Dzwięki autobusów gazowych.

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dzwięki autobusów gazowych.

Post autor: J-31 »

voy pisze:A właśnie, zapomniałem powiedzieć. Nowe Vecto CNG w Rzeszowie wyjechały...ale widziałem tylko jedną sztukę jeżdżącą, innych nie stwierdziłem. Może po prostu na innych liniach jeżdżą hmmm...albo są zepsute.
Najpewniej będą stopniowo pojawiały się na mieście. Odrobina cierpliwości. :)

A czy te butle na dachu mogą mieć jakiś wpływ na te trzeszczenie lub inne nieporządane efekty dźwiękowe ? :(
Temat wydzielony z tematu Vecto, Mac

DAB

Post autor: DAB »

No i dlatego jest szajski, ciekawe kiedy pójdzie na NG / kasacje

[ Dodano: 10-02-05, 8:45 pm ]
Mam takie pytanko, miałem juz dawno pytac ale zapominałem. Co i czemu coś syczy przy hamowaniu tzn. jak już prawie stanie ? Dziękuje za wyjaśnienie chodzi mi o to " psssst cśśś "

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Racja, w naszych też to jest. Zawsze mi się wydaje że się drzwi otwierają... Pewnie to hamulce.

voy

Post autor: voy »

VOITH pisze:Mam takie pytanko, miałem juz dawno pytac ale zapominałem. Co i czemu coś syczy przy hamowaniu tzn. jak już prawie stanie ? Dziękuje za wyjaśnienie chodzi mi o to " psssst cśśś "
To jest specyficzne dla gazowców, Agora też to miała, sam się zastanawiam cóż to za dźwięk... chyba że mówimy o czymś innym.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A mi się wydaje ża to jest specyficzne dla autobusów ze skrzynią VOITH-a :)
(U nas w Jelczach i Solarisach też to jest )

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:
VOITH pisze:Mam takie pytanko, miałem juz dawno pytac ale zapominałem. Co i czemu coś syczy przy hamowaniu tzn. jak już prawie stanie ? Dziękuje za wyjaśnienie chodzi mi o to " psssst cśśś "
To jest specyficzne dla gazowców, Agora też to miała, sam się zastanawiam cóż to za dźwięk... chyba że mówimy o czymś innym.
Jeśli myślimy o tym samym - to nie jest specyficzne tylko dla gazowców, ponieważ dokładnie coś takiego mają również warszawskie Jelcze M121M i M181M - a one nie są na gaz... :)

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

Jeżeli mają skrzynie VOITH'a to sprawa rozwiązana.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Warszawskie - tak mają... ;)

voy

Post autor: voy »

To skrzynia Voith taki dźwięk wydaje?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem czy to rzeczywoście ze skrzyni, ale za to wiem, że warszawscy kierowcy z MZA mówią - sapiący autobus... :D

DAB

Post autor: DAB »

W Solarisach też to jest, v Vecto, gniotach itp. ale za to w B10BLE i NL 222 nie ma a mają Voith'a. Od zawsze mnie to dziwiło

voy

Post autor: voy »

Wezmę kiedyś aparat i nagram te wszystkie dźwięki :)
A ten dźwięk o którym tu mowa słychać jakoś dziwnie z przodu, przy kabinie kierowcy.

DAB

Post autor: DAB »

Dokładnie nad moim ulubionym miejscem. Mam prośbę do Inspektora, Wilchelma i innych Wrocławian ( Łodzian ) Sprawdzcie w Volvo 7000 / 7000A czy takie coś ma miejsce ( busy z Voithem ) Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

CN94UA też to ma tylko że słychać to na samym końcu, ijest dużo bardziej ciche niż w Jelczach /Skrzynia ZF/

voy

Post autor: voy »


Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W takim razie oto kolejny temat, który odkurzam (nie miejcie mi tego za złe, ale kiedy chcę coś napisać okazuje się, że temat był nieruszany od paru miesięcy). Otóż właśnie przed chwilą miałem okazję usłyszeć dźwięk Jelcza 120M CNG o nr. taborowym 204, który jeździ dla MKS-u Mielec na liniach miejskich (kol. pr110 ma to nagranie, więc może wstawi je tutaj) i musze przyznać, że strasznie zawiodłem się na tym Jelczu. Przede wszystkim silnik w nim jest znacznie głośniejszy niż w Vecto i Solarisie razem wziętych, co utrudnia np. rozmowę między pasażerami (zwłaszcza, gdy ktoś siedzi z tyłu). Autobus ten posiada również skrzynię ZF 5. Oprócz tego autobus ten wyposażony jest w element zapowiedzi przystankowej. Nawiązując jeszcze w kwestii silnika: gazowiec ten posiada silnik o mocy 210KM, spełnia wymagania Euro4. SIlnikiem tym jest silnik Tedom, niegdyś występował również jako silnik typu LIAZ :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To dziwne, ponieważ - przynajmniej w testerach - z reguły silniki autobusów CNG są jakby cichsze. No, ale to są moje wrażenia z jazdy testerami, szczególnie, że to były nowe autobusy (Irisbus Agora GNV, MAN NL313, Jelcz M125M/4 CNG) :roll:

Mercury

Post autor: Mercury »

Ja jechałem Citelisem 12 CNG i jakoś specjalnie cichy to on nie był....

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:To dziwne, ponieważ - przynajmniej w testerach - z reguły silniki autobusów CNG są jakby cichsze.
Z tym, że w autobusach wymienionych przez ciebie był stosowany inny rodzaj silnika. Tutaj zastosowano silnik Tedom, który podobno był kiedyś oferowany jako silnik LIAZ (nie wiem, czy to ma coś wspólnego z silnikiem Tedom). Jeśli wierzyć temu, że obecny Tedom to ex. LIAZ to nic dziwnego, ze jest głośny. Jelczem M125M/4 CNG również jechałem i powiem tyle :MAN D2866 także jest strasznie głośny, więc nie powiedziałbym, że jest to cichszy silnik (choć od tego w mieleckim testerze na pewno).

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Adrian_ pisze:Jeśli wierzyć temu, że obecny Tedom to ex. LIAZ to nic dziwnego, ze jest głośny.
Dlaczego niby ? Wytłumacz :chytry:
Tutaj mamy wyjaśnienie dot. firm Tedom i Liaz
http://infobus.com.pl/text.php?id=874

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”