Autobusy Marketowe w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Podi

Post autor: Podi »

PR110E pisze:Nie ma lini 011, a strzałki oznaczają to co jeździ tak samo, czyli na 03 i 04 jeździ man ng272 z pksu wejherowo, 010 i 012 to neoplan z Gryfu
Mogłeś <b>poprostu</b> zamiast tych strzałeczek zrobić "jw."

umo

Post autor: umo »

W Olsztynie sa dwa markety do ktorych jezdza busy darmowe(bo ogolnie marketow jest cos kolo 5) jest to Real i E.Leclerc,od pewnego momentu do E.Leclerc autobusy puszcza mpk olsztyn.Do Reala jezdzi Star-turist.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

janzel pisze:W Gdańsku do hipermarketu Auchan kursuje Mercedes O405N
W związku z tym mam pytanie do kol. Janzela. Na początku działalności Auchan w Gdańsku jeździły tam bodajże 2 Jelcze 120M w barwach podobnych do ZKM Gdańsk jednak bez jego oznaczeń. Teraz jeździ(ą) Merc(e). Kto wystawia te pojazdy: ZKM, jakaś prywatna firma czy są to busy Auchana.

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:W związku z tym mam pytanie do kol. Janzela. Na początku działalności Auchan w Gdańsku jeździły tam bodajże 2 Jelcze 120M w barwach podobnych do ZKM Gdańsk jednak bez jego oznaczeń. Teraz jeździ(ą) Merc(e). Kto wystawia te pojazdy: ZKM, jakaś prywatna firma czy są to busy Auchana.
Nie są to autobusy ZKM-u, a należą do prywatnej firmy świadczącej usługi dla Auchan Gdańsk. Barwy po prostu są bardzo podobne (ale nie takie same: brakuje m.in. czerwonego paska pod oknami, a zamiast białego powinien być bardziej kremowy.)

[ Dodano: 2005-08-10, 20:08 ]
Istnieją linie:
:strzałka: 811: Dworzec PKP Gdańsk Główny- Auchan
:strzałka: 812: Gdańsk Przymorze- Auchan
:strzałka: 813: Pruszcz Gdański/ Orunia Górna- Auchan
:strzałka: 805: Dworzec PKP Gdańsk Główny- Centrum Matarnia (Ikea, Obi)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

OK, dzięki. Pytałem, bo jeszcze kilka lat temu właśnie te Jelcze były serwisowane w PNTKM Trobus.

Damhan

Post autor: Damhan »

u2w pisze:OK, dzięki. Pytałem, bo jeszcze kilka lat temu właśnie te Jelcze były serwisowane w PNTKM Trobus.
Czyli tam gdzie ostatnio gdańskie Ikarusy. :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Zgadza się :) Ostatnio co jakiś czas można je spotkać na terenie.

voy

Post autor: voy »

Słupsk:
Jest zasadniczo jedna linia jeżdżąca do Reala w Kobylnicy (na zachód od Słupska) - R1. Jeździ trasą:
Rzymowskiego - 11 Listopada - Andersa - Dmowskiego - Szczecińska - Real. Jeździ od godziny 12 do 19 we wszystkie dni tygodnia. Częstotliwość od 20 minut do godziny. Tabor składa się z MZKowskiej peerki. Linia przejeżdża przez dwie ważne pętle.
Oprócz R1 jest także linia 9, którą można jechać za darmo od 11 Listopada do Reala, czyli 4 przystanki. Reszta trasy jest normalnie płatna.
Słupsk ma dosyć ciekawie rozwiązaną sytuację darmobusów. Jak ktoś chce jechać do Reala to wsiada w autobus i kasuje normalnie bilet, a później wsiada na os. Niepodległości w linie R1 lub 9 i stamtąd już za darmo.


Mielec:
Są dwie linie darmowe, kursujące tylko w soboty i w niedziele do Tesco. Nie wiem jak dokładnie jeżdżą. Normalnie pod samym wejściem do hipermarketu zatrzymuje się linia 29.

Michał

Post autor: Michał »

W Sieradzu był darmobus CHN do Championa obsługiwany przez Kapene 7,5C z MPK Sieradz. Linia była jednokierunkowa (przez pewien okres czasu dwukierunkowa, co drugi kurs w inną strone). Objeżdżała całe miasto i mieszkańcy wykorzystywali ją jako darmowy przejazd do Centrum. Więc 1 kwietnia 2004 roku ją zlikwidowano.

Mody_82

Post autor: Mody_82 »

W Tarnowskich Górach na zlecenie "TESCO" kursują cztery darmowe linie:

T1 - Tarnowskie Góry Dworzec - Tesco ; Tesco - Oś. Przyjaźń - Tesco ; Tesco - Dworzec

Ten kursuje przez cały tydzień. Co godzinę bodajże od 10 do 20.

