Solaris Tramino

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
solaris150

Re: Solaris Tramino

Post autor: solaris150 »

Postaram się :)

solaris150

Re: Solaris Tramino

Post autor: solaris150 »

http://www.braunschweiger-verkehrs-ag.d ... hweig.html fotki z "zwodowania" ;) (swoje też mam ;) ) tramino na tory , póki co przyjechała tylko jedna sztuka, kolejny za 2 tygodnie ,natomiast wszystkie pojazdy mają być dostarczone do końca roku 2014 :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Solaris Tramino

Post autor: Marcin N »

Ten design o wiele bardziej mi się podoba od wersji Poznańskiej, jakiś taki lekki się wydaje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Tramino

Post autor: J-31 »

Prawdę powiedziawszy to i mnie bardzo przypadł do gustu desing wersji dla Brunszwigu. Patrząc na niego odnoszę takie wrażenie, jak bym tam wszystko pasowało do siebie ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Solaris Tramino

Post autor: Marcin N »

Nie wygląda przedewszystkim tak czołgowato jak poprzednie wersje.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Tramino

Post autor: J-31 »

Ciekawi mnie, czy Niemcy sobie tak zamówili, czy Solaris dopracowuje Tramino przy okazji kolejnych zamówień. Przyznam szczerze, że nie zależnie od jego designu tramwaj jest bardzo przyjemny w podróżowaniu. Szczególnie podoba mi się ustawienie foteli nad wózkami - jest o wiele wygodniejsze niż w Pesie 120N i 120Na. Pesa zresztą już ten błąd naprawia i w Jazzach będzie już normalnie ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Solaris Tramino

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:Ciekawi mnie, czy Niemcy sobie tak zamówili, czy Solaris dopracowuje Tramino przy okazji kolejnych zamówień.
Skoro nazywa się Tramino Braunschweig, a nie po prostu Tramino, to odpowiedź nasuwa się sama.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Tramino

Post autor: J-31 »

Tak z ciekawości popatrzyłem sobie na wizualki i jeśli im wierzyć, to mam przedziwne wrażenie - choć pewnie mogę się mylić - że Olsztyn prawdopodobnie otrzyma wagony z podobnym lub zbliżonym deginem. Oczywiście jak będzie w realu, to się jeszcze okaże ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Solaris Tramino

Post autor: J-31 »

Wychodzi na to, że Solaris Bus & Coach ma coraz więcej zamówień... z Zachodu. A konkretnie z Niemczech. Już kolejne miasto zamawia Solarisy Tramino - tym razem Lipsk. Na początku ma to być 5 wagonów, z możliwości rozszerzenia zakupu do 41szt. , wagony będą dostarczane w latach 2016-20

Źródło Rynek Kolejowy:
:strzałka: http://www.rynek-kolejowy.pl/55687/duzy ... lipska.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”