"życie" po życiu autobusów miejskich

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
voy

"życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: voy »

Co robi się z wyeksploatowanymi autobusami w waszych miastach, oprócz kasacji?
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/current/ ... 4&nr=31420
Jak widać na powyższym zdjęciu jedna ze starszych peerek (a właściwie karoseria) MPK Rzeszów "wylądowała" kilkanaście kilometrów od miasta, stoi w tamtym miejscu od wielu lat. Zachowano oryginalne malowanie tego autobusu i można sobie tym samym przypomnieć stare czasy :)

B.A. Baracus

Re: "życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: B.A. Baracus »

Jako, że w Gdyni autobusy są jeszcze w dość dobrym stanie, to zostają sprzedane. Zazwyczaj idą do GOP-u. <b>pozatym</b> wszystkie trolejbusy i niektóre autobusy trafiają na Dębową Góre gdzie powoli się rozkładają...

Ikarus 280E

Re: "życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: Ikarus 280E »

0405NE pisze:Jako, że w Gdyni autobusy są jeszcze w dość dobrym stanie, to zostają sprzedane. Zazwyczaj idą do GOP-u. <b>pozatym</b> wszystkie trolejbusy i niektóre autobusy trafiają na Dębową Góre gdzie powoli się rozkładają...
A altanka ZIUtek koło Szemuda? :mruga: :mruga: :mruga: Dużo złomu jest też na bazie PKS Wejherowo.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Jakby się pojeździło po krzakach, to <b>napewno</b> sporo by się znalazło... :P

voy

Post autor: voy »

Jak byłem w Gdyni i jechałem trolejbusem, to pamiętam, że na Chylonii stały sobie dwa ZIUtki za bramą.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

voy pisze:Jak byłem w Gdyni i jechałem trolejbusem, to pamiętam, że na Chylonii stały sobie dwa ZIUtki za bramą.
A nie czasami Saurery... :?: :?: :chytry:

Ikarus 280E

Post autor: Ikarus 280E »

voy pisze:Jak byłem w Gdyni i jechałem trolejbusem, to pamiętam, że na Chylonii stały sobie dwa ZIUtki za bramą.
a to nie były Saurery z Warszawy przez przypadek? Tam jest (teoretycznie) Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Kuba

Post autor: Kuba »

Tak,to najprawdopodobniej wozy z Warszawy. :)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: "życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: rupak9 »

[quote="Ikarus 280E
A altanka ZIUtek koło Szemuda :?: [/quote]

Nietylko tam jest coś takiego. Wjeżdzając do Tczewa obok fabryki chińskiech zupek ( czy importera ;) ) jest stary Jelcz M 11 przerobiony jako bar :cool: ;) .
Ostatnio zmieniony 2005-04-04, 22:12 przez rupak9, łącznie zmieniany 1 raz.

Ikarus 280E

Re: "życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: Ikarus 280E »

rupak pisze:[quote="Ikarus 280E
A altanka ZIUtek koło Szemuda :?:


Nietylko tam jest coś takiego. Wjeżdzając do Tczewa obok fabryki chińskiech zupek ( czy importera ;) ) jest stary Jelcz M 11 przerobiony jako bar :cool: ;) .[/quote]


hmmm jeżdzę tam dośc często ale jakoś go nie widziałem, Mozna wiedziec w którym miejscu dokładnie? A Tan Viet nie jest w Łęgowie? To jeszcze spooory kawałek do Tczewa. Chyba że mówisz o czymś innym? Kiedyś był bar- Jelczyk przy Obwodowej za Kowalami w kier Pruszcza ale tam jest teraz pas ruchu :P

voy

Post autor: voy »

ZIUtki, Saurery... pamiętam, że były stare i zielone. To pewnie rzeczywiście Saurery.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No tyle pamiętam z wakacji jak jechałem do wujka na działke, że gdzieś obok Tczew był ten "jelczyk". I to był chyba "Tan-Viet".

Kolins

Re: "życie" po życiu autobusów miejskich

Post autor: Kolins »

Ikarus 280E pisze:A altanka ZIUtek koło Szemuda? :mruga: :mruga: :mruga: Dużo złomu jest też na bazie PKS Wejherowo.
Tak, potwierdzam o Wejherowie. Jest tu tego trochę......

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie przez kilka lat stał przerobiony na magazyn PR110. To był autobus, na kołach obity blachą. Jeden z lokalnych rzemieślników z niego korzystał.

Natomiast przerobionego PR110 na bar, można spotkać przy drodze z Warszawy do Płocka.

W rejonie samego Płocka, stoją używane stare Jelcze z tamtejszego KM Płock.... ;)

Natomiast w Warszawie przez kilka lat, na ul. Chełmskiej, na boisku Szkoły Podstawowej stał trolejbus - Skoda. Niestety typu nie pamiętam. Był tam jeszcze w połowie lat 80-tych, potem go zabrano.... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Niektóre warszawskie autobusy wylądowały na stadionie X-lecia, gdzie wśród śmieci i straganów pełnią rolę prymitywnych "barów". Jeden został nawet zaadoptowany na potrzeby tańca erotycznego :lol:

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

U nas to na razie pozbywają się 280 i 120M, połowa idzie na ślask a reszta robi za dawców do tych aut w lepszym stanie

muszyx
Posty: 255
Rejestracja: 2005-05-07, 15:28
Lokalizacja: Myśliwiecka 3/5/7

Post autor: muszyx »

W Olsztynie na razie po nieudanej Naprawie Głównej w Solcu Kuj. Ikarusów i Jelczy, tną je jak niepowiem co. Niedawno poszły dwie M120: 822 i 828 (ostatnia na moim avatarze) . Dawniej trochę Ikarów i Jelczy, oraz jeden Neoplan NTB027.

Podi

Post autor: Podi »

To może powiem,co robia u nas,jesli zamierzają skasować jakiegoś busa...Moga go np. wypozyczyć na jakiś czas do Gorzowa,aby se troche pojeździł jak np. Jelcz M11 #1406.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

No nie zawsze, to wyjatek. Tak od razu go tną przykład: M11 1422 i 280.26 1502

voy

Post autor: voy »

To kiedy 120M w Rzeszowie potną :o: chyba za 10 lat, jak wszystkie peerki pójdą na żyletki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”