Wyświetlacze w autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Robson

Post autor: Robson »

Teoretycznie?? Czyli zależy od oprogramowania i sterownika ??

56247

Post autor: 56247 »

Tomaszekkk pisze:No to co wg. Was jest lepsze:
to, co widzimy np. w nowych SU18 z Warszawy (diodowe pomarańczowe), czy to, co zaprezentował nasz szanowny kolega u2w (coś tam pixel....)

Jasne,że najlepsze są diodowe (pomarańczowe) display'e firmy R&G.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Dokładnie od oprogramowania jakim dysponuje... ktoś, gdzieś - przewoźnik czy kto tam. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:
ikarus5326 pisze:...miałem na myśli nieco bardzie niebieski a nie błękitny... Proszę więc kol.Plocmastera o wersję z ciemniejszym niebieskim w ramach jego możliwości...
A ja mogę :?: ;) Wykorzystując fotki kol. Arthisa oraz DAB-a z naszego Albumu (mam nadzieję, ze nie będą mi mieć tego za złe) zrobiłem cosik takiego:
W imieniu i za wiedzą, Prezesa PKT Gdynia, pozwolę sobie pogratulować koledze u2w znakomitej przeróbki wyświetlaczy zewnętrznych w autobusie MPK Wrocław, w ramach czynu społecznego. :mruga:

u2w oprócz gratulacji za poświęcenie i chęci do pracy, Prezes PKT chciałby Ci, oczywiście za moim pośrednictwem, powiedzieć, że właśnie typuje listę gdyński trolejbusów w których należałoby przebudować, przeprogramować wyświetlacze. Oczywiście społecznie :-P

Nie pytaj o premię. PKT jest biedne. Pogadam jeszcze z Prezesem, może Dostaniesz talon na Trabanta :lol:

PS. Super Ci wyszły te zdjęcia. :)

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

Też mi się podobają, a w szczególności ta zmiana z zielonego na niebieski we wrocławskim Salusie... :D

56247

Post autor: 56247 »

...fajne to i są te fotomontaże,lecz w praktyce takowy display (nawet diodowy) byłby niewidoczny.Szczególnie o tej porze roku,jaką mamy teraz ,kiedy to szybko "sie ściemnia",przy opadach śniegu etc...
Ostatnio zmieniony 2005-12-15, 21:48 przez 56247, łącznie zmieniany 1 raz.

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Dlatego... (uwaga, używam swojego wypaczonego poczucia humoru) ...trzeba wprowadzić sygnalizację dźwiękową na zewnątrz autobusów.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

A ja zawsze chciałam mieć taki jakiś wyświetlacz w domu. Do potrzeb własnych... :D Obojętnie jaki, ale żeby był! Bo bardzo lubię takie elektroniczne i świecące światłem własnym bajerki. Niebieski wyświetlacz byłby fajny i mi z pewnością by się podobał, ale racja że nie byłby zbyt czytelny. Może niech ktoś wymyśli jakiś inny kolor?

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Zielony, niebieski, pomarańczowy... Biały?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Różowy :?: W zielone gwiazdki :)
BTW nie rozumiem dlaczego uważacie, że niebieski wyświetlacz byłby nieczytelny.

ikarus5326

Post autor: ikarus5326 »

u2w pisze:BTW nie rozumiem dlaczego uważacie, że niebieski wyświetlacz byłby nieczytelny.
Ja także. My tu z kol. u2w'em staramy się pokazać wam w miarę realną wizję niebieskiego wyświetlacza, bo nigdy nie wiadomo jak to by wyglądało na żywo... Nie można, moim zdaniem, stwierdzać od razu, że byłby nieczytelny. Ja chciałbym taki zobaczyć...

Peter

Post autor: Peter »

To by w sumie ciekawie wyglądało. Myślę że niebieski byłby mimo wszystko czytelny. :mruga:
Mógłby być też różnokolorowy wyświetlacz (matryca kolorowa z diod). A czemu nie ? ;) Raz zmieniałoby się na zielony, innym razem na czerwony itd. :D
Pewne kolory wyświetlania mogłyby służyć jako oznaczenia kursów zjazdowych, objazdów, linii okresowych itp.
Kwestią jest tylko cena takiego wyświetlacza. :mruga:
Sorry, trochę się rozmarzyłem ...

_Tomasz

Post autor: _Tomasz »

Może też różne wersje na różną porę dnia?

Peter

Post autor: Peter »

Nie, no to by był jeden rodzaj wyświetlacza, tylko że kolorowy.
Jakbyś chciał sobie zmieniać kolory w ciągu dnia to byś je zmieniał. ;)

Powróćmy jednak z tych kolorowych snów do brutalnej rzeczywistości. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Dobry pomysł, możnaby go zrealizować tak: oddzielny wyświetlacz do kierunku i numeru linii (tak jak np. w Paryżu), ten od kierunku typowy jednokolorowy, a w tym od linii zamiast 1 diody będą 4: biała, żółta, czerwona i zielona. I tak np. białe będą linie zwykłe, białe negatyw nocne, żółte podmiejskie, żółte negatyw do Orlenu, czerwone zastępcze i okazjonalne (np. cmentarne), zielone przyspieszone, zielone negatyw pospieszne, itd. Z boku i tyłu takie same, tylko mniejsze.
Ostatnio zmieniony 2005-12-21, 18:37 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

W szczecinie w niektórych z SPAD w wyświetlaczach był testowany fluor by lepiej było widać napis we mgle.

Neopolski rządzi!, Mac

Widać kuracja była za krótka. Trzeba będzie powtórzyć - tym razem może na miesiąc. u2w


I miesiąc tu nie pomoże...Inspektor.

Post edytował J-31 :-P Może, ktoś z moderatorów jeszcze by się dopisał poniżej :lol:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Info dla fanów niebieskich wyświetlaczy :)
Dziś przejeżdżam sobie przez Sopot i co widzę :?: W oknie jednego ze sklepów stoi sobie display diodowy. Niebieski :!: Jechałem gdy na dworze było już ciemno więc był bardzo dobrze widoczny. Patrząc na wprost walił po oczach, a pod kątem również dobrze czytelny. Przy okazji miałem okazję porównać go z klasycznym wyświetlaczem mozaikowym podświetlanym białą świetlówką (MAN ZKM Gdańsk). Porównania nie ma ża-dne-go :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

A jednak co dioda to dioda. Zatem dobrze mi się wydawało, że powinno to być widoczne. Tylko kiedy zawitają niebieskie diody w autobusowych wyświetlaczach ? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Info dla fanów niebieskich wyświetlaczy :)
Dziś przejeżdżam sobie przez Sopot i co widzę :?: W oknie jednego ze sklepów stoi sobie display diodowy. Niebieski :!: Jechałem gdy na dworze było już ciemno więc był bardzo dobrze widoczny. Patrząc na wprost walił po oczach, a pod kątem również dobrze czytelny. (...)
No to coś podobnego zainstalowano na froncie jednego z biurowców na Warszawskim Ursynowie. Tyle, że te diody są ... zielone. Też wali po oczach. :D

Obawiam się, że tego nie zobaczymy w autobusach. :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

Ja myślę, że jednak kiedyś pojawią się diodowe wyświetlacze takich kolorów w autobusach.
Na razie ogólnie takie wyświetlacze jeszcze nie są aż tak rozpowszechnione. Więcej jest już pixelowych. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”