FPS 118N -"Puma"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...

Co sądzisz o nowym tramwaju z FPS?

Jest to niewątpliwie rewolucja na rynku!
12
19%
"Ceglorz" zostawił konkurencję lata świetlne w tyle!
8
13%
Ta nowa jakość, ech, nie mogę się wręcz doczekać, kiedy się tym przejadę!
28
44%
Aż brak mi słów, tylko piać z zachwytu!
16
25%
 
Liczba głosów: 64

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

9507 pisze:Mogą być?
Mogą być. Chociaż sierotka ze mnie, bo na TWB mogłem sobie sam poszukać - nie sądziłem, że już tam są. :cool:

PS. Most Teatralny, ul. Roosevelta, czy rondo Starołęka - rejony Poznania mi już doskonale znane. :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Z PGK jeszcze ;)
O, dzięki. Właśnie na PGK mi zależało najbardziej :)

imarcin

Post autor: imarcin »

KKS pisze:A z punktu widzenia pasażera - chodzi o komfort w postaci zatłoczenia, czy też jakieś wibracje?
To i to. Ogólnie całokształt.

Byłem do niego bardzo negatywnie nastawiony. Ale jakoś z każdym nowym zdjęciem coraz bardziej mi się podoba. Szkoda że to wnętrze zrobili jakby chcieli a nie mogli ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No chyba nie mogli albo za późno się zorientowali :P Jechałem Pumą raz, jakoś między 12 a 13, czyli w godzinach międzyszczytu i był przeraźliwy tłok. A wibracje odczułem dużo mocniejsze niż w Moderusach, gdzie właśnie na takie uczucia ludzie się skarżą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:A wibracje odczułem dużo mocniejsze niż w Moderusach, gdzie właśnie na takie uczucia ludzie się skarżą.
1. A czy to jest uzależnione od torowiska, czy te wibracje pojawiają się zawsze ?

2. I jeszcze jedno pytanie. Przy - mniej więcej ;) - jakiej prędkości pojawiają się wibracje ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Od torowiska, jak po równym jechała, było ok.

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:20 ]
Dzisiaj jak jechałem Pumą to momentami skrzypiało jej coś w przegubie jak w Tatrze...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

W sobotę podobno ma wyjechać na 5. O ile znowu jej coś nie odpadnie (ostatni dłuższy przestój był podobno spowodowany powypadaniem różnych części z tramwaju, a nie wszystko udało sie znaleźć na torowisku).

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

KKS pisze:Od torowiska, jak po równym jechała, było ok.
U nas tak samo się dzieje na odcinkach "szybkiego" tramwaju, gdzie są tory eksploatowane przez 105Na i NGT6 naraz, a w szczególności na łukach :)

imarcin

Post autor: imarcin »

Wczoraj miałem okazję przejechać się Pumą. No i muszę powiedzieć że jeździ bardzo przyjemnie. Bardzo ładnie tłumi nierówności i ogólnie jeździ przyjemnie i nie wpada w rezonans. Jedynym mankamentem jest to że silniki pracują troszku głośno. Mimo wszystko bardzo przyjemny tramwaj.
Niestety długo nią jeździć nie mogłem, gdyż spieszyłem się na pociąg powrotny do Szczecina :D
Udało mi się nawet zrobić mu zdjęcie: :)
Obrazek

[ Dodano: 2009-07-09, 11:42 ]
Przyglądając się wizualizacji PUMY dla Szczecina i zauważyłem że FPS chyba zrezygnował z kamer zewnętrznych, gdyż zainstalował lusterka.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

imarcin pisze:Przyglądając się wizualizacji PUMY dla Szczecina i zauważyłem że FPS chyba zrezygnował z kamer zewnętrznych, gdyż zainstalował lusterka
Może, to byłaby jakaś wersja oszczędnościowa - specjalnie dla Szczecina, no, ale na razie spoko, poczekajmy na to, którą z ofert wybierze komisja przetargowa Tramwajów Szczecińskich ;)

Awatar użytkownika
shakkie
Posty: 1411
Rejestracja: 2009-03-21, 21:32
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: shakkie »

Czy przypadkiem TS nie życzy sobie montażu lusterek?

imarcin

Post autor: imarcin »

shakkie pisze:Czy przypadkiem TS nie życzy sobie montażu lusterek?
Masz rację. Zapomniałem zajrzeć do SIWZ-u :)
SIWZ pisze:4.7.11. Z obu stron ścian kabiny należy usytuować lusterka do obserwacji ruchu i nadzorowania
przemieszczania się pasażerów. Lusterka zewnętrzne winny być ogrzewane i sterowane
z wnętrza wagonu. Wymagana jest możliwość składania ramion lusterek podczas jazdy
wagonu.

Hussar

Post autor: Hussar »

KKS pisze:Od torowiska, jak po równym jechała, było ok.

[ Dodano: 29 Sty 2009 17:20 ]
Dzisiaj jak jechałem Pumą to momentami skrzypiało jej coś w przegubie jak w Tatrze...

hmm to chyba cecha wszystkich LF jeżdżących w Poznaniu bo jak dzisiaj jechałem Combino (i to PST, zatem prosta trasa) to także przeraźliwie skrzypiał...


co do Pumy - na mnie ona wywarła jak najbardziej pozytywne wrażenie ;)

lesiak94

Post autor: lesiak94 »

możemy odetchnąć (szczecinianie) w przetargu na 6 niskopodłogowych wieloczłonowych tramwajów wygrała PESA, a nie jak sądzono ceglorz. Solaris i HCP nie spełniły podobno warunków SIWZ.

Hussar

Post autor: Hussar »

co się stało z PUM¡? Zepsuła się czy coś? Dawno jej nie widziałem na poznańskich torach...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Parę dni temu wyjechała, ale tylko jeden albo dwa dni jeździła. Co się stało? To, co zwykle - zepsuła się :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ona tak często się psuje, czy po prostu teraz coś z niej wychodzi ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie mam pojęcia. Szczerze to przestałem się losem tego cuda interesować ;)

Tiggy

Post autor: Tiggy »

Jeśli chodzi o pume to mam tutaj kilka filmików ;p

http://www.youtube.com/user/piotrek1983 ... ature=mhw5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”