Reklamy na tramwajach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
luki

Post autor: luki »

Peter pisze:O to jest miła wiadomość. Czyli #816 jednak naprawili. Być może dostanie jakąś nową reklamę, żeby nie zlewał się z zimowym krajobrazem.
Jest jeszcze milsza, z godzinę temu widziałem go na linii :D
A #800 już szary też jest :strzałka: FOTKA
Jak widać zima już szaleje, a na pierwszym wózku brak osłon. Niestety od zadka bo uwage mi odwrócił zakarlik #672.

ff

Post autor: ff »

luki pisze: Jak widać zima już szaleje, a na pierwszym wózku brak osłon.
Pewnie zdejmowana była folia i nie zdążyli założyć. Przednia osłona jeszcze jest biała.

Tydzień temu we wtorek zauważyłem, że 804 nie ma reklamy na dużej szybie tuż przed drugimi drzwiami. Pomyślałem, że została wybita, a uzupełnianiem reklamy nie zawracał nikt sobie głowy. Ale wczoraj zauważyłem, że w tym samym miejscu jest też czysta szyba w 803 i 808 i to już mi się wydało dziwne. ;) Może tam siadają z reguły siadają inwalidzi, słabowidzący (albo nawet to miejsce jest specjalnie odnaczone) i to takie dla nich udogodnienie w rozeznaniu się w sytuacji gdzie są? Bo żeby aż taki przypadek, że wandale uwzięli się na szyby w tym miejscu? ;)
Ostatnio zmieniony 2006-11-02, 19:08 przez ff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ff pisze:to takie dla nich udogodnienie w rozeznaniu się w sytuacji gdzie są? Bo żeby aż taki przypadek, że wandale uwzięli się na szyby w tym miejscu?
Bardziej bym się skłaniał za udogodnieniem. ;)
luki pisze:Jak widać zima już szaleje, a na pierwszym wózku brak osłon.
Wow, ale zima. Ja mam nadzieję, że ta osłona to przypadek chwilowy :roll:

luki

Post autor: luki »

ff pisze:
luki pisze: Jak widać zima już szaleje, a na pierwszym wózku brak osłon.
Pewnie zdejmowana była folia i nie zdążyli założyć. Przednia osłona jeszcze jest biała.
J-31 pisze:Wow, ale zima. Ja mam nadzieję, że ta osłona to przypadek chwilowy
I tak tradycja nakazuje by w zimie osłony z wózków zdjąć :retard: , zobaczymy kiedy to nastąpi...

ff

Post autor: ff »

luki pisze: I tak tradycja nakazuje by w zimie osłony z wózków zdjąć :retard: , zobaczymy kiedy to nastąpi...
Nie wiem czy taka tradycja. O ile pamiętam to są zdejmowane przy pierwszej klęsce śniegowej, a taka była w roku na początku roku 2002 czy 2006. Jakoś nie kojarzę masowego zdejmowania osłon w zimie 2002/2003 i 2004/2005. Może teraz zima nie będzie zbyt śnieżna.

luki

Post autor: luki »

ff pisze:
luki pisze: I tak tradycja nakazuje by w zimie osłony z wózków zdjąć :retard: , zobaczymy kiedy to nastąpi...
Nie wiem czy taka tradycja. O ile pamiętam to są zdejmowane przy pierwszej klęsce śniegowej, a taka była w roku na początku roku 2002 czy 2006. Jakoś nie kojarzę masowego zdejmowania osłon w zimie 2002/2003 i 2004/2005. Może teraz zima nie będzie zbyt śnieżna.
No miejmy nadzieję że nie będzie tak jak ostatniej zimy, jednak jak sięgam pamięcią zwykle pare dni po intensywniejszych opadach, osłony z wózków znikały. Zgodzę się że w wymienionych przez Ciebie zimach osłony raczej jeździły, bo zima była chyba wtedy nie taka surowa, i opady śniegu były dość rzadkie i krótkotrwałe.

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Szarzeje nam kolejny Karlik. Mowa o #801. Era Blue Connectu dobiegła końca tak więc możemy się prawdopodobnie spodziewać kolejnych wagonów 116Nd w swoich pierworodnych barwach.
A swoją drogą od czasu do czasu nawet miło jest popatrzeć na takiego szaraka, bo przypominają się ich pierwsze dni kursowania w byłym PKT. ;)

luki

Post autor: luki »

rzelfix pisze:...
A swoją drogą od czasu do czasu nawet miło jest popatrzeć na takiego szaraka, bo przypominają się ich pierwsze dni kursowania w byłym PKT. ;)
Dokładnie, tak nas już kolorowały że teraz naprawde ten szary jest piękny, zwłaszcza od środka, bo jaśniej i można swobodnie wyglądać bez obawy na utratę wzroku :retard: :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy TŚ - w ramach likwidacji reklamy - odnawiają lakier na "Karlikach". Czy tylko zdejmują reklamę ? ;)

rzelfix

Post autor: rzelfix »

Raczej nie. Dzisiaj przyjrzałem się szaremu #800 (niedawno temu nosił jeszcze reklamę SCC) i zauważyć można było wiele brudnych zacieków i porysowany przedni zderzak. Również na szybach pozostają zabrudzone ślady po folii. :/

ff

Post autor: ff »

No to mamy już aż 7 jeżdżących szarych karlików. Ósmy to 815. Jak uruchomią 811 to się zastanawiam czy też nie będzie szary. Minął dokładnie rok od nałożenia reklamy.

