Najlepszy autobus 7-10 metrowy

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki twoim zdaniem jest najlepszy autobus 7-10 metrowy ?

Autosan H6/H7
1
1%
Autosan H9
6
6%
Autosan A1010M
2
2%
Autosan A644/A844MN
1
1%
Solaris U9/U10
31
33%
Kapena Thesi City/7,5C
3
3%
Jelcz M070/M081MB
7
8%
Jelcz L090/M101/L100
9
10%
Mercedes O402/O520
6
6%
Man NM223
23
25%
Neoplan N407/N409
0
Brak głosów
Neoplan N4009/N4010
4
4%
 
Liczba głosów: 93

Michał

Najlepszy autobus 7-10 metrowy

Post autor: Michał »

Jakie waszym zdaniem są najlepsze 7-10 metrowe autobusy miejskie? Jak zrobiłem błąd w ankiecie to mnie poprawcie :) Moim zdaniem najlepsze 3 to:

1. Solaris U9/U10
2. Jelcz L101I
3. Autosan H9-35 :shock: :lol:

DAB

Post autor: DAB »

Jelcz M101I Salus !!! Zagłosowałem jeszcze na NM223 ale nim niestety nie jechałem :(

Inspektor

Post autor: Inspektor »

1.Solaris U9/10
2.Mercedes O402/O520
3.Man NM223

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Według mnie najlepszym 7-10 metrowcem jest Solaris U9/10, jest to jeden z lepszych autobusów tej klasy na rynku - jest bardzo funkcjonalny :)
Dalej:
- MAN NM223
- Jelcz L100I
Ostatnio zmieniony 2006-07-20, 16:59 przez Hannibal, łącznie zmieniany 1 raz.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

N4009/N4010
Man NM223
Solaris U9/U10

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

MAN NM223, Solaris U9/U10, Salus. Nie było czegoś takiego jak Autosan A644, był A613.

voy

Post autor: voy »

A Autosan A844MN to pojazd dwunastometrowy.
Ja nie zagłosuje na żaden autobus ponieważ nigdy żadnym nie jechałem niestety.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Ja uważam, że U 10 jest najlepszy i O402. Osobiście miałem okazje jechać O402.Nawet jest wygodny. Tylko jak nim jechało ponad 50 osób to już niebył.

Michał

Post autor: Michał »

voy pisze:A Autosan A844MN to pojazd dwunastometrowy.
Ja nie zagłosuje na żaden autobus ponieważ nigdy żadnym nie jechałem niestety.
Pomyliło mi się ! Miałem na myśli A613MN i A0808MN
Przepraszam wybaczcie mi :( :lol:
Ostatnio zmieniony 2005-02-14, 14:42 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A mój wybór padł na autobusy z rodziny Neoplana vel Solarisa:

1) Neoplan N4009/N4010
2) SU 9/ SU10
3) MAN 223

Poza Neoplanami, pozostałymi autobusam mam okazję się przejechać. Z tymże, gdybym miał wybierać pomiędzy SU10 a MANem - to wydaje mi się, że trochę lepszy jest Solaris...

Zalety SU 10 (Mobilis):
- ogromna powierzchnia stojąca,
- szerokie przejścia - szersze niż u większych Solarisów i innych autobusów,
- duże odsuwane okna.

Wady MAN-a NM223.3 (MZA):
- Bardzo mała powierzchnia stojąca, ledwo jeden wózek dzięcięcy się tam zmieści,
- wszechobecna ciasnota,
- małe uchylne okna


A teraz na odwrót:
Zalety MAN-a:
- przepiękny wygląd zewnętrzny
- miękkie, przyjemne fotele
- cichy, przyjemny silnik
- praktyczne ustawienie poręczy i uchwytów (MAN jest mistrzem w tej dziedzinie),
- wszystkie wejścia są szerokie (podwójne skrzydła drzwi),
- drzwi drugie i trzecie otwierają się na zewnątrz - co zwiększa powierzchnię w środku i nie komplikuje wykorzystania wnętrza.

