Reklamy na tramwajach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Reklamy na tramwajach

Post autor: J-31 »

Właściwie można już mówić o rozdziewiczeniu 116-stek. Dotychczas reklamą objęte był wyłącznie 13N oraz różne wersje 105-tek, włącznie z 105N2k, natomiast - reklamą nie były obklejone niskopodłogowe 116Na/1 i 116Na/2.

...Od dziś już się to zmieniło. Dzisiaj rano na Marszałkowskiej tuż obok mnie przejechał kolorowy 116Na/2 - #3029. Na razie jest to zachęta do reklamowania się na tramwajach warszawskich - reklama ma zielone tło. Nadal bez reklam są wagony typu 105N2k/2000.

Chwilowo nie zrobiłem jej zdjęcia - postaram się zapolować później - natomiast poniżej zrobiłem orientacyjny rysunek z pamięci:
Obrazek

Jest to naklejona folia i zajmuje dokładnie tyle miejsca na pudle wagonu. Jest to chyba pierwszy taki wagon... ;)

Czyżby skończyła się gwarancja na lakier ? :mruga:

Inspektor

Post autor: Inspektor »

Hehe,nawet nie chce mysleć co będzie gdy przyjdzie czas na nasze "kartofle"... :|

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyjdzie kryska na Matyska.
Wcześniej czy później reklama na pewno pojawi się na wrocławskich "kartoflach" ;)

Inspektor

Post autor: Inspektor »

...oby póżniej panie J-31... :) Póki co jeżdzą w barwach wroclawskich i oby tak zostało...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Póki co nie ma problemów, ponieważ objęte są pewną gwarancją, również lakier. Tak więc, jeszcze trochę - kilka lat... ;)

voy

Post autor: voy »

Ale syfny ten podkład pod reklamę... Mogliby przynajmniej okna odkryte zostawić, ta siatka jest głupia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja to narysowałem z dużym uproszczeniem, tak naprawdę sama reklama wygląda dosyć ciekawie, ponieważ na zielonym tle są białe paski, tak więc tramwaj wygląda jak by był w centki niczym zebra, do tego są jeszcze jakieś inne elementy.

Postaram się go gdzieś złapać i zrobić mu zdjęcie... :)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Tym pojazdom pancernym nic nie zaszkodzi (ani nie pomoże) ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pozwolę sobie uzupełnić mój pierwszy post. Wspomniany wagon #3029, jest obklejony z obu stron. Tyle, że z jeden bok obklejono całkowicie (tak jak na rysunku). Natomiast drugi bok (tam gdzie są drzwi), obklejono częściowo - zostawiając żółte drzwi oraz nie obklejono okna.

Dodam jeszcze, że dzisiaj rano zauważyłem obklejony skład 105N2k/2000 ("bulwa"). Niestety widzialem go z daleka... :)

Robson

Post autor: Robson »

Jakas inwazja UFO :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

To nie UFO, tylko reklama... :lol: Oni poszukują pieniędzy... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:To nie UFO, tylko reklama... :lol: Oni poszukują pieniędzy... ;)
Nawet na stronie TW można poczytać o ofertach dot. możliwosci reklamowania się na i w wagonach.

voy

Post autor: voy »

Jeżeli TW ma przez reklamy poszukiwać pieniędzy na nowe, niskopodłogowe tramwaje to myślę, że warto obklejać wagony reklamami.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

voy pisze:Jeżeli TW ma przez reklamy poszukiwać pieniędzy na nowe, niskopodłogowe tramwaje to myślę, że warto obklejać wagony reklamami.
Po prostu brakuje na kosztowne remonty wehikułów 13N ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:
voy pisze:Jeżeli TW ma przez reklamy poszukiwać pieniędzy na nowe, niskopodłogowe tramwaje to myślę, że warto obklejać wagony reklamami.
Po prostu brakuje na kosztowne remonty wehikułów 13N ;)
Podejrzewam, że nie tyle 13N, bo one są "gniotsa nie łamiotsa", a raczej poszukują kasy na remont 105-tek... :mruga:

56247

Post autor: 56247 »

Ten model tramwaju jest nieestetyczny.
A jeszcze w reklamie całopojazdowej,to tragedia :!:

Peter

Post autor: Peter »

Może niedługo zobaczymy np. różowego Karlika :lol:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Panewniczanin pisze:Odnośnie kolorowych stoszesnastek - od niedawna po Śląsku straszą oblepione reklamą 116Nd :( Z tego co w radiu słyszałem chcą pomalować wszystkie, każdy na inną reklamą, tragedia :/ :/ :/ Jestem za pomalowaniem każdego na inny kolor, ale nie jestem za tymi cho* reklamami :| :|
E..w sumie nie najgorzej sie prezentuja w tych reklamach, chcoiać przyznam, ze w szarym o wiele lepiej wyglaaja. Oddałbym bym wszystko aby w Poznaniu pomalowali Tatry w reklamy..

Peter

Post autor: Peter »

Wyglądają bardzo wiejsko i jeszcze te szyby pozalepiane... :/
"Najlepiej" to się jednak siedzi w stopiątkach zaklejonych reklamą Ardo. Ludzie nic nie widzą przez szyby, więc patrzą się na siebie. :-P
Lepiej żeby takich siatek nie założyli w 116Nd. A tak szczerze to jeszcze nie jechałem reklamowym Karlikiem...

Tommy

Post autor: Tommy »

Peter pisze:Ludzie nic nie widzą przez szyby, więc patrzą się na siebie. :razz:
Może MPK chce po prostu zintegrować swoich pasażerów i zacieśnić więzi międzi nimi, które ograniczają się do ustąpienia miejsca starszej pani lub przeproszeniu, gdy nadepniesz komuś na nogę, tak więc konwersacja kończy się na kilku słowach (jeśli dobrze pójdzie :P), a tak może lepiej się wszyscy poznamy :retard: , lecz ja tam wolę patrzeć za okno. Zresztą przeważnie słucham muzyki z odtwarzacza mp3 lub komory silnika jadąc pojazdem KM, więc nie palę się do rozmowy :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”