Radio i muzyka w autobusie (miejskim)

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marecki pisze:Dzisiaj na testach Vecta CNG na pętli "Spartańska" kierowcy bawili się systemem audio, i puszczali całkiem głośno, ale iedy pasażerów nie było w autobusie :P
Trzeba przyznać, że ten Vectuś ma nawet ładny panel radia. Podobał mi się. :)

56247

Post autor: 56247 »

Zgadza się.Sprzęcik jest dobry.Do tego z RDS-em.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

56247 pisze:Zgadza się.Sprzęcik jest dobry.Do tego z RDS-em.
A wiesz co mnie dziwi i zastanawia. Dziwi mnie, że nie schowali go w pulpicie nad głową kierowcy - np. tak jak w Solarisach. Tylko zostawili tak na wierzchu. Będzie się na niego kurzyło... ;)

56247

Post autor: 56247 »

W miejscu,które wymieniłeś znajduje się autokomputer SRG 3000.Więc radio by się już nie zmieściło... :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

56247 pisze:W miejscu,które wymieniłeś znajduje się autokomputer SRG 3000.Więc radio by się już nie zmieściło... :)
Ok. Dzięki. To teraz rozumiem... ;)

voy

Post autor: voy »

Zastanawiam się, czy rodzaj słuchanej muzyki wpływa na rodzaj jazdy. Ostatnio idąc ulicą zobaczyłem, że ostro wjechała na przystanek peerka, a z kabiny kierowcy dało się usłyszeć piosenkę Crazy Frog ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

No ja myślę że muzyka na pewno wpływa na styl jazdy, pwenie jakby jakaś spokojna leciała to i by tak jechał...

Robson

Post autor: Robson »

W Solarkach jak nieraz puszczaja na wóz , muze to dlatego ze cos jest popsute ze wzmacniaczem i nieda sie wyłączyc na wóz muzy.Ale tak <b>pozatym</b> w solarkach kierowcy zawsze sobie puszczaja muze a w Jelczach to zależy czy jest zamontowane radio ale tez najczesciej słuchaja ale niektórzy wola słuchać ryku silnika.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W Sanoku autobusy miejskie (czyt. Autosany) w ogóle nie posiadają głośników w części pasazerskiej, toteż i pasażerowie nie mają możliwości słuchania muzyki. Natomiast we wszystkich pojazdach MKS-u po modernizacji wstawiono radia, które cały czas pracują mimo, iż w naszym MKS-ie również jest to zakazane przez Zaiks. Zazwyczaj kierowcy słuchają cywilizowanych rozgłośni radiowych, jak RMF FM, Radio Zet itd. Rzadko się zdarza, by kierowcy serwowali coś z własnych mp3 (że o muzyce techno nie wspomnę). Oprócz tego w autobusach MKS Sanok muzyka najczęściej jest puszczana cicho chyba, że o pełnej godzinie lecą fakty w jakimś radiu i kierowcy podgłaśniają na te parę minut radio, by i pasażerowie mogli się czegoś dowiedzieć ;). Zazwyczaj jednak po faktach radiowych radio jest wyciszane o parę kresek przez kierowcę, albo też zostaje podkręcone trochę głośniej, dzięki czemu pasażerowie mogą przez pewien czas słuchać trochę głośniej muzyki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W sumie Sanok to jest na tyle niewielkie miasto, że chyba nikt z pasażerów nie ma pretensji do kierowcy, o to, że ten puszcza muzykę na głośniki. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W sumie lepsze to, niż słuchanie niestworzonych historii, że np. ten tego okradł, ten tego zabił itd. A co do muzyki to zależy od napełnienia w autobusie. Jesli jest duży tłok to nawet, jeśli radio jest włączone to słyszy je jedynie kierowca. A jeśli chodzi o Rzeszów to słyszałem kilkakrotnie muzykę w radiu, ale po tym, jak widziałem wczoraj, co kierowcy w Rzeszowie wyczyniają z Solarisami śmiem twierdzić, że muzyki im nawet nie potrzeba ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”