Zapinanie pasów bezpieczeństwa w autobusach

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Michał

Zapinanie pasów bezpieczeństwa w autobusach

Post autor: Michał »

Jeśli ktoś oglądał Teleekspres to dowiedział się, że parlament europejski ma wprowadzić obowiązkowe zapinanie pasów nie tylko w samochodach i ciężarówkach ale także w autobusach. No ciekawe jak zamontowaliby pasy w takim M11 :lol:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Zwłaszcza dla pasażerów stojących :D

Podi

Post autor: Podi »

Ciekawe co jeszcze wymyślą...Moze foteliki dla małych dzieci???:twisted:

Michał

Post autor: Michał »

Hehe, dodam tylko, że pokazywali pojazdy MZK Opole. Między innymi gniota z nowym przodem i wnętrze mocno zniszczonej M11 :retard: Może jak wprowadzą pasy to do autobusu można będzie wejść tylko jak któreś miejsce siedzące będzie wolne.

Podi

Post autor: Podi »

A i jeszcze będzie obowiązywać kolejka no bo przecież do autobusu wchodzi się przednimi drzwiami...:P

Adam_Palacz

Post autor: Adam_Palacz »

Nie oglądałem niestety Teleexpressu - ale nie sądzę, żeby chcieli zapinania pasów w autobusach miejskich - chodzić może tylko o te dalekobieżne.

Podi

Post autor: Podi »

...albo szkolne...

Damhan

Post autor: Damhan »

Dzisiejszy Teleexpress można ściągnąć lub bezpośrednio obejrzeć na stronie www.tvp.pl .

Michał

Post autor: Michał »

Adam_Palacz pisze:Nie oglądałem niestety Teleexpressu - ale nie sądzę, żeby chcieli zapinania pasów w autobusach miejskich - chodzić może tylko o te dalekobieżne.
No też mi sie tak zdawało ale cały czas pokazywali autobusy miejskie :?:

Podi

Post autor: Podi »

A oni tam w tej telewizji na niczym sie nie znaja więc wiecie-nie bierzcie tego na serio.

Milenium

Post autor: Milenium »

Michal pisze:
Adam_Palacz pisze:Nie oglądałem niestety Teleexpressu - ale nie sądzę, żeby chcieli zapinania pasów w autobusach miejskich - chodzić może tylko o te dalekobieżne.
No też mi sie tak zdawało ale cały czas pokazywali autobusy miejskie :?:
Jak zwykle cos przekreca :mruga: Oczywyscie ze chodzi o te dalekobiezne bo ja nie bede zapinal pasow na lini np.14 gdzie w autobusie nie mozesz sie zmiescic a co dopiero Warszawa :retard:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Też sobie właśnie obejrzałem. Faktycznie prowadzący mówił o autokarach, mikrobusach i furgonetkach, również w reportażu pomimo, że pokazano autobusy miejskie wspomniano jedynie o autokarach, ale z rzetelnością dziennikarską różnie bywa :( . Moim zdaniem bzdurą byłoby wprowadzenie tego przepisu dla komunikacji miejskiej (chociaż nie zdziwiłbym sie gdyby zdecydowano się na ten krok już przy liniach podmiejskich). Wiadomo, że prędkość podróżna KM jest dużo mniejsza niż autokarów, tym samym ryzyko wypadków z ciężkim naruszeniem zdrowia i śmiertelnych dużo niższe (za przykład może posłużyć niedawna kolizja SU18 z ST12T w Gdyni - gdzie jedynie 3 osoby z lekkimi obrażeniami trafiły do szpitala). Poza tym większość kolizji ma związek z samochodami osobowymi. Innym aspektem jest skuteczność takiego przepisu. Kto by pilnował aby pasażer miał zapięty pas :?: Oraz to o czym wspomniałem w moim poprzednim poście - co z pasażerami stojącymi :?: Przecież oni są najbardziej narażeni na urazy podczas wypadku.

Milenium

Post autor: Milenium »

u2w pisze:(chociaż nie zdziwiłbym sie gdyby zdecydowano się na ten krok już przy liniach podmiejskich). .
Masz racje, u nas may kilka Dabow wersji turystycznej (2 pary drzwi)Mozna by takie cos zrobic na linie nr.7 lub 13 ale np. linia nr. 1 nie wchodzi w gre! :)

Podi

Post autor: Podi »

U nas nawet na podmiejskich byłby kłopot z pasami,ponieważ kursują na nich...Jelcze M11 :|

voy

Post autor: voy »

Może zwyczajnie chcieli przekoloryzować, wywołać taką jakby sensację, zainteresować ludzi i wywołać ich oburzenie jeżeli chodzi o autobusy komunikacji miejskiej, w którym dziwnie by się jechało z zapiętymi pasami.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Tak. Zwłaszcza zabawnie by to wyglądało przy lekkim tłoku. Gdy ludzie już wsiądą a wówczas jakis zaspany pasażer sobie nagle przypomina, ze to jego przystanek :D A tu pasy :wow: i szamotanina :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapinanie pasów bezpieczeństwa w autobusach

Post autor: J-31 »

Michal pisze:Jeśli ktoś oglądał Teleekspres to dowiedział się, że parlament europejski ma wprowadzić obowiązkowe zapinanie pasów nie tylko w samochodach i ciężarówkach ale także w autobusach. No ciekawe jak zamontowaliby pasy w takim M11 :lol:
Sprawa dotyczy wyłącznie autobusów turystycznych i daaaalekobieżnych - np. Polski Express. :)
Ten przepis miał być wprowadzony w Polsce już kilka lat temu. Przyznam, że nie śledziłem rozwoju tego tematu, więc nie wiem czy już został wprowadzony, czy też nie. Jest pewne, że pasażerowie siedzący na pierwszych rzędach mają już obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Ja dwa late temu jadąc do Płocka wysokopodłogowym Volvo (Polski Express) takie pasy zapinałem.

Co więcej - będąc 13 maja w serwisie Evobus, widziałem stojącego sobie w hali turystycznego Mercedesa, a w nim... wszystkie fotele były zaopatrzne w pasy... ;)

DoMANik287

Post autor: DoMANik287 »

Może taki pomysł zainteresuje wandali?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To byłaby głupota z ich strony bo pasy są potrzebne - mogą uratować czyjeś życie..... :!:

Michał

Post autor: Michał »

A czy głupotą nie jest rysowanie szyb, malowanie i niszczenie siedzeń?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”