Reklamy na autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki rodzaj reklamy podoba Wam się najbardziej?

Czas głosowania minął 2004-10-22, 21:26

Na całym pojeździe
29
27%
Na tylnej ścianie
18
17%
Na tylnej szybie
5
5%
Na bocznej ścianie i szybie
10
9%
żadna
44
42%
 
Liczba głosów: 106

Stefko

Post autor: Stefko »

Całopojazdowa reklama to we Wrocku widok w miare czesty. Na Volvach serii 7000/7700 są chyba dwie. Na Jelcz M180/Volvo B10M są 4(?) Jeszcze do tego dochodzi Ikarus 417.08 i kilka gniotów. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Stefko pisze:Na Volvach serii 7000/7700 są chyba dwie.
Nie chyba, tylko na pewno dwie. Na Volvach 7000 o nr. taborowych 7029 i 7032 znajduje się reklama bodajże Electro World :).

Stefko

Post autor: Stefko »

Chodzi mi o całopojazdową reklame :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie wprowadziło na kilka swych autobusów tzw. reklamy modułowe. Reklamy te znajdują się z tyłu pojazdu. Ma ją już kilka autobusów olsztyńskiego MPK. Jak na razie wiadomo mi tylko o tego typu reklamie na tyle jednego z ostatnio sprowadzonych Volv B10MA-Saffle o nr. taborowym 1056. Moduł w tym przypadku reklamuje 110-lecie MPK, które odbędzie się w przyszłym roku i jest ogólną reklamą MPK :).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Adrian_ pisze:reklamuje 110-lecie MPK
Poprawka: 100 lecie MPK (1907-2007)
A co do tych reklam, to jakoś nie wierzę, że się sprawdzą. Brzydkie to i nieestetyczne. I jest to trochę dłuższa forma brudzących szyby Autobox-ów (żółta ramka)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Taką reklamę wczoraj przyuważyłem na MAN-ie NG313 (MZA). Niestety autobus był przysłonięty samochodami... :]

Obrazek

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ostatnimi czasy na Solarisie Urbino 12 o nr taborowym 722 z rzeszowskiego MPK otrzymał reklamę Reala. Oto ona: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123495.html
Powodem nałożenia reklamy Reala na tego konkretnego Solarisa był fakt, iż większość czasu autobus ten spędza na linii 24 dowożącej pasażerów właśnie do centrum handlowego Real :).

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

Taką samą reklamę ma też w Olsztynie Dab nr 858. Jeszcze reklamę Reala ma też Mercedes O305 Star-Turist-u w starej odsłonie. Wcześniej w MPK reklamę w starej odsłonie nosił Jelcz #782.

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Adrian_ pisze:Ostatnimi czasy na Solarisie Urbino 12 o nr taborowym 722 z rzeszowskiego MPK otrzymał reklamę Reala
Hehe, podejrzewam, że tą reklamę możemy spotkać wszędzie tam gdzie REAL ma swoje hipermarkety.
W Nowym Sączu również takowa reklama jest - tyle, że na Jelczu PR110M #348 :)

Siecool

Post autor: Siecool »

Z kategorii ciekawostek: pojawiły się pierwsze reklamy na zadkach ITSowych lwów - widziałem na A201, A203 i A208. O ile dobrze widziałem reklamuje się... klinika operacji plastycznych, a na reklamie są m.in. zdjęcia przed i po operacji. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Siecool pisze:Z kategorii ciekawostek: pojawiły się pierwsze reklamy na zadkach ITSowych lwów - widziałem na A201, A203 i A208. O ile dobrze widziałem reklamuje się... klinika operacji plastycznych, a na reklamie są m.in. zdjęcia przed i po operacji. :D
.... A ja dodam fotkę do postu kolegi... :mruga:
Obrazek

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Rzeczywiście o estetykę to oni dbają, ale mogli by tą reklamę bardziej w dół pociągnąć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nieco odświeżę temat. Od pewnego czasu firma "Toro" eksploatująca m.in. Solbusy postanowiła założyć poniższą reklamę. Nie wiem jak Wam, ale mnie się podoba ;)

Obrazek

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hehe. Ludzie na świecie mają fajne pomysły na reklamy. Swoją drogą, to nasze - polskie - firmy reklamowe powinny naprawdę trochę bardziej robić śmieszniejsze reklamy. Ludzie zaczęli by na nie zwracać uwagę.

A tak, reklamy są zbyt poważne (no może z pewnymi wyjątkami) i w zasadzie nikt nie zwraca na nie uwagi ;)

ppln

Post autor: ppln »

A może One Million Pixel Bus, nawiązanie do pewnej strony. Za dolara 1 mm[2] powierzchni na autobusie. Jak nietrudno obliczyć za wszystko będzie ponad 2,7 miliona zł, a obklejenie autobusu to koszt ~20 000 za miesiąc.

plocman

Post autor: plocman »

Ja głosowałem, ze żadna. Naprawdę nienawidzę reklam :confused: . Mam dość patrzenia na nie. U nas, w Płocku to naprawdę wyjątek nieobklejony bus, a jeszcze rzadszy widok to ciekawa reklama. Bardzo, bardzo rzadko trafia się fajna, ciekawa i pomysłowa reklama. Prawie zawsze są to nudne i głupie typowe billboardy na kółkach. A najgorsze jest zaklejanie szyb - nie mogę patrzeć przez ten wzór kropek i strasznie bolą przez to oczy :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

plocman pisze:U nas, w Płocku to naprawdę wyjątek nieobklejony bus
No już nie przesadzaj, nie jest tak źle…
plocman pisze:a jeszcze rzadszy widok to ciekawa reklama.
Ciekawe były fullbacki Dominetu :mruga:
plocman pisze:A najgorsze jest zaklejanie szyb - nie mogę patrzeć przez ten wzór kropek i strasznie bolą przez to oczy
Nie wiedzieć czemu, mnie to jakoś właściwie nie przeszkadza

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Mnie chyba najbardziej drażni to w tych reklamach, że podczas deszczu nic przez nie nie widać, ale za to jak świeci słońce w pojeździe nie jest aż tak duszno.

Kamil

Post autor: Kamil »

Najlepsze w Wałbrzychu wg. mnie mają:
#249
http://phototrans.eu/2-186341.html
#243
http://phototrans.eu/2-163503.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”