Autobusy Marketowe w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MAN-y SU240 i tak wkrótce znikną z ulic Gorzowa, jak i z darmobusów i podejrzewam, że wtedy Wasze MZK zacznie na tą linię dawać M11 albo 120M (chyba, że macie jeszcze jakieś szroty jeżdżące liniowo) ;).

ppln

Post autor: ppln »

W Łodzi darmobusy stoją na naprawdę niezłym poziomie - praktycznie wszystkie jeżdżą z Bursiaka (diler z Pabianickiej. Volkswagena ;) ) i są to praktycznie tylko Mercedesy 405(N).
Geant:
-Włókniarzy: Tylko Merce 405N, w tym jeden rodzynek - autobus jeżdżący na linii Teofilów posiada odskokowe drzwi. Najbardziej tradycyjne jeżdżą na linii Retkinia (2 szt) - mają ułożenie przycisków na desce niemal identyczne jak te z MPK. Na linii Górna jeździ 405N-ka posiadająca 'sztabkowe' przyciski do drzwi i od przystankowego. Poza tym ma układ przycisków na desce inny niż te z MPK.
-Piłsudzkiego: Merce 405N (w tym jeden 3-drzwiowy) i kolejny rodzynek Mercedes 405G (wysokopodłogowy) jeżdżący na linii Śródmieście
Geant ma najlepsze darmobusy w mieście :)
Tesco:
-Pojezierska: Same Merce 405, nic nadzwyczajnego
-Galeria Łódzka: brak
-Piłsudzkiego(chyba) : nie_mam_pojęcia ;)
Carrefour:
-Ten przy CZMP: Z reguły Merce 405N, czasami zdarza się MAN SL2x0 (SU2x0?) albo Mercedes 305, kiedyś widziałem tam MB305G.
-ex Hypernova, exex Jumbo: Z tego co się orientuję to głównie Merce 405
M1: Tutaj zdarza się Merc 405(N) i MAN NLxx2 :)

Darmobusy w Łodzi to doskonały sposób na darmowe i szybkie podróże :)

chudy5d

Post autor: chudy5d »

U mnie wiem, że jest na pewno do Panoramy na której jeździ N4009 z specjalną reklamą i do Tesco na tej linii, a raczej darmobusie też tylko N4009 również ze specjalną reklamą. :)

marekJG

Post autor: marekJG »

Jelenia Góra. Tutaj darmobusy obsługuje MZK.
Tesco- TES Kiepury-Tesco-Oś.Orle , JelczM120MM/1 oraz migi
Carrefour- C1 Morcinka-CH Echo, Jelcz 120M pomalowany w barwy tego marketu.

Kamil

Post autor: Kamil »

W Wałbrzychu to jest tak:
Tesco :strzałka: Jelcz M11 :strzałka: MPK W-ch
Auchan :strzałka: Ikarus 260 :strzałka: MPK W-ch
Real :strzałka: BRAK
Castorama :strzałka: BRAK
OBI :strzałka: BRAK

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Kamil pisze:W Wałbrzychu to jest tak:
Tesco :strzałka: Jelcz M11 :strzałka: MPK W-ch
Auchan :strzałka: Ikarus 260 :strzałka: MPK W-ch
Real :strzałka: BRAK
Castorama :strzałka: BRAK
OBI :strzałka: BRAK
Zapomniałeś o linii Tesco bis (T') obsługiwanej przez Ikarusa 260, zazwyczaj #113, oczywiście MPK W-ch.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

@chudy5d: Z tego, co wiem zapomniałeś wymienić jeszcze darmobusa do Auchan Swadzim obsługiwanego przez Autosana H9-35 z TPBus Tarnowo Podgórne. Ale tak w ogóle to wszystko się zgadza :).

Podi

Post autor: Podi »

Jasne, a Ty co, w Poznaniu mieszkasz?
Jeszcze są 2 linie z Tesco serbska obsługiwane przez Ikarusy z Rokbusu, jedna obsługiwana przez M120 z Rokbusu, linia do Auchana obsługiwana przez M11 z Tp busu, H9-35 jeżdząca z Tesco na Batorego, też Rokbus. No Kombus Kórnik i jego niski mercedes na trasie do Ikei.
Doliczyć można też Linię 50 z lionsami.

ppln

Post autor: ppln »

A ta linia 50 jest darmowa?

Podi

Post autor: Podi »

ppln pisze:A ta linia 50 jest darmowa?
Nie. Ale jej głownym celem jest dowóz ludzi do CH. No więc nie wiem, jak ją liczyć :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Muszę przyznać, że Warszawa ma trochę pecha do linii "marketowych". Jest ich w sumie kilkadziesiąt - często się zmieniają, trudno je policzyć. Wg. moich starych statystych kilka lat temu było ich ok. 22, teraz jest inaczej. Może nawet mniej. :/

A ich największym pechem jest brak oznaczenia linii - jak np. w Trójmieście. Oraz brak nowego taboru do ich obsługi. Są pewne wyjątki, ale to są naprawdę wyjątki. Np.