809 jeździ bez przedniej osłony. Widoczne coś pchał, bo rano jeździł kompletny.

Bardzo mnie cieszy, że we wszystkich karlikach, którymi ostatnio jeżdżę działa głośno i wyraźnie zapowiadanie przystanków. Nie jest ono wyłączane czy ściszane tak jak bywało na początku ostatniej aktualizacji. Natomiast padają wewnętrzne wyświetlacze. W 809 nie działa przedni i jeden wewnętrzny (tyłem do kierunku jazdy, przodem działa). W 812 nie działa co najmniej jeden tzn. przedni :/ Środkowy tyłem do jazdy działa, ale nie wiem jak ten trzeci. :)

W zapowiedziach przystankowych denerwuje mnie przystanek STęŚLICKIEGO. Ja słyszę, że kobieta mówi "Steślickiego". Wkurza mnie to, a słyszę to codziennie. Zawsze coś musi ktoś spieprzyć. :/

luki

Post autor: luki »

#811 na szlaku :!:
Na 6/41 jeździ.
Czyli kursuje 16 z 17.
Reklama została :D

Peter

Post autor: Peter »

No to świetna wiadomość. Czyli Radio K-ce znowu włączone. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian. Tak jak obiecałem Ci we wrześniu.... :D

Ja sfociłem tą reklamę , a teraz Ty ją Oceniasz... :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ok, w takim razie pozwolę sobie ocenić tą reklamę. Wg. mnie jest całkiem ładna, choć niestety od środka nic przez nią nie widać (zapewne folia One Way Vision sprawia takie wrażenie). Poza tym podkład pod reklamę nie za bardzo mi się podoba. Podsumowując w tej reklamie zmieniłbym:
-kolor podkładu (biały zbyt często się brudzi, a gdy zacznie odpadać farba może być nieciekawie)
-zmniejszyłbym nieoc obszar reklamy tak, by niektóre elementy nie znajdowąły się na krawędziach dachu
-nie używałbym w tym przypadku folii, tylko czegoś, co pozwoliło by chociaż na częsiową widoczność z wnętrza wagonu.
Ale ogólnie rzecz biorąc reklama jest ciekawa i to bardzo :) (chyba jedna z lepszych w Warszawie) ;).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Poza tym podkład pod reklamę nie za bardzo mi się podoba

(...)
-kolor podkładu (biały zbyt często się brudzi, a gdy zacznie odpadać farba może być nieciekawie)
Ona w całości jest naklejona. Niczego nie malowano. A zatem ten podkład to po prostu tło, wydrukowane na folii i stanowi całość razem z reklamą. ;)

PS. Obejrzyj sobie fotki powyżej - z DTP - tam nawet widać jak to robią. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I kolejne nowe reklamy na warszawskich "Ubotach"
Obrazek Obrazek

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Widzę, że poruszyliście bardzo ciekawy temat który niestety już został chyba zapomniany przez forumowiczów a szkoda, zatem pozwolę sobie go odświeżyć.

Zdjęcia bulw lub jak kto woli delfinów (określenie używane przez motorniczych) a także 116 -nastek z reklamami były jednym z tematów galerii na mojej stronie którą przestałem aktualizować w zeszłym roku. Nie będę tu wklejał wszystkiego bo jest tego sporo więc zainteresowanych odsyłam na http://gw.livenet.pl/delfinarium/

Te galerie powstaną na nowo i będą częścią mojej nowej strony, dlatego zwracam się z prośbą do wszystkich osób, które fociły delfiny i uboty w okresie od lipca 2007 do kwietnia 2008 i chciałyby pomóc mi w tworzeniu tych galerii, proszę o kontakt :)

A oto najnowsze dzieło umieszczone na składzie 2088+2089

http://gw.livenet.pl/kosz/P1000183.JPG

pozdrawiam

PS: Wspomniany wyżej wagon 3020 miał jeszcze wiosenną wersję tej reklamy a teraz także w czerwonych barwach wygląda tak - http://gw.livenet.pl/kosz/P1000194.JPG

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Muszę przyznać, że choć uważnie się rozglądam, to tej rekalmy na 2088+2089 nie widziałem. A szkoda, bo jest naprawdę fantastyczna. ;)

Tweety_8205

Post autor: Tweety_8205 »

przedstawiam dzisiejsze fotki, troche mało ale byłem głównie na pradze i fociłem jeszcze inne motywy http://gw.livenet.pl/04/

[ Dodano: 2008-04-30, 12:48 ]
Dwie nowe reklamy pojawiły się ostatnio na 116N -
3015 ubrany w Bouygues Immobilier http://gw.livenet.pl/04/P1000645.JPG

oraz 3008 który zrzucił reklamę "Horton słyszy ktosia' i ubrał się w "Opowieści z Narnii" - niestety jeszcze nie sfocony

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”