Solaris Tramino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Kraków już ma Many GT6 i B4 :D

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Napiszę coś tylko się nie pytajcie skąd to wiem :devil:
Podobno Solaris ma w marcu do zrobienia 10 autobusów, więc trochę przystopował tylko dlaczego?? A przetarg na 30+20 busów dla Poznania? możliwe, że MAN nie chce sprzedawać silników, bo chce je zachowac dla siebie do swoich busów. :lol:

Podi

Post autor: Podi »

Kraków już ma Many GT6 i B4 :D
To pozostaje tylko Jelcz....Autosan już produkuje nadwozia do szynobusów... :P

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

u2w pisze:Nowy szczyt sceptyzmu Uwierz, bo juz są
Ale nie w Polsce :P Zresztą nie słyszałem o przegubowym, piętrowym trolejbusie :P Owszem piętrowe tramwaje jeżdżą (jeździły) w Azji, ale o trolejbusach nie słyszałem ;)

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

B.A. Baracus pisze:Owszem piętrowe tramwaje jeżdżą (jeździły) w Azji, ale o trolejbusach nie słyszałem
Piętrowe tramwaje :wow: :!: A Trolejbusu piętrowego raczej nie było i nie będzie. W tunelach by o trakcje zachaczał :P.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

rupak pisze:Trolejbusu piętrowego raczej nie było
:strzałka: Były.

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

O kurcze :wow:.
Dzięki za linka ;).

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

rupak pisze:A Trolejbusu piętrowego raczej nie było i nie będzie. W tunelach by o trakcje zachaczał :P.
Takie trolejbusy jeździły w Londynie. Oto fotka mojego autorstwa z londyńskiego muzeum transportu (niestety było tam ciasno i nie dało się zrobić lepszego zdjęcia, na którym byłoby widać, że to trolejbus):
Obrazek

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Boję się myśleć, jakie patyki musiałby mieć zwykły trolejbus jeżdżący pod tą trakcją.

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Temat chyba jest o tramwaju... :wall:

MW

Post autor: MW »

plocmaster pisze:Boję się myśleć, jakie patyki musiałby mieć zwykły trolejbus jeżdżący pod tą trakcją.
cóż, pewnie byłoby to samo zorganizowane jak w Brighton, gdzie na linii tramwajowej jeżdżą jednopokładowe tramwaje i dwupokładowe.

Podi

Post autor: Podi »

B.A. Baracus pisze:Racja, ale jak na razie chyba nie byłoby takiej możliwości :|
Chyba że Solaris wybuduje sobie hute,same korzyści :P (miejsca pracy, tramwaje itp). Mógłby także współpracować z Cegielskim(połączenie torami kolejowymi).

Robson

Post autor: Robson »

Z niepewnego zrodla juz rok temu slyszalem ze Solaris planuje produkcje tramwajow ale jak bedzie to czas pokaze.

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Robson pisze:Z niepewnego zrodla juz rok temu slyszalem ze Solaris planuje produkcje tramwajow ale jak bedzie to czas pokaze.
Widać z tego, że od dłuższego czasu zastanawiają się nad produkcją czegoś większego niż autobus :D Mam nadzieje, że ich plany w końcu się ziszczą ;)

Podi

Post autor: Podi »

B.A. Baracus pisze:Mam nadzieje, że ich plany w końcu się ziszczą ;)
To,że nieźle im idzie w Autobusach,nie musi koniecznie znaczyć,że dobre będą tramwaje(choć należy podkreślić, że np. w Poznaniu będą startować z dużym zapasem zaufania)...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Podi pisze:To,że nieźle im idzie w Autobusach,nie musi koniecznie znaczyć,że dobre będą tramwaje(choć należy podkreślić, że np. w Poznaniu będą startować z dużym zapasem zaufania)...
Wiem, tramwaj a autobus to duża różnica... Prawde mówiąc nie jestem do końca przekonany do tego, że uda im się cokolwiek zbudować, ale jak to zwykłem mawiać "pożyjemy zobaczymy" ;) Ja trzymam za nich przysłowiowe kciuki ;)

jacool

Post autor: jacool »

To ja też trzymam kciuki. Zawsze kolejny produkt z naszego kraju :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Jakby tak się bliżej przypatrzyć i pokombinować (czysta teoria oczywiście) to jest możliwe, ze doczekamy się firmy Solaris Bus, Coach & Tram. Otóż, jeśli obecnie "karierę" robią trolejbusy z aparaturą Cegeleca (a ten również wykonuje takową do metra i tramwajów), który ma zdaje się dość mocne powiązania z Alstomem to...

Peter

Post autor: Peter »

Ja myślę, że z tramwajami w Solarisie trzeba będzie jeszcze nieco poczekać, ale oczywiście ta firma ma szanse jak każda inna zaistnieć na rynku pojazdów szynowych.

jacool

Post autor: jacool »

Na razie trzymam kciuki za Pesą :) A co z Solarisem, to czas przyniesie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”