Ceny autobusów

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
ADAS11

Post autor: ADAS11 »

Czy możne mi ktoś powiedzieć ile kosztuje 1 Sztuka Danych Autobusów:
Autosan (SanCity12 LE,LF, Sancity 18)
Kapena (Thesi Urbanino 65C15)
Solaris (Urbino 10,12,15,18)
Solbus (SM10,12,18)
Iribus (Iribus Crossway12LE)
MAZ (107,203,205,206)
Bogdan (A092,A0601)
MAN (NL323 Lion's City,NG323 Lion's City G)
Scania(OmniCity, OmniCity przegubowa)
SOR (BN12)
chodzi mi o ceny przestępne bez wyposażenia kasowników i wyświetlaczy
za podanie mi cen daje pochwały

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

ADAS11 pisze:Czy możne mi ktoś powiedzieć ile kosztuje 1 Sztuka Danych Autobusów: [...]
Nie. Ceny zależą od ilości zakupionych egzemplarzy, od wersji silnika, skrzyni biegów, siedzeń, poręczy, wybranej kabiny kierowcy itd. Potrafią znacznie się różnić - przykład Nowy Targ miał przetarg na parę SanCity 9LE i Nowy Sącz też miał przetarg na te autobusy. Nowy Targ miał mniej sztuk (chyba 6) a Nowy Sącz 10. Kwota po podzieleniu na sztuki wyszła tak, że gdyby Nowy Sącz dostał cenę Nowego Targu to kupiłby tylko 9 wozów. Czyli różnica na sztuce była ponad 10%. Wyposażenie pojazdów było zbliżone.

trasamd

Post autor: trasamd »

Z punktu widzenia obserwatora rynku ceny autobusów można ustalić jedynie mniej wiecej, śledząc rezultaty poszczególnych przetargów. Choć czasami pojawi się informacja od producenta lub importera o wyjściowej cenie danego modelu np. MAZ 205 od około 900 tys. netto.

Z moich obserwacji przetargów z zeszłego roku wynika, że M09LE dostępny był/jest od około 475 tys. netto za sztukę, choć przeważały ceny powyżej 500 tys.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”