Konstal 105N/105Na

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Podi

Post autor: Podi »

Poznaniak pisze:W Poznaniu też jest jeden skład tego typu 105NCh+105NChD(105NTW+105NTW)
314+315 :)
Odgłos silnika ma podobny do Tatry i taki piszczący:P.

Damhan

Post autor: Damhan »

Ups. Sorry nie wiedziałem. :)

Peter

Post autor: Peter »

Trochę o starszych wagonach tyrystorowych.
W GOP-ie zakupiono 2 wagony 105NT o numerach taborowych #789 i #790 w 1989r. (Przydzielone do ZKT-1 w Będzinie). Wagon #790 ostatnio od dłuższego czasu jest jednak niesprawny i teraz jest remontowany. Nie będzie już niestety wagonem 105NT, najprawdopodobniej nadal będzie tyrystorowy, ale z aparaturą nowszej generacji.
Jeżeli kogoś to interesuje, to znalazłem ostatnio linka z odgłosami jakie wydaje nasz rodzynek 105NT #789. Zapraszam więc na 60 sekundową podróż :) http://www.wpk.katowice.pl/ikarus/789.wav

Grzesiek

"Pancernik" comes back!

Post autor: Grzesiek »

Jak wiecie, w lecie ubiegłego roku w Wawie zamontowano osłony wózka na 105Na #1070
J-31 zrobił tego rysunek:
Obrazek
Osłony zdjęto, pod oderwaniu się jednej przy zachaczeniu o krzak, czy coś w tym stylu.

Ale dziś, wracam ze szkoły i widzę #1070 w składzie (chyba) z #1066 na 10-tce, z czego ten pierwszy znowy miał osłony! Wydaje mi się, że to są te same, co wtedy, ale głowy za to nie dam uciąć.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Nie nie teraz ma inne, często go widze na 20-stce. Te nowe wystają poza obrys pudła i zajmują całą przestrzeń wycięcia. <b>pozatym</b> chyba są przymocowane do pudła, a tamte były do wózków.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tamte były przymocowane do wózków. A tych jeszcze nie widziałem. ;)

No to muszę się wobec tego wybrać na warszawską Wolę.... :mruga:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

To ja sobie pokopię... :retard:

Jak się Wam to podoba?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Jak się Wam to podoba?
Ooo, ja cię nie dziękuję. Miodzio i malinka. Po prostu Śliczny. Celowo przez duże "Ś" :mruga:

KKS, czy to nie jest czasami ten skład z Gajowej ? :mruga:
:strzałka: galeria/details.php?image_id=4688

Jeśli tak, to Macie teraz porównanie - to zdjęcie wykonałem rok temu w listopadzie. Stał sobie taki biedny, z powybijanymi szybami, pod płotem zajezdni Gajowa.

A teraz - jest niczym fabrycznie nowy :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tak jest, to jest prawie ten sam skład :P Prawie, bo pudło wagonu 193 zostało podmienione, oryginalne pudło wagonu 193 posłużyło jako wzór do odbudowy składu. Pierwszy wagon - 194, to oryginalny szybkowiec, po modernizacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki. Rozumiem, że ten skład będzie można spotkać wyłącznie w czasie różnych imprez organizowanych przez KMPS i MPK ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Dzieło sztuki, nie ma co. No i to poszerzenie zakresu widoczności motorniczego - prawie jak w śmigłowcu ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:Dzięki. Rozumiem, że ten skład będzie można spotkać wyłącznie w czasie różnych imprez organizowanych przez KMPS i MPK
Początkowo mówiło się o tym, że ma czasem wyjeżdżać na linie w weekendy, ale najnowsze wieści mówią o tym, że jednak tak nie będzie. Będzie zapewne tak, jak mówisz, a historyczna stopiątka pojawiać się pewnie będzie również na turystycznej linii 0 ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez ma rację - to jest prawdziwe dzieło sztuki :razz:

KKS, a czy Masz może zdjęcie tego składu od strony drzwi. Ciekawy jestem, czy odtworzyli napisy na burtach. ;)

Bowiem patrząc na zdjęcia, zauważyłem, że pozostałe elementy, tzn. numer taborowy i herb - zostały odtworzone dokładnie niczym orygninalne. Dziwi mnie tylko ta czerwona taśma na listwie, one chyba tak nie miały, ale mogę się mylić :roll:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Niestety nigdzie takiej fotki nie znalazłem, nie miałem też niestety okazji widzieć tego wozu na żywo z bliska. Może jednak inni MKM-owie z Poznania coś na ten temat wiedzą ;)

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Rozumiem, że ten skład będzie można spotkać wyłącznie w czasie różnych imprez organizowanych przez KMPS i MPK
A także na wynajmach ;)
KKS pisze:Początkowo mówiło się o tym, że ma czasem wyjeżdżać na linie w weekendy, ale najnowsze wieści mówią o tym, że jednak tak nie będzie.
Musiałoby się palić i walić, żeby tramwaj wyjechał na linię. Ale do kursów planowych jest przygotowany-kasowniki, mesit itp itd.
KKS pisze:Może jednak inni MKM-owie z Poznania coś na ten temat wiedzą
Jutro będzie wszystko :)
-----------------------------------------
Proszę ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Ogromne dzięki Podi. Super fotka. A propo. Czy te małe elementy tuż pod napisami (Wejście/Wyjście... etc), to są przyciski do otwierania drzwi ? :|

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Oprócz nowych maszyn drzwiowych musiał dostać pełne wyposażenie, rejestrator i przetwornicę statyczną.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Ale wózki ma pięknie odmalowane, jeszcze takich nie widziałem - w Polsce widzę to chyba pierwszy raz :lol: Dobry pomysł :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PAFAWAG pisze:w Polsce widzę to chyba pierwszy raz :lol:
Wcale nie. Jakbyś uważniej przyjrzał się warszawskim 105-m, tzn. tylko tym które przeszły jakieś remonty, to spokoknie Znajdziesz coś takiego w Warszawie ;)

Matthew

Post autor: Matthew »

We Wrocławiu też są takie ładne granatowe :D ale ten kolor utrzymuje sie do miesiąca po remoncie i to nie na całym wózku tylko czasami na różnych elementach (luzowniki, koła).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”