Reklamy na autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...

Jaki rodzaj reklamy podoba Wam się najbardziej?

Czas głosowania minął 2004-10-22, 21:26

Na całym pojeździe
29
27%
Na tylnej ścianie
18
17%
Na tylnej szybie
5
5%
Na bocznej ścianie i szybie
10
9%
żadna
44
42%
 
Liczba głosów: 106

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Najbardziej nie znoszę siatkowych reklam na oknach. Przy patrzeniu przez tę siatkę można dostać oczopląsu :wow: a w bardziej pochmurne dni w pojeździe jest po prostu ciemno :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

mac pisze:Zgadza się , do tego te Many jezdzą zawsze na tych samych liniach 7 i 23 , i jezdzą po głownych ulicach miasta {Rynek , Al. Wolności}itp. :)
Tak a to ma znaczenie dla reklamodawcy
W Warszawie, reklamodawca zamawia reklamę i ustala rejon miasta, gdzie ma się ona pojawić - tzn. tabor z jego reklamą.... Tak np. robią Tramwaje Warszawskie

[ Dodano: 2004-12-16, 16:06 ]
Thomas78 pisze:Najbardziej nie znoszę siatkowych reklam na oknach. Przy patrzeniu przez tę siatkę można dostać oczopląsu :wow: a w bardziej pochmurne dni w pojeździe jest po prostu ciemno :|
Tak pisałem o tym wyżej. Rzeczywiście mnie też irytują... ;)

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Thomas78 pisze:Najbardziej nie znoszę siatkowych reklam na oknach. Przy patrzeniu przez tę siatkę można dostać oczopląsu :wow: a w bardziej pochmurne dni w pojeździe jest po prostu ciemno :|
[glow=darkred][/glow][glow=red][/glow]
W Rzeszowie ostatnio te są modne :( Połowa SU jest nimi zalepiona a i nawet jedna peerka jest zaklejona tym żółtym Kimdzongilem :|

voy

Post autor: voy »

Reklama dzwignią handlu :( i źródłem pieniędzy stąd obklejają Solarisy i inne pojazdy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie przewoźnicy nie oszczędzają już nawet najnowszego taboru. Wszelkie Solarisy, Many, nowe Jelcz "Supero", są nośnikami reklam. Nawet zeszłoroczne MAN-y NM223.3 - MZA :|

Milenium

Post autor: Milenium »

My w Koszalinie to juz sie europejczykami chyba stalismy , mamy jednego Mana ktory jest caly pokryty reklama Big Star normalnie :shocked: Super!!!!
i Daba ktory ma reklame CROP CITY czy jakos tak. . . . :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Reklama całopojazdowa ...- czy szyby również im oklejono ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Reklamę Big Stara ma też Jelcz 120MT z TLT Tychy :

Obrazek

Milenium

Post autor: Milenium »

Tak,tak my mamy taka sama!!! ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajnie wygląda... :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Man Waggon union" D86 z Transeregionu ma taka sama reklame, na całą wysokosc, i na prawie całą długośc po obu stronach ( z wyjatkiem 1 drzwi)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

TRAMWAJ pisze:Tak,tak my mamy taka sama!!! ;)
Dziwi mnie twoje zaangazowanie i radość z obklejonych pojazdów KM.Ja na Twoim miejscu był się nie cieszył,że zostało naruszone oryginalne malowanie pojazdu i oszpecone reklamą.

Pozdrawiam.

Milenium

Post autor: Milenium »

Inspektor pisze:
TRAMWAJ pisze:Tak,tak my mamy taka sama!!! ;)
Dziwi mnie twoje zaangazowanie i radość z obklejonych pojazdów KM.Ja na Twoim miejscu był się nie cieszył,że zostało naruszone oryginalne malowanie pojazdu i oszpecone reklamą.

Pozdrawiam.
Wiesz co mi sie najbardziej podoba. . . ..
Ze ta reklama jest przezroczysta. . .. . ;) Wyglada B-O-S-K-O!!!
BIG STAR-reklama jest okleonia na MANIE MAN NG313

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No tak to jedyny jej "plus w minusie" że jest przezroczysta,widać od środka co się dzieje na zewnątrz.Jednak jak już ktoś wspominał przy dużej prędkości można dostać oczopląsu :wow: .Poza tym ja wolę oryginalne malowanie taborowe,MPK Wrocław :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale reklama to pieniądze dla przewoźnika... :)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

I nie od dzisiaj o tym wiadomo :)

Milenium

Post autor: Milenium »

Kiedys reklamy na autobusach byly Za darmo ..
PS:Wtedy o reklamie decydowal dyrektor MZK. . . .. :shock:

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

A pamiętacie pierwsze reklamy na początku lat 90tych? :) Chyba były najpierw takie małe prostokąty z boku pojazdu, potem dopiero obklejali całe autobusy ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

adam_palacz pisze:A pamiętacie pierwsze reklamy na początku lat 90tych? :) Chyba były najpierw takie małe prostokąty z boku pojazdu, potem dopiero obklejali całe autobusy ;)
Ja tam z lat 90tych reklam autobusowych nie pamietam, ale pamietam super reklamy na tramwajch (na dachu :P)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja pamiętam, że na początku lat 90-tych warszawskie MZK chciało wprowadzić reklamy również na autobusy. I takim pierszym pojazdem - pomalowanym - był Ikarus 260 z Kleszczowej (nr. tab nie pamiętam) i reklamował on firmę bodajże "Uniwersal". Autobus był cały niebieski. MZK musiało z takiej formy reklamy zrezygnować. Z tego co mi wiadomo, nie zgodzili sie na nią ówcześni radni Warszawy, upierali się oni, że taki pojazd jest niewidoczny na drodze. A w tym samym czasie tramwaje były już różnokolorowe...
Do reklam całopojazdowych MZA wróciło w 2003 roku... :) Tyle, że zawsze ściana przednia jest w barwach zakładowych... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”