Autobusy Marketowe w Polsce

Tutaj są prowadzone różne dyskusje oraz wyrażane opinie o autobusach...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Przeważnie gniotami/em ;)
Tak. I zdaje się, że go nawet sfociłem tudzież sfilmowałem :)

Mike

Post autor: Mike »

Pozwolę sobie jeszcze krótko opisać linie hipermarketowe w Toruniu.

Mamy 6 linii: po 2 obsługujące Galerię Copernicus (Real), CH Kometa (Real) i CH Bielawy (Carrefour). Wszystkie linie obsługuje firma Morvi wystawiając 5 Mercedesów O405N. Rezerwowo na liniach może pojawić się Setra S215 UL lub Jelcz PR110M #1107 .

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Linia do Tesco w Bielanach od 1. kursuje w relacji Tesco - Hallera (wcześniej Dworzec PKS), jak ktoś na WFK stwierdził:
pewnie się o peron nie dogadali ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Dopiero co pisałem o linii GK1 w Krakowie, a jak się dziś przekonałem - już jej nie ma. Niespodzianka. Pewnie została zlikwidowana od Nowego Roku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie tylko w Krakowie znikają darmowe linie (np. GK1 - o której powyżej napisał Lopez) ;)

W Warszawie od nowego roku pożegnaliśmy dwie darmowe linie autobusowe do Centrum Handlowego Targówek (północna część Warszawy, rejon trasy Toruńskiej).

Wszystkie te linie obsługiwała firma "Kris-Tour". Dwoma autobusami - MB O405 oraz rezerwowym MB O407. Całe szczęście udało mi się je, pod koniec zeszłego roku sfocić. :cool:

Już ich nie ma. :]

"Kris-Tour" wysłał swoje autobusy w rejon Łodzi. ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Czy zastanawiał się ktoś kiedyś jaka jest/była najdłuższa linia marketowa w Polsce? Najdłuższa jaką znam była 38 kilometrowa linia Nowy Sącz-Real - Krynica-Zdrój Czarny Potok Osiedle Pętle. Ma ktoś inne propozycje?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Z Auchan Swadzim do Szamotuł jest 22-kilometrowa linia, ale takiej na 38 km to nie mam pomysłu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy zastanawiał się ktoś kiedyś jaka jest/była najdłuższa linia marketowa w Polsce? Najdłuższa jaką znam była 38 kilometrowa linia Nowy Sącz-Real - Krynica-Zdrój Czarny Potok Osiedle Pętle. Ma ktoś inne propozycje?
Myślę, że może jej dorównać linia w Warszawie - z Maximusa (Nadarzyn) na Kabaty (Warszawa)... przez Piaseczno. W sumie, ta trasa prowadzi niejako na około Warszawy i powinna ona mieć około 30 km ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ja znam najkrótsza (już ją chyba zlikwidowali). Otóż - C. H. Bielany - Tesco jest niejako położone po dwóch stronach ulicy - po jednej: Tesco, Obi, IKEA, po drugiej: sklepy z wykładzinami, meblami itp., pizzeria i Electro World. Linia liczyła max. 1, 2 kilometra (krążyła po parkingach). Obsługiwał ją p. Grondalski jelczem M11 lub Neoplanem jakimś tam (lotniskowiec, niedługi).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Małe informacje w Warszawie.

Póki co mamy odwrót od darmowych linii. Albo się je kasuje, albo się z nimi kombinuje... po to by zniechęcić ludzi.

I tak :

- darmobusy do C.H. na Targówku już zniknęły - to zdaje się pisałem wcześniej.

- C.H. Janki. Za czasów, kiedy komunikacją do Janek zajmował się "Mobilis", było sporo linii, tzn. linie do: Włoch, Centrum, na Ursynów, do Piastowa i zdaje się Grodziska, a także dodatkowa linia na Hynka.

Obecnie - od początku roku, obsługę przejął "L-Wnuk" - pozostały tylko trzy linie, tj. do: Piastowa, Grodziska i na Okęcie. Jeżdżą średnio raz na godzinę.

