Wakacje-czyli polityka w KM

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Inspektor

Post autor: Inspektor »

We Wrocławiu w tramwajach zostały wywieszone specjalne plakaty informujace o zmianach w komunikacji z biezacymi trasami.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wakacje - to remonty - w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu... nic tylko wyjeżdżać na wakacje. Jak najdalej... :lol:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

J-31 pisze:Wakacje - to remonty - w Warszawie, we Wrocławiu, w Poznaniu... nic tylko wyjeżdżać na wakacje. Jak najdalej... :lol:
Dokładnie, żeby było jeszcze tylko za co jechać na te wakacje...I nie mówie tu o zagranicznych wyjazdach.Jeżeli miałbym pojechac gdzieś w Polskę, to już wolę te pieniądze na samochód odłożyć... :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Inspektor pisze:Dokładnie, żeby było jeszcze tylko za co jechać na te wakacje...I nie mówie tu o zagranicznych wyjazdach.Jeżeli miałbym pojechac gdzieś w Polskę, to już wolę te pieniądze na samochód odłożyć... :-P
Samochód to wygoda i ... niewolnictwo... szczególnie jak się człowiek przyzwyczai... :mruga:

Fajnie mieć samochód ale jego kupno nie kończy wydatków, ale je właśnie zaczyna. Tak więc, zbieraj pieniądze nie tylko na samochód, ale też na jego ubezpieczenie (OC, AC, NW), a także na benzynę... :retard:

Eeeee tam. Inspektorze. Daj spokój. Mieszkasz w mieście kup sobie bilet KM, będzie taniej.... :smile2:

voy

Post autor: voy »

A Ty jeździsz samochodem do pracy mając pod jednym i drugim stacje metra? :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

voy pisze:A Ty jeździsz samochodem do pracy mając pod jednym i drugim stacje metra? :chytry:
Przepraszam z domu do metra mam daleko - muszę dojeżdżać autobusem, albo iść 10 minut przez kilka osiedli. Samochodem jadę bezpośrednio... :mruga:

Po drugie. Samochód jest mi wciąż potrzebny i nadal jest najszybszym środkiem transportu w mieście. :smile2:

A jak pojadę na działkę, pod Warszawą - to jest jedynym środkiem transportu. Chociaż, np. do lokalnego sklepu pozostaje jeszcze rower... :retard:

[ Dodano: 2005-06-28, 10:48 ]
Panewniczanin pisze:MKM posiadający samochód to już nie jest MKM...
Dlaczego ? Jest nim nadal o ile nadal się interesuje KM...

Np. Ja codziennie korzystam z samochodu i z KM. Do pracy jadę samochodem i jestem dużo szybciej, a w drugiej części dnia zostawiam samochód pod domem i na miasto wypuszczam się wyłącznie KM. Posiadam prawo jazdy i bilet długookresowy KM. A w okresie zimowym, kiedy są bardzo obfite opady śniegu - korzystam wyłącznie z KM - czyli z metra, które wtedy jest rzeczywiście najszybsze....

Na tyle się w niej czuję swobodnie, że mogę spokojnie umawiać się z człowiekiem na konkretną godzinę w II części miasta - i korzystając z KM jestem punktualnie.... Nie chwaląc się oczywiście... :mruga:
Panewniczanin pisze: I tak powoli przyczyniamy się my, miłośnicy do zakorkowania ulic w których wloką się autobusy... Smutne to bardzo... :( I Inspektor jakimś wyjątkiem <b>napewno</b> nie będzie, bo dużo takich jest... :|
Nie jest to wina MKM-ów, ani tym bardziej kol. Inspektora. Korki, to <b>poprostu</b> prosty wynik wieloletnich zaległości w nierealizowaniu polityki transportowej w naszych miastach. Ani nie inwestuje się w KM, ani w układ drogowy.
Panewniczanin pisze: Moi rodzice chcieli samochód ale im ten pomysł wybiłem z głowy
Mnie 10 lat temu rodzice na siłę wyrzucali na kurs prawa jazdy. Też nie chciałem. Moja miłość do KM pozostała jednak i nadal z niej z radością korzystam.... ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Od dnia 24.06 we Wrocławiu zpostała zawieszona linia 327, kursujaca w godzinach szczytu na trasie Krzyki - Kozanów.

wocash

Post autor: wocash »

W Szczecinie 27.06 zostały wprowadzone na niektorych liniach letnie rozkłady(czyli o zmniejszonej częstotliwości) oraz zawieszenie niektórych linii:
linie tramwajowe: 4, 6BIS
linie autobusowe: 61BIS, 77BIS, 109 (linia szkolna w Policach), CBIS, D, E, F, G

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”