Reklamy na tramwajach

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przepraszam, ale ten post chwilowo nie zostanie zobrazowany zdjęciem. Postaram się to nadrobić później. :]

Natomiast napiszę tylko, iż TW zdecydowały się obkleić jeden z pierwszych "ubotów" czyli 116Na. Widziałem z daleka ten wagon dzisiaj rano. Nie wiem który z nich (są trzy, ale 3002 nie jest jeszcze obklejony sfociłem go na DTP) i nie wiem jaka reklama. Tramwaj jest prawie cały biały. Jest to reklama cało-wagonowa. ;)

ff

Post autor: ff »

Dziś widziałem szarego karlika. Niestety nie znam numeru ani linii, na której jeździ, ale chyba to jest 16. Na 6/41 widziałem jeszcze ok. innych 10 karlików (800, 802, 803, 806, 812, 814, obu Oficerów, dwa blue connecty itp). W każdym razie niewiele nie widziałem. Może więc 815 wyjechał?? ;)

Peter

Post autor: Peter »

Coś dzisiaj ogólnie podobne mieliśmy obserwacje, bo widziałem w oddali na Korfantego jakiegoś szarego Karlika - przynajmniej tak mi się wydawało. :mruga:

luki

Post autor: luki »

Ztcw ten szary to #804.

ff

Post autor: ff »

luki pisze:Ztcw ten szary to #804.
Tak, właśnie przed chwilą na 6/41 przejechał do Katowic szary karlik, lecz jego środkowy człon od strony drzwi był brązowy i miał logo Big Star. Czyli wchodzi nowa wersja reklamy, ale będzie pewnie robiona sukcesywnie, bo uruchomienie wygląda jak wygląda. Być może ten środkowy człon też teraz jest oklejony po stronie lewej, ale wczoraj była ona jeszcze cała szara.

[ Dodano: 2006-10-04, 13:11 ]
Dla zainteresowanych - jeździ na 4107. Środkowy człon po lewej stronie jest także oklejony, oklejony jest również przód i tył (ale bez osłon na sprzęg i na gniazda). Coś mi się wydaje, że osłony na gniazda nie będą już niestety oklejane. Stara wersja 804 jeszcze je uwzględniała, ale teraz został już tylko 811. Nieoklejona fatalnie wygląda :/.

[ Dodano: 2006-10-12, 12:44 ]
Coś ostatnio nie jeździ 804, bo w ogóle go nie widzę. Nie widziałem go nawet całego oklejonego. Pewnie się porządnie zepsuł albo jest po kolizji, bo na oklejanie do końca to coś za długo go nie ma.

[ Dodano: 2006-10-16, 09:59 ]
Nowa reklama na karliku i na razie znowu nieskończona, bo widzę szare osłony. Jest to reklama Pizza Hut. Reklama jest czerwono-czarna i widzę tam wielką liczbę 365. Prawdopodobnie jeździ na pociągu 602.
Ostatnio zmieniony 2006-10-04, 13:13 przez ff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wczoraj pisałem o zaklejonym "ubocie". Teraz czas na fotki. Jest to 116Na 3004. Reklama "Speak Up":
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ff pisze:Nowa reklama na karliku i na razie znowu nieskończona, bo widzę szare osłony. Jest to reklama Pizza Hut. Reklama jest czerwono-czarna i widzę tam wielką liczbę 365. Prawdopodobnie jeździ na pociągu 602.
Ooops. Nie skończona reklama. Zaczyna mnie to martwić, ponieważ tego typu "niedoróbki" mogą spowodować rezygnację reklamodawców. :cry:

ff

Post autor: ff »

J-31 pisze: Ooops. Nie skończona reklama. Zaczyna mnie to martwić, ponieważ tego typu "niedoróbki" mogą spowodować rezygnację reklamodawców. :cry:
Ale dziś w nocy na pewno ją dokończą. :) Większym problemem jest wg mnie ścieranie się reklam po jakimś czasie, szczególnie u dołu. Silesia i Humavit oraz Gorący Kubek na 495+496 wyglądają fatalnie. Blue connect też zaczyna blaknąć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ff pisze:Większym problemem jest wg mnie ścieranie się reklam po jakimś czasie, szczególnie u dołu.
Ciekawy jestem, czy to wina torowiska i tego co jest na około, czy po prostu folia słabej jakości :(

ff

Post autor: ff »

J-31 pisze: Ciekawy jestem, czy to wina torowiska i tego co jest na około, czy po prostu folia słabej jakości :(
Chyba wszystko po trochu. Fakt, są w kilku miejsach blisko torów żywopłoty, ale też szorowanie szczotami na zajezdni podczas mycia właśnie złej jakości folii robi swoje. Radio Katowice jest już prawie rok, a wygląda tak jak pierwszego dnia. A pierwsza Warka już po miesiącu była blada z porysowania.