- C.H. "Real" na Ursynowie, są nadal dwie linie, ale... tylko jeden autobus (MAN SL202). Jeździ on bardzo rzadko, a tym samym co raz mniej ludzi jeździ tym autobusem ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:- C.H. "Real" na Ursynowie, są nadal dwie linie, ale... tylko jeden autobus (MAN SL202). Jeździ on bardzo rzadko, a tym samym co raz mniej ludzi jeździ tym autobusem
Ostatnio nie widuję tego MANa, a na Ursynowie bywam często.
J-31 pisze:- C.H. Janki. Za czasów, kiedy komunikacją do Janek zajmował się "Mobilis", było sporo linii, tzn. linie do: Włoch, Centrum, na Ursynów, do Piastowa i zdaje się Grodziska, a także dodatkowa linia na Hynka.
To jest decyzja zarządców CH Janki.
J-31 pisze:darmobusy do C.H. na Targówku już zniknęły - to zdaje się pisałem wcześniej.
Zdaje się w ogóle Kris Tour wycofał się z Warszawy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Zdaje się w ogóle Kris Tour wycofał się z Warszawy.
Tak wycofał się całkowicie ;)
TLG pisze:Ostatnio nie widuję tego MANa, a na Ursynowie bywam często.
¯eby było ciekawiej, to on powinien był przejeżdżać tuż obok mojego domu... i też go widuję sporadycznie - ale na pewno wciąż jeździ. Czasami go widuję ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Marketowe w odwrocie

Post autor: J-31 »

W Warszawie mamy kolejną linię marketową, która zostanie - jeśli już nie została - zlikwidowana. A konkretnie darmowa linia do C.H. "Reduta" w al. Jerozolimskich (Ochota). Obsługiwał ją "Mobilis" autobusami Renault PR100.2.

Ostatnie moje spotkanie z tą linią - bodajże w styczniu - było takie, że autobusy kursowały, ale nie było już żadnego rozkładu ani informacji o tej linii.

Od jutra ZTM zmieni trasę linii 157. Teraz autobusy będą dojeżdżać do "Reduty" ze Szcześliwic. Oczywiście obowiązują normalne opłaty za przejazd ;)

Awatar użytkownika
Skoda 16T
Posty: 1136
Rejestracja: 2008-05-06, 13:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Skoda 16T »

J-31 pisze:Obsługiwał ją "Mobilis" autobusami Renault PR100.2.
Co się stanie z tymi PeRkami? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kasacja, albo przyjadą na rezerwę do Warbusa na linie gminne w Murowanej :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Skoda 16T pisze:Co się stanie z tymi PeRkami? ;)
KKS pisze:Kasacja, albo przyjadą na rezerwę do Warbusa na linie gminne w Murowanej :P
Trudno orzec. Te autobusy od samego początku eksploatacji były już zniszczone i większość sprawiała poważne problemy eksplatacyjne. "Mobilis" już dawno pozbył się większości posiadanych PR100.

Ten autobus, którego ja widziałem w styczniu - a który jeszcze obsługiwał linię do "Reduty" był już w takim stanie, że chyba o własnych siłach nie dojedzie do Murowane Gośliny :cool:

.... aczkolwiek, wszystko jest możliwe :diabeł:

HyreneuszIra

Post autor: HyreneuszIra »

Nie znasz możliwości "Molbilisu"- autobus bez hamulca to żaden problem :nuts:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

HyreneuszIra pisze:Nie znasz możliwości "Molbilisu"- autobus bez hamulca to żaden problem :nuts:
Dla mnie to nic nowego. Już nie raz przeżyłem takie coś w autobusach PPKS Piaseczno - w czasach, kiedy obsługiwali w Warszawie linię 108 ;)

Aczkolwiek, patrząc na to, co "Mobilis" wyrabia z autobusami w Warszawie, wiem, że wszystko jest możliwe. I jestem skłonny uwierzyć w to co Napisałeś :cool:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Darmobus na Ursynowie

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Ostatnio nie widuję tego MANa, a na Ursynowie bywam często.
TLG mam dla Ciebie miłą niespodziankę. Postanowiłem wczoraj - pomimo kilku obowiązków - wygospodarować trochę czasu i zapolować z cyfrówką na Ursynowskiego "darmobusa". W tym celu przejechałem się na parking do "Real-a" :)

Poniższe zdjęcia, to dowód, że jest i wciąż jeździ. A co więcej. Jeden z MAN-ów dostał nawet nową folię reklamową (ma ją od około dwóch tygodni). :-P

Fotki - bitte :mruga:
:strzałka: galeria/details.php?image_id=15340
:strzałka: galeria/details.php?image_id=15341
:strzałka: galeria/details.php?image_id=15342

Jelcz_M11

Post autor: Jelcz_M11 »

Nie dawno wsiadłem sobie do linii MAXIMUS obsługiwanej przez PKS Grodzisk Maz. (Jelcz 120M Supero) i kierowca nie chciał mnie wypuścić 2 przystanki dalej. Na szczęcie jakoś się z nim dogadałem... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne dyskusje o autobusach”