Konstal 105N2k/2000 -"Bulwa"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Rafi pisze:, nie żeby Szczecin miał zły tabor

Oj ma bardzo, ale to baredzo zły ( pod wzgledem technicznym ) :|
Rafi pisze: mówiącego pana/panią który/która zapowiada nam NASTęPNY PRZYSTANEK
Normalnie sensacja :o: :wow: W każdych "nowoczesnym" tramwajach jest zamontowany system informacji pasazerskiej (no chyba, ez przewoxnik takowego nie chce)
Rafi pisze:, Nawet ostatnio zaczęły się malować w reklamy :)
I bardzo dobrze, bo starsza pasażerów w tym malowaniu :wow:
Rafi pisze:, Chciałbym, żeby w Szczecinie pojawiły się bardziej nowoczesne składy...
Oj każdy by chciał...No ale niestety...Pozyjemy, zobaczymy

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:
Rafi pisze: mówiącego pana/panią który/która zapowiada nam NASTęPNY PRZYSTANEK
Normalnie sensacja :o: :wow: W każdych "nowoczesnym" tramwajach jest zamontowany system informacji pasazerskiej (no chyba, ez przewoxnik takowego nie chce)
Hej Poznaniaku szanowny - a w Poznański 105-tkach nie ma zapowiedzi przystanków. :mruga:
Poznaniak pisze:
Rafi pisze:, Nawet ostatnio zaczęły się malować w reklamy :)
I bardzo dobrze, bo starsza pasażerów w tym malowaniu :wow:
A mnie się podoba szczeciński makijaż. Nie jest taki zły. Nie ma na co narzekać... ;)

[ Dodano: 2005-03-29, 14:39 ]
Rafi pisze:Więc 105Na2k jest najnowocześniejszym tramwajem w Szczecinie.Jest bardzo fajny.Ma wygodne siedzenia, mówiącego pana/panią który/która zapowiada nam NASTęPNY PRZYSTANEK ( :D :D :D ),
Ten tramwaj nazywa się 105N2k. I w Warszawie jest ich sporo i nie ma z nimi większych problemów. Są całkiem niezłe...
Rafi pisze: ma wszystko to co każdy 105Na2k (poza zagadką z niską podłogą)
Ta kwestia niskiej podłogi, to raczej błąd, a może chyba dowcip jednego z kolegow. Otóż 105N2k, to jest tylko unowocześniona wersja 105Na. Ten tramwaj jest nadal wysokopodłogowy... ;)

Robson

Post autor: Robson »

W Gorzowie przez tydzień też mieliśmy pare bulw :) Teraz składzik ma w Szczeciniie numery 788+787

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I slyszałem, że w Gorzowie bardzo chwalono szczecińskie bulwy... :)

Robson

Post autor: Robson »

Nawet deklarowano sie na kupno 4 lub 6 sztuk. I jakie nawet nazwy u nas dostały, podam przykłdy: Rogulek, Andrzejek, Gwiezne Wojny(!)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fajne nazwy... :lol:

Szkoda, że ich nie kupiono, ale może to daje szanse na coś jeszcze nowszego... ;)

Robson

Post autor: Robson »

te dwa pierwsze wzięły sie od imienia i nazwiska Andrzeja Rogulskiego odpowiedzialnego za tramwaje.

voy

Post autor: voy »

Właśnie bardzo dobrze, że ich nie kupiono, po co w Gorzowie syf z Kostalu, lepsza byłaby PESA chociażby.

Robson

Post autor: Robson »

Teraz wiem ze Pasa była by lepsza

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze: Hej Poznaniaku szanowny - a w Poznański 105-tkach nie ma zapowiedzi przystanków. :mruga:
W jednym składzie jest jest :P:P

I tak BTW; Ja mówiłem w każdym nowoczesnym tramwaju, a wiadomo, ze 105na takowym nie jest

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Poznaniak pisze:
J-31 pisze: Hej Poznaniaku szanowny - a w Poznański 105-tkach nie ma zapowiedzi przystanków. :mruga:
W jednym składzie jest jest :P:P
Sorry, nie spotkałem. Chociaż widzialem jeden skład na linii 5 (co chwila mi umykał), z wysietlaczem na dachu, czy to ten ? :)
Poznaniak pisze: I tak BTW; Ja mówiłem w każdym nowoczesnym tramwaju, a wiadomo, ze 105na takowym nie jest
A tymczasem w Warszawie, czy w Szczecinie - 105-tki - szczególnie 105N2k i 105N2k/2000, są zaopatrzone w pełną informację audio-wizualną... :smile2:

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

J-31 pisze: Sorry, nie spotkałem. Chociaż widzialem jeden skład na linii 5 (co chwila mi umykał), z wysietlaczem na dachu, czy to ten ? :)
nie Ty pewnie mówisz o skłądzie 204+203 z reklamą LG. To nie ten, ten co zapowiada przystanki jeździ na 12stce albo stoi na rezerwie na Sobieskiego (skład 244+243)
J-31 pisze: A tymczasem w Warszawie, czy w Szczecinie - 105-tki - szczególnie 105N2k i 105N2k/2000, są zaopatrzone w pełną informację audio-wizualną... :smile2:
No bo te 1052k/2000 sa o wiele nowsze od rasowej 105n czy 105na wiec sie nie dziwie :)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

<b>poprostu</b> to jest 105N z nowym przodem,tyłem wyświeltcze,gadaczką,a siedzenia zostawili z orginalnego 105N

Peibe

Post autor: Peibe »

NEO pisze:<b>poprostu</b> to jest 105N z nowym przodem,tyłem wyświeltcze,gadaczką,a siedzenia zostawili z orginalnego 105N
A gdzie tam, siedzenia są nowego typu.

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Peibe pisze:
NEO pisze:<b>poprostu</b> to jest 105N z nowym przodem,tyłem wyświeltcze,gadaczką,a siedzenia zostawili z orginalnego 105N
A gdzie tam, siedzenia są nowego typu.
Ale konstrukcja de facto taka sama, rozwiązania techniczne też podobne. "Bulwy" nie są absolutnie konstrukcją porównywalną ze współczesnymi modelami zachodnimi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No <b>napewno</b> konstrukcja jest ta sama, ale wyposażenie wagonu w osprzęt elektryczny i elektroniczny jest na dosyć wysokim poziomie. Jest to po prostu totalnie odnowiony 105N ;)

[ Dodano: 2005-05-04, 13:50 ]
I <b>napewno</b> "Bulwy" nie są porównywalne z niskopodłogowymi wagonami zachodnimi.... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:No <b>napewno</b> konstrukcja jest ta sama, ale wyposażenie wagonu w osprzęt elektryczny i elektroniczny jest na dosyć wysokim poziomie.
No szkoda, żeby po tylu latach zastosowano wszystkie rozwiązania, które pochodzą z lat 70-tych...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na bez rybiu i rak ryba... Dobre i takie rozwiązania jak nie stać nas na nic lepszego ... ;)

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Na bez rybiu i rak ryba... Dobre i takie rozwiązania jak nie stać nas na nic lepszego ... ;)
Od razu nie stać... Na różne bzdury kasa jakoś się znajduje, tylko nie na tabor KM.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A kto się przejmuje KM w naszym kraju... tylko MKM-y.... :o:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”