Konstal 102N/102Na/803N i in

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o polskch konstrukcjach tramwajów...
Wilchelm

Post autor: Wilchelm »

Myśle, ze każdy z tych czynników ma swoją cegiełke w tym. Bo przecież ile tysiecy razy po tej szynie ruszał tramwaj :)

sliwek

Post autor: sliwek »

102Na to tramwaje z duszą.. :D Niestety od jakiegoś czasu na słynną trasę "siódemki" na GOP-ie nie wypuszcza się już tych full wypasionych tramów tylko te całe 105-ki :( Jedyne co mi pozostało to wyczekiwać na przystanku na nieco (..że tak powiem kulturalnie.. :D ) brzydko pachnąca "siedemnastkę".. na tej linii jeszcze zawsze jakieś dwie zabłąkane 102-ki się znajdą :) Ale jak dobrze pójdzie do do vtram-a skończę moją 102-ke i bede wymiatał :D

a oto co juz mam:

Obrazek

Nowy panel. Są one już zamontowane w 102-kach z Chorzowa Batorego, poniżej link do fotki takowego:
=> ZDJęCIE <-

Obrazek

A tu screen z gry :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Modernizują 102-ki?
Czy to oznacza, że te tramwaje będą nadal eksploatowane w GOP-ie ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Modernizują 102-ki?
Czy to oznacza, że te tramwaje będą nadal eksploatowane w GOP-ie ?
Te pulpity są z modernizacji sprzed kilku lat :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy wg Ciebie 102-ki mają jeszcze szansę na dalszą eksploatację. Czy PKT chce je jak najszybciej skasować ?

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Czy wg Ciebie 102-ki mają jeszcze szansę na dalszą eksploatację. Czy PKT chce je jak najszybciej skasować ?
Od kilku miesięcy w GOPie remontują 102Na. Remontuje się w nich wózki i przegub, maluje i wymienia laminaty.Taki remont przeszły już wagony 119, 163, 165, 168, 176, 183, 200, 228, i 230.
Tak poza tym to już nie ma PKT Katowice. Firma nazywa się Tramwaje Śląskie s.a.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za info. Oczywiście przepraszam za błąd, nie wiedziałem, że ten operator zmienił nazwę... :)

szubak

Post autor: szubak »

A ja mam pytanie. 102Na w Gopie posiadaja w odroznieniu od tych spotykanych w innych miastach o polowe wezsze przednie drzwi. Czy cos takiego mialo miejsce od poczatku czy zostalo to moze zmienione podczas jakiegos NG.

sliwek

Post autor: sliwek »

Hmm.. od kiedy pamiętam (czyli jakie niecałe 20 lat.. ) to stodwójki mają tylko jedno skrzydło z przodu.. :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

Z tego co widzę na twb to stodwójki w latach 80-tych miały całe drzwi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

szubak pisze:A ja mam pytanie. 102Na w Gopie posiadaja w odroznieniu od tych spotykanych w innych miastach o polowe wezsze przednie drzwi. Czy cos takiego mialo miejsce od poczatku czy zostalo to moze zmienione podczas jakiegos NG.
Jak tak przyglądam się zdjęciom, to wg. mnie, przewoźnik sam wprowadził taką zmianę w wyglądzie wagonów ... :)

szubak

Post autor: szubak »

No z tego co widzialem podczas pobytu w GOPie to wlasnie tak to wygladalo, jakby to byla jakas przerobka, ale chcialem sie upewnic. Swoja droga to chyba jedyne miejsce w Polsce gdzie jezdza 102Na z tak przerobiona kabina, znaczy bez czesci przednich drzwi i schodkow obok motorniczego.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chyba tak.
A jak jest we Wrocławiu ? :)

Wiśnia

Post autor: Wiśnia »

J-31 pisze:Chyba tak.
A jak jest we Wrocławiu ? :)
Są całe drzwi :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki... :)

Robson

Post autor: Robson »

Gorzów tez miał wagony 102Na i to nawet 5 sztuk ale w 1983 zostały zamienione do Krakowa za 4 sztuki wagonów 105N który w poźniejszym czasie 1 wagon w trakcie remontu w Konstalu zaginął i remont można powiedziec trwa do dziś. :P

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Robson pisze:Gorzów tez miał wagony 102Na i to nawet 5 sztuk ale w 1983 zostały zamienione do Krakowa za 4 sztuki wagonów 105N który w poźniejszym czasie 1 wagon w trakcie remontu w Konstalu zaginął i remont można powiedziec trwa do dziś. :P
Kiedy się oddaje tramwaj do remontu, nigdy nie wiadomo, co się z nim stanie. Podmiany pudeł są na porządku dziennym, ale zaginięcie, to coś nowego :)

Robson

Post autor: Robson »

To był wagon 105N #116 ex Kraków #333 i niby teraz on słuzy Wrocławowi jako doczepa w tych ich "kartoflach" i byc moze nadal nosi numer 2213 ale nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak słyszałem o takich "podmiankach"...

105Na

Post autor: 105Na »

szubak pisze:A ja mam pytanie. 102Na w Gopie posiadaja w odroznieniu od tych spotykanych w innych miastach o polowe wezsze przednie drzwi. Czy cos takiego mialo miejsce od poczatku czy zostalo to moze zmienione podczas jakiegos NG.
Tak to wewnętrzna przerobka przy remoncie miała na celu powiększenie kabiny motorniczego, dziś wszystkie zachowane 102N/Na mają jednopłatowe drzwi z przodu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji krajowej”