Pozostałe tylko w dni wolne:

T2 - Tesco - Lasowice (Osiedle nieopodal centrum w Tarn.Gór) - Tesco

T3 - Tesco - Kamieniec - Tesco

T4 - Tesco - Kalety - Tesco (Niedawno otwarta, sklepikarze z Kalet nie zgadzali się na to połączenie ale ostatecznie z opóźnieniem linia została otwarta).

Linie są obsługiwane przez T.Rzeczkowskiego (Piekary Śl.) głównie starymi Mig-ami po remontach i naprawach w zakresie własnej zajezdni ;)

Oprócz tego przez TESCO "zahaczają" autobusy jeżdżące na zlecenie MZKP Tarnowskie Góry. Linia nr 1 (obsługiwana głównie SU10), 78, 180 oraz 129 w jednym porannym kursie w dni wolne.

W Piekarach przez Kaufland też "zahacza" parę linii autobusowych na zlecenie MZKP T.G. (52, 53, 164 oraz 780, która ma tam przystanek początkowy).

POZDRAWIAM :)

Marecki

Post autor: Marecki »

W warszawie jest tego naprawdę sporo.
Geant posiada dwa Many i jednego Mercedesa 0405, ale niejestem pewien typu Manów, nigdy nie jechałem, a w tym Hipermarkecie jestem raz na sto lat. A jak jestem, to i tak wracam do domu 165:)
Centrum Janki [Ikea, Carrefour, etc.] posiada dwa Renault PR100, oraz Mana SL223.
CH Bemowo ma dwa Merce 0345 "conecto" oraz MercSedesa 0405.
CH Fort Wola - MB 0530 Citaro, w liczbie sztuk 1.

// Dzisiaj postaram się dowiedzieć jakie Many pracują dla CH Ursynów
Tak naprawdę autobusów jest więcej, dzisiaj walne sobie wycieczke po mieście to sie dowiem:]

Podi

Post autor: Podi »

Marecki pisze:Geant posiada dwa Many i jednego Mercedesa 0405, ale niejestem pewien typu Manów, nigdy nie jechałem, a w tym Hipermarkecie jestem raz na sto lat. A jak jestem, to i tak wracam do domu 165:)
Centrum Janki [Ikea, Carrefour, etc.] posiada dwa Renault PR100, oraz Mana SL223.
CH Bemowo ma dwa Merce 0345 "conecto" oraz MercSedesa 0405.
CH Fort Wola - MB 0530 Citaro, w liczbie sztuk 1.
Widać,że Warszawa ma w miarę nowoczesny tabor pod tym względem ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

Poznań Podi pisze:Widać,że Warszawa ma w miarę nowoczesny tabor pod tym względem :wink:
Szczególnie darmobus Citaro do Geanta.

Podi

Post autor: Podi »

janzel pisze: Szczególnie darmobus Citaro do Geanta.
Które,jak pisali w Zajezdni jeździ doszczętnie puste ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Tak wracjac do poznańsdkich hiperbusów: Te linie do kalafiora nie kursuja, przynajmniej od dawien dawna ich nie widziałem...

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Tak wracjac do poznańsdkich hiperbusów: Te linie do kalafiora nie kursuja, przynajmniej od dawien dawna ich nie widziałem...
Fakt-pod marketem tez nie ma rozkładów-linia była zapewne nieopłacalna...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze:
Poznaniak pisze:Tak wracjac do poznańsdkich hiperbusów: Te linie do kalafiora nie kursuja, przynajmniej od dawien dawna ich nie widziałem...
Fakt-pod marketem tez nie ma rozkładów-linia była zapewne nieopłacalna...
Jak każda do marketu na Wojciechowskiego. Jumbo i Hyper busy też długo tam nie jeździły...Ciekawe co z taborem?. Chyba wrócił do Łodzi.

Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:Ciekawe co z taborem?. Chyba wrócił do Łodzi.
Nom,raczej go nie zezłomowali :)

PR110E

Post autor: PR110E »

a moze ktoś napisze jakie są linie w Warszawie??

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznań Podi pisze:
Poznaniak pisze:Ciekawe co z taborem?. Chyba wrócił do Łodzi.
Nom,raczej go nie zezłomowali :)
No raczej. Te O405N były w dorym stanie, ale O405..maskara, tylko sie na złom nadawał

[ Dodano: 2005-08-14, 19:19 ]
PR110E pisze:a moze ktoś napisze jakie są linie w Warszawie??
Gdyby J-31 był to by na pewno napisał. Poczekamy aż ktos inny napisze :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”