Wady Solarisa Urbinetto 10:
- wygląd - hmmm - kwiestia gustów, zostawiam to Wam, ;)
- fotele - ładne ale strasznie twarde. Dłuższe siedzenie na nich jest bolesne,
- stosunkowo głośny silnik Iveco,
- nie praktycznie ustawione poręcze i uchwyty - są miejsca, gdzie otwierające się drzwi potrafią przytrzasnąć palce pasażera...
- Pierwsze drzwi są jednoskrzydłowe. Jest to zły pomysł, ludzie często zasłaniają całkowicie widoczność kierowcy. Solaris za późno się zorientował (czemu ? :o: ) i dopiero w ostatnim autobusie (A353) zainstalował specjalną łapę, która nie pozwala na wyjście tymi drzwiami, ale umożliwia wejście do środka - w Neoplanach N4009, takie łapy były normalnością. Więc czemu tego nie zrobiono teraz ? :nuts:
- wszystkie drzwi otwierają się do środka. Wydaje mi się, że przynajmniej ostatnie powinny się - wzorem MANa - otwierać na zewnątrz. Jest to ważne, ponieważ bardzo często ludzie stojący na tylnym zwisie, po prostu są uderzani otwierającymi się drzwiami. Zgroza... :|

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

1) [glow=yellow]Solaris U9/U10 [/glow] :diabeł:


2) [glow=yellow]Jelcz L090/M101/L100 [/glow] :diabeł:


3) [glow=yellow]Man NM223 [/glow] :diabeł:

Morpheo

Post autor: Morpheo »

Podobnie jak Poznaniak:

Solaris U9/U10
N4009/N4010
Man NM223

Wszystkimi wozami oprócz N4010 miałem przyjemność jechać i uważam, że ich jakość jest porównywalna.

voy

Post autor: voy »

Ja zagłosowałem na MANa NM223, Solarisa U9/U10 bo są to autobusy dobre, bo pochodzą od większych braci. Jako trzeci autobus wybrałem Autosana A1010M.

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Wybrałem MAN'a NM223 ponieważ:
- Lubię takie pszczółki :P
- Lubię trzecią generację MAN'a
- Lubię MAN'y :P

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Ja zagłosowałem na Mana 223 i U10.
J-31 ciekawe rzeczy pisze... może mi ktoś przybliżyć jak ta "łapa" wygląda :?: a ma coś wspólnego z łapą Heyah :D :?:

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Ja swoje głosy oddałem na:
Solarisa Urbino 9/10 - jest w sam raz na linie wiejskie, podmiejskie i miejskie o małym natężeniu pasażerów,
MANa NM223 - ze względu na wyposażenie wnętrza, przystosowanie do potrzeb pasażera i widok zewnętrzny,
Jelcza M081MB - iż, uważam że jest to pojazd, który ma szanse wykazać się na polskim rynku

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

M_Szymkowiak pisze:J-31 ciekawe rzeczy pisze... może mi ktoś przybliżyć jak ta "łapa" wygląda :?: a ma coś wspólnego z łapą Heyah :D :?:
Hmmm. Jak Ci tu napisać. :)

Jest to sporych rozmiarów czarne pudło w kształcie starego logo Solarisa na długi metalowym wysięgniku. Całość przymocowana jest to poręczy na sprężynowanym zawiasie. Tak, że jeśli Popchniesz to się otworzy. A jak Przejdziesz, to się samoczynnie zamknie. Czyli przejście w jednym kierunku... ;)

Z łapką Heyah nie ma to to nic wspólnego :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

H9-Mam do nich sentyment.(w szczególności myślałem o h9-35).
U10-Jest w sumie jednym z najbardziej popularnych busów z tego typu w Polsce.
NM223-Jest ładny i wygodny,niczym NL223.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli chodzi o najlepszy autobus 7-10 metrowy wybrałem Autosan A1010M i Jelcza M101I. Mediuma wybrałem dlatego, iż ten wóz sprawdził się w Sanoku, gdzie 6 sztuk tego modelu eksploatuje MKS, a 1 A1010M dysponuje także PKS Connex Sanok. Pomimo wysokiej podłogi autobusy te posiadają w większości drzwi wykładane na zewnątrz, co sprawia, że w jest w nich trochę więcej miejsca. Oprócz tego posiadają silniki Renault, które są całkiem dobre dla tego typu kostrukcji. Jeśli zaś chodzi o Jelcze M101I podoba mi sie w nich ogólna stylistyka zarówno wnętrza, jak konstrukcji pojazdu (tak nawiasem mówiąc MKS Sanok miał nabyć 3 sztuki tego typu wozów, ale nic z tego nie wyszło).

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

brakuje mi na tej liście Ikarusów- nie tyle starszego 405, który niestety wyje jak jego większy brat 415, ale bardzo fajnego Ikarusa E-91(długośc 9,1m jak podejrzewam)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”