Zapinanie pasów bezpieczeństwa w autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Michal pisze:A czy głupotą nie jest rysowanie szyb, malowanie i niszczenie siedzeń?
Pewnie, że tak - ale co to ma do zapinania pasów ? :mruga:

Milenium

Post autor: Milenium »

Volvo-DAB pisze:Może taki pomysł zainteresuje wandali?
Przeciez mowa o autobusach turystycznych,kto by ci w Volvo pasy wyrywal,by cie usuneli z pojazdu :diabeł:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

No i po co pasy w autobusie :?: Rozumien dla kierowcy i dla wózka inwalidzkiego. Ale dla pasażerów. Ja myśle, że te pasy będą poniszczone i i tak nieuratują nikomu życia, bo nikt nie będzie ich zapinał.

Milenium

Post autor: Milenium »

rupak pisze:No i po co pasy w autobusie :?: Rozumien dla kierowcy i dla wózka inwalidzkiego. Ale dla pasażerów. Ja myśle, że te pasy będą poniszczone i i tak nieuratują nikomu życia, bo nikt nie będzie ich zapinał.
No nastepny :( Przeciez mowimy o autobusach turystycznych typu Setra czy Volvo :) Na pewno bedzie bezpiecznej,moze nawet jakis procent z wypadkami smiertelnymi obnizy sie? :-P

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

W niektórych trystucznych to już rok temu były. Np. na wycieczce do Francji czy do "zakopca".

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Takie pasy uratują <b>napewno</b> nie jedno życie. Pamiętacie zapewne wypadki, kiedy autobus przewrócił się lub dachował. W takich wypadkach śmierć poniosły osoby,które zostały siłą odśrodkową wyrzucone z fotela i przygniecione przez konstrukcję pojazdu. Pasy mają za zadanie trzymać pasażera na miejscu... Dlatego powinny były być.

Jak już pisałem, na fotelach pierwszego rzędu już od dawna są takie pasy, ale jak Wejdziecie do turystycznego autobusu wysokopodłogowego - np. Volvo 9xxx, czy inna Setra S416/S417 pasażerowie siedzą wysoko tuż nad głową kierowcy. W momencie zderzenia ryzyko wypadnięcia z fotela i wypadnięcia przez przednią szybę panoramiczną na zewnątrz jest bardzo duże.... :(

wocash

Post autor: wocash »

W SPPK Police testowana jest obecnie scania(nie wiem dokładnie jaki to model) i każde siedzenie wyposażone jest w pas bezpieczeństwa. Autobus testowany jest z myślą o LS (linia samorządowa, jest to linia dalekobieżna Police - Trzebież). Nie nadaje się raczej na linie miejskie chociazby z tego powodu że ma za małą ilośc drzwi tj. ma 3 wejścia z czego każde posiada pojedyncze drzwi. >>FOTO<<

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Uwazam że głupota jest montowanie w autobusach miejskich pasów.To tylko utrudnia wymiane pasazerów i przysparza kłopotów.Zreszta ktoś to respektuje?, zapina ktos te pasy?

wocash

Post autor: wocash »

Jeszcze nie miałem okazji jechać takim autobusem ale myślę że będzie tak jak mówisz że i tak nikt nie będzie tych pasów zapinał, a będą tylko przeszkadzać. To może niech kontrolerzy biletów przy okazji sprawdzają czy są zapięte pasy :diabeł: :?:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

wocash pisze:Jeszcze nie miałem okazji jechać takim autobusem ale myślę że będzie tak jak mówisz że i tak nikt nie będzie tych pasów zapinał, a będą tylko przeszkadzać. To może niech kontrolerzy biletów przy okazji sprawdzają czy są zapięte pasy :diabeł: :?:
Dobry pomysł... :retard:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No to już by było lekkie przegięcie...Czyzbym miał sie przerzucic na samochód? :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Uwazam że głupota jest montowanie w autobusach miejskich pasów.To tylko utrudnia wymiane pasazerów i przysparza kłopotów.Zreszta ktoś to respektuje?, zapina ktos te pasy?
Tak, ale wydaje mi się, że ten autobus - choć na takiego wygląda - nie jest do końca miejski - lecz lokalny. A to zmienia postać rzeczy... ;)

[ Dodano: 2005-06-27, 13:24 ]
Inspektor pisze:No to już by było lekkie przegięcie...Czyzbym miał sie przerzucic na samochód? :diabeł:
Nie musisz. Jedziesz prawie jak we własnym samochodzie... :lol:

Tommy

Re: Zapinanie pasów bezpieczeństwa w autobusach

Post autor: Tommy »

Michal pisze:Jeśli ktoś oglądał Teleekspres to dowiedział się, że parlament europejski ma wprowadzić obowiązkowe zapinanie pasów nie tylko w samochodach i ciężarówkach ale także w autobusach. No ciekawe jak zamontowaliby pasy w takim M11 :lol:
:shocked: Przesadzili. Przecież to jest bez sensu. Rozuymiem ten przepis w autobusie turystycznym, ale w miejskim :wow: Jedziesz jeden przystanek i musisz sie bawić z pasami, a ci stojący, może ich przywiązać :?: :-P Przecież autobus miejski nie osiąga tak duzych prędkości, a wypadki z udziałem autobusów są znikome i nietragiczne w skutkach. TOTALNY BEZSENS :!: :nuts:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Kolego Tommy proponuję przeczytać dokładnie wątek. Sprawa została już dość dawno wyjaśniona i nie dotyczy pojazdów komunikacji miejskiej.

voy

Post autor: voy »

Rany zmontowali materiał z autobusem miejskim a już takie kontrowersje wzbudził temat. To jest nierealne, aby były pasy w autobusie miejskim.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jasne, że nie tylko nie realne, ale też nie życiowe... :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Panewniczanin pisze:
J-31 pisze:Jasne, że nie tylko nie realne, ale też nie życiowe... :mruga:
Ale też idiotyczne... :mruga:
I dlatego nie dotyczą autobusów miejskich.... :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ZTCW ten przepis dotyczy głównie autobusów turystycznych. Zresztą widać, że fabryki w swych nowych autobusach zaczynaja już montowac pasy bezpieczeństwa. Ostatnio jechałem Solbusem z PKS Krosno i ten miał już zamontowane pasy bezpieczeństwa. Szkoda tylko, że jedynie dla kierowcy ;).

ppln

Post autor: ppln »

Ja na wycieczkę szkolną w tym roku jechałem Irizarem z pasami, których nikt nie zapinał ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli kierowca prowadził spokojnie Waszego Iriara i Twoja klasa czuła się w nim bezpiecznie to widać im sie nie chciało. Zresztą nie spotkałem się dotychczas z przypadkiem, by ktoś zapiął pasy w autobusie. Wszyscy jadą, byle by tylko dojechać na miejsce. Widać nikt nie myśli o tym, ze w razie uderzenia w drzewo itp. dziecko, tudzież osoba dorosła może wylecieć przez szybę zabijając się na miejscu. Chociaż z drugiej strony w Polsce nie ma aż tak drastycznych wypadków z udziałem PKS-ów, ale np. na liniach międzynarodowych takie zapinanie pasów jest bardzo przydatne. A tak BTW kto by sie przejmował zapinaniem pasów mając działającą w Scanii klimę. Zresztą czego wymagać od wycieczek szkolnych ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”