Dodam jeszcze tylko, że Pizza Hut jest na wagonie 813. Warka na karliku jeszcze jest, ale pewnie to kwestia tygodnia żeby zniknęła.

Peter

Post autor: Peter »

Tak jak już pisał ff #813 stracił swoją starą szatę i zamiast reklamy "Oficerowie" mamy "Pizza Hut" => Foto
Moim zdaniem bardzo ładnie to wygląda. Mogliby tylko zrobić na czerwono ścianę przednią i tylną (chociaż nie wiem, bo jej nie widać). ;)

ff

Post autor: ff »

Peter pisze: Moim zdaniem bardzo ładnie to wygląda. Mogliby tylko zrobić na czerwono ścianę przednią i tylną (chociaż nie wiem, bo jej nie widać). ;)
Na pewno to zrobią. Tylna ściana też nie jest oklejona, w dodatku osłona na sprzęg jest żółta ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Tak jak już pisał ff #813 stracił swoją starą szatę i zamiast reklamy "Oficerowie" mamy "Pizza Hut"
Super :shocked:

Odnoszę wrażenie, że śląskie "Karliki" są wręcz stworzone do reklamy. #813 z reklamą Pizza Hut wygląda napradę pięknie. I nawet nie przeszkadza mu to, że front pozostawiono szary. :)

ff

Post autor: ff »

J-31 pisze: Odnoszę wrażenie, że śląskie "Karliki" są wręcz stworzone do reklamy. #813 z reklamą Pizza Hut wygląda napradę pięknie. I nawet nie przeszkadza mu to, że front pozostawiono szary. :)
Ja też tak uważam. Karliki wyglądają w reklamie bardzo profesjonalnie. Kiedyś pokazałem koledze z Krakowa karlika w reklamie (nie interesuje się tramwajami, szarych też nigdy wcześniej nie widział) i był pod wrażeniem. Powiedział, że w Krakowie wprawdzie ostatnio też kupują nowe trawaje, ale takich maszyn jak u nas to oni nie mają :)


Przed chwilą do Bytomia pojechał 813 już w oklejonym przodem i tyłem. Tuż przed nim jechał 804, którego całego w nowej reklamie Big Star widziałem dopiero pierwszy raz. On miał jakiś dwutygodniowy przestój, bo nie było go nigdzie widać.

Są to moje obserwacje i z balkonu, więc nie mogę wykluczyć, że np. Big Star został przeniesiony na inny wagon oraz że jest jakaś druga Pizza Hut. W końcu na 809 też się zwalnia teraz miejsce...

EDIT

Po sprawdzeniu okazało się, że nic się nie zmieniło i pisałem o 813 i 804. :)

luki

Post autor: luki »

ff pisze:[(...)W końcu na 809 też się zwalnia teraz miejsce...
#809 jest teraz szary.

Na 4103, karlika udaje #371.

ff

Post autor: ff »

luki pisze: #809 jest teraz szary.
Właśnie widziałem i czekam aż wróci. Chyba 4101.
luki pisze: Na 4103, karlika udaje #371.
Jest też 119, wszystko wskazuje na to, że to 4105.

Peter

Post autor: Peter »

A dzisiaj w kamerce udało mi się uchwycić tego pięknisia #813 :) => Foto

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dawno tutaj nie pisałem, tak więc Pozwólcie, że dodam kolejną informację. TW obkleiły już dwa najstarsze "Uboty" czyli 116N - są to wagony o numerach taborowych #3003 i #3004. ;)

Oba mają identyczną reklamę. A na zdjęciu poniżej ponownie #3004 na ul. Marszałkowskiej. ;)
Obrazek

luki

Post autor: luki »

Wcześniej pisałem że #802 rzucił picie i został abstynentem :retard: czyli kursuje szary ;)

A dziś informuję :!: że wagon #816 pojawił się dziś na Chorzowskiej. Jak ktoś nie wierzy :mruga: to tutaj jest :strzałka: FOTKA , nie była to jazda liniowa ale próbna, zatem możliwe że niedługo wróci do ruchu, warto zaznaczyć też że zeszła z niego reklama SCC.

Peter

Post autor: Peter »

O to jest miła wiadomość. Czyli #816 jednak naprawili. Być może dostanie jakąś nową reklamę, żeby nie zlewał się z zimowym krajobrazem. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”