- Linie do Maximusa (19 km od Warszawy) obsługiwane przez ITS Michalczewski autobusami miejskimi MAN NL223 - tymi samymi, które obsługują komunikację dla ZTM

- czy linia do C.H. Carrefour Bemowo obsługiwana jednym nowym MB O345 Conecto - pozostałe autobusy są staruszkami (zdaje się, że "Warbus") MB O405.

Kolejnym pechem jest brak taboru niskowejściowego. Jednym takim pojazdem był, i chyba nadal jeszcze jest, MAN NL202 firmy Warbus jeżdżący do Carrefoura na Bemowie, ale jak patrzyłem to był staruszek, zdaje się pierwsza generacja. ;)

A zatem jest naprawdę różnie, jest ogólny bałagan (te linie często znikają lub nagle się pojawiają), ale dla miłośnika komunikacji - np. mnie - może być ciekawie :retard:

ppln

Post autor: ppln »

Z tego co widzę to Łódź wyróżnia się w jednym - ma naprawdę porządną sieć marketową :) W sklepach, których autobusami dane mi jest jeździć (bo tak jest taniej i z reguły szybciej; a te sklepy to Geant na Włókniarzy i Carrefour przy ICZMP) jeżdżą wyłącznie niskowejściowce (MB 405N, jeden z najlepszych autobusów)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

J-31 pisze:Kolejnym pechem jest brak taboru niskowejściowego. Jednym takim pojazdem był, i chyba nadal jeszcze jest, MAN NL202 firmy Warbus jeżdżący do Carrefoura na Bemowie, ale jak patrzyłem to był staruszek, zdaje się pierwsza generacja.
W dodatku pojazd ten jest w koszmarnym stanie. Ostanio gdy nim jechałem drzwi zamykały się tylko z pomocą pasażerów a silnik wydawał z siebie co najmniej dziwne odgłosy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:W dodatku pojazd ten jest w koszmarnym stanie. Ostanio gdy nim jechałem drzwi zamykały się tylko z pomocą pasażerów a silnik wydawał z siebie co najmniej dziwne odgłosy...
Ooops. No, to mnie nawet nie dziwi. Ja go wielokrotnie widziałem i rzeczywiście wyglądał nie najlepiej :/

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czy Warbus obsługuje linię darmową do Carrefoura tylko tym jednym MAN-em NL202, czy też wysyła na tą linię jeszcze jakieś inne autobusy?

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Na "Kalafiurowych" liniach jeździ właśnie ten Man, i Mercedesy O345 i O405. W zeszłym roku był jeszcze Mercedes O305 ale już chyba nie jeździ.

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

U nas do Tesco zaczął jeździć Jelcz M121M(Marco Polo) Neoplan N8012Mic(Marco Polo), N4016(MP, ostatnio się rozbił) oraz... Jelcz M11! Ponadto jeżdżą: O405G(MP), Citaro(DLA) i Conecto(DLA)

Egon

Post autor: Egon »

W woj. śląskim z reguły na liniach marketowych tabor jest nędzny. "Przoduje" tu Delta ze swoimi wrakami Jelczy na liniach wożących klientów do TESCO w Bytomiu-Łagiewnikach, Rudzie Śląskiej i Gliwicach. Wyjątkiem była kiedyś linia S-2 do Carrefoura na Dąbrówce Małej, na której Meteor wystawiał Solarisa, gniota, a nawet podobno Danę (tej osobiście nie widziałem). Za czasów Transkomu na S-3 do Geanta jeździł Jelcz 120M/3 (dziś na 912). Od święta wyjeżdżają niskopodłogowe DABy 15-1200C na linie TESCO-we w Tychach, a na 752 i 753 do bytomskiej Plejady można spotkać fabryczne nowe: MAZa 103 i Karosę B951E pana Powichrowskiego (nie mam zdania o tych autobusach, bo jeszcze nimi nie jechałem).
A dziś w Tarnowskich Górach zauważyłem niezwykłe zjawisko. Otóż na linii T-1 pan Rzeczkowski puścił Jelcza M125M (ex Markus Chrzanów). Niestety nie miałem przy sobie aparatu, żeby zrobić zdjęcie. Trochę się zdziwiłem, że swój najlepszy (oprócz Ikarusa 412) wóz wysłał do obsługi tej linii, a nie np. na 174.

chudy5d

Post autor: chudy5d »

U mnie w Poznaniu jeszcze kiedyś (za czasów HITa) była linia HIT. Jeździł ze specjalną reklamą N4009 wtedy.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ikarus9587 pisze:U nas do Tesco zaczął jeździć Jelcz M121M(Marco Polo) Neoplan N8012Mic(Marco Polo), N4016(MP, ostatnio się rozbił) oraz... Jelcz M11! Ponadto jeżdżą: O405G(MP), Citaro(DLA) i Conecto(DLA)
To Ikarusy nie jeżdżą już na liniach do tesco? ZTCW do niedawna jeździł jeden Ikarus 280.02 z przodem i tyłem od C80. Miał nr. tab. 03. Zresztą teraźniejsze darmobusy we Wrocławiu to nie to samo, jak w 1999 roku. Wtedy jeździłem do Tesco, kiedy byłem tam na wakacjach i prawie zawsze trafiałem na M11/L11, albo Ikara. Wtedy naprawdę taka przejażdżka była "spełnieniem marzeń", szczególnie, gdy autobus był pełny :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”