczba głosów: 106

B.A. Baracus

Najlepszy autobus niskopodłogowy, przegubowy?

Post autor: B.A. Baracus »

Chyba nie musze nic mówić. Widziałem, że na forum było dużo sporów o to co jest najlepsze. Słucham waszych opini. Możecie wybrać maximum 3 pojazdy.

[glow=yellow]I co najważniejsze dajcie małe wytłumaczenie dla swojego wyboru :!: [/glow]

[ Dodano: 2005-02-03, 14:17 ]
Po0zwoliłem sobie odpowiedzieć jako pierwszy i wybrałem SU 18, Man-a NG313 oraz Mercedesa 0530G. Według mnie sa to najlepsze autobusy KM jakie można spotkać na Polskich drogach. Bardzo dobra technika jazdy, mała awaryjność i bardzo ładnie się prezentują w ruchu.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

M181MB to jest niśkowejściowiec, i nie tylko on... ale nieważne
Wybrałem Scania CN94UA, NG313 oraz U18 ponieważ :
pierwsze 2 jeżdżą po Krakowie i wyrobiły sobie u mnie markę w przeciwieństwie do M181MB, a co do U18 wiele dobrego o nim słyszałem i czytałem, również dobrze się prezentuje z zewnątrz (ale najlepiej CN94UA :D ), i chciałbym żeby właśnie te 3 marki były obecne w Krakowie, może być też jeszcze Volvo 7000a

voy

Post autor: voy »

MAN NG313 jest najlepszy, SU18 też jest w porządku.

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Zagłosowalem na V7000A ,wynika to z sentymentu jak czuje do tego autobusu i na Scanie Omni City, również uważam te autobusy za jedne z lepszych,mialem ja przyjemnosc lepiej poznać goszcząc w Krakowie oraz na Solarisa U18,dług wachałem się czy też na Mana NG313 nie oddać głosu,ale jednak biorąc pod uwage że Solaris to polska firma i że tak odważnie zdobywa rynek,oraz podoba mi się wygląd zewnętrzny zaglosowałem na niego.

Michał

Re: Najlepszy autobus niskopodłogowy, przegubowy?

Post autor: Michał »

Ja wybrałem Solarisa U18 (ładnie sie prezentuje przegubowy jamnik) Volvo 7000A (nowoczesny i wygodny autobus) i B10LA (starszy od 7000A ale podoba mi sie jego wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny) :)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ja głoswałem na Scanie CN94UA {OmniCity) ,Volvo 7000A i Solarisa U18

Są to według mnie jedne z lepszych przegubowców na rynku (Może nawet najlepsze)
Na pierwszym miejscu jest u mnie Scania CN94UA, są to naprawde sprawdzone autobusy(eksploatowane w wielu przedsiębiorstwach KM), cechuje je ładny design i wygodne fotele. Następnie wybrałem Volvo 7000A, jest to przyzwoicie wykonany, w miarę solidny autobus, posiadający ciekawie zaplanowane wnętrze..No i na trzecim miejscu Solaris U18 , wahałem się takze czy by nie wybrać Mana Ng313, ale jednak wybrałem Solarisa, za jakość swoich produktów + jest to polska marka.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-07-20, 16:55 przez Hannibal, łącznie zmieniany 2 razy.

DAB

Post autor: DAB »

Ja dałem 7000A i NG 313 ( jechałem jeszcze M181M ale nie lubie go ) są to IMHO dobre autobusy ( zapomniałem dodać że jechałem nimi we Wrocławiu )

Tommy

Post autor: Tommy »

Wybrałem Volvo 7000a, ponieważ to mój ulubiony autobus :D Jest to pojazd wysokiej klasy, świetnie wykonany i w ogóle super. Drugi to Urbino 18, bardzo mi się podoba jego design zewnętrzny, uważam, że to poważny konkurent Volvo. Mój trzeci wybór padł na Scanię- jest to bardzo fajny autobus, jeden z najlepszych niskopodłogowców.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Moje 3 typy:
NG 313
Su 18
N4021td
Powód- bardzo dobra jakos autobusu.
Nie głosowałem na Volvo poniewaz dawno nim nie jechałem i zapomniałęm czy jest wygodny, cichy :P

Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

A ja oddaje głos na Volvo 7000a/7700 poniewąż jest solidny, ładny i ekologiczny autobus. Zreszta moj ulubiony. Na drugim miesjcu znalazła się Scania Omnicity , którą takze miałem okazje bardzo dobrze poznać na Krakowskiej zajezdni w Płaszowie. A trzeciej miejsce u mnie zajmuje Solaris U 18. Wygląd ok i ogolnie autobus pozytywnie odebrany. Ale ogromnej wieży nie moge przeboleć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No cóż to ja wybrałem dwa autobusy, których nie znam osobiście, ale...

1) SU18 - widziałem zdjęcia tego autobusu, również od środka i właśne te mi się najbardziej spodobały. Solaris to ogólnie dobra marka, dobre pomysły, no i to szersze pudło autobusu...

2) Volvo 7700A - nie znam osobiście, ale tak jak tutaj koledzy z Wrocławia pozytywnie opisują te autobusy, to wierzę, że faktycznie jest to bardzo ładny, cichy, przyjemny autobus...

3) MAN NG313 - to mój trzeci wybór. Bez zmrużenia oka. Świetny, cichy, szybki i zwinny oraz wygodny autobus. Bardzo ładnie się prezentujący nie tylko w środku, ale też wewnątrz. :) Tylko ta ciasnota... :cry:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wyglada na to że Solaris U18 jest najlepszy, zaraz za nim Volvo 7000A i troche dalej Man NG313 :D W sumie szkoda że nie ma wśród nich Mercedesa Citaro. Jak dla mnie Volvo i Mercedes zajmuja taka sama pozycje więc co by nie było mistrzwoską obsadą w każdym mieście jest zestawienie SU 18 + V7A + NG313- co by nie było w Gdyni tak jest :)

Tommy

Post autor: Tommy »

We Wrocławiu brakuje tylko U18 ze ścisłej czołówki, ale nie obraziłbym się, gdyby miasto zakupiło te autobusy, ponieważ bardzo mi się spodobały, lecz to raczej niemożliwe, bo Wrocław to miasto Volvo :D

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Solaris U 18, Mercedes-Benz Citaro, Volvo 7000A i Neoplan 4021 TD

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiele wskazuje na to, że spełni się moje ciche marzenie i jednak zobaczę SU18 w Warszawie.... :D

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

U18 jest dobry, popularny ale dlatego że jest tani i jest Polski (podobnie jest z M181MB)

voy

Post autor: voy »

Tani to on raczej nie jest...polski to też nie tak do końca.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Na pewno tańszy od CN94UA czy NG313, dlatego też pewnie U18 trawią do MPK

voy

Post autor: voy »

Zobaczymy, Solaris ma masę zamówień na autobusy.

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Ja obstawiam MAN-a NG313 (wydaje mi się, że jechałem nim kiedyś we Wrocławiu na "144") i Solarisa Urbino 18. Jako trzeci typ dodam do tego MAN-a NL272, ponieważ był kiedyś na testach w Legnicy i w godzinach szczytu przewozowego spisywał się doskonale.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”