Bombardier Flexity Classic (NGT6/8)

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

No, to jest tramwaj - bardzo ładnie prezentuje się w gdańskich barwach, szczególnie na tym drugim zdjęciu ;) Tylko coś nie bardzo mi pasuje to czerwone pole z przodu i tyłu wagonu - można by to było rozwiązać jakoś inaczej, bardziej opływowo.
Ale tramwaj i tak wygląda świetnie, chyba dużo lepiej, niż odmiana krakowska :)

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Fakt, nędznie wyglądają te plamy na przodzie i tyle.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rozumiem, że gdańskie NGT6 znajdują się wciąż w Krakowie. A kiedy przyjadą do Gdańska ? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

Dziś jechałem #2028 i zauważyłem dziwny łomot w pierwszym wózku podczas hamowania i ruszania z miejsca. Brzmiało to nieprzyjemnie, ale i niepokojąco. Ciekawe co to mogło być?
Na linii pokazał się też kolejny bombardier #2030.

lass

Post autor: lass »

J-31 pisze:Rozumiem, że gdańskie NGT6 znajdują się wciąż w Krakowie. A kiedy przyjadą do Gdańska ? ;)
Pierwszy lada dzień :)

Kamil

Post autor: Kamil »

PAFAWAG pisze: bardzo ładnie prezentuje się w gdańskich barwach
Mnie się on podoba w Krakowskim i Gdańskim malowaniu. W ogóle przyjemny dla oka ten tram ma deising :)

Haribo

Post autor: Haribo »

Ostatnio zmieniony 2007-12-03, 12:54 przez Haribo, łącznie zmieniany 1 raz.

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Haribo pisze:Już jest w Gdańsku
Super :) Na stan której zajezdni zostanie przydzielony, na Wrzeszcz? ;)

Ciekawe ma ten tramwaj osłony środkowego wózka - zamiast jednej dużej, tak, jak przy wózkach napędzanych, dwie małe przy kołach :o: :]

Ciekawe, czy spodoba się gdańszczanom :)

Haribo

Post autor: Haribo »

Tak został przydzielony na wrzeszcz
Tu więcej zdjęć
http://www.zkm.pl/visualsys/indexht.php?index=372

Lopez

Post autor: Lopez »

Tymczasem w Krakowie zapanował jakiś przestój. Po pokazaniu się na mieście #2031 dwa tygodnie temu nie widać żadnego nowego bombardiera.

lass

Post autor: lass »

To chyba logiczne, że jak schodzą z montażu 3 gdańskie to krakowskie nie?

Lopez

Post autor: Lopez »

2 gdańskie były gotowe już prawie 4 tygodnie temu i wtedy też było w różniej fazie budowy 12 naszych bombek. No i gdzie one są?

lass

Post autor: lass »

Gdyby gdańskie były gotowe, to by ich w Krakowie już nie było. Przecież nie stoją w Krakowie bo im tu dobrze. Na razie pojechał jeden, dwa następne są w końcowej fazie produkcji (to, że fizycznie coś wydaje się zmontowane nie znaczy, że zakończył się proces produkcji - głównie za sprawą elektroniki, której w nowoczesnych wagonach nie brakuje; to wszystko trzeba wgrać, zaprogramować, przetestować). Skończą gdańskie zabiorą się za kończenie naszych - to takie trudne do pojęcia?

Lopez

Post autor: Lopez »

lass pisze:to takie trudne do pojęcia?
Trudnie nie, ale po co się od razu unosić? Dziękuję za informacje.

[ Dodano: 15 Gru 2007 14:15 ]
Wreszcie! Wczoraj widziałem #2032 na "8". Czyli produkacja chałupnicza bombek trwa ;)

PIKeR

Post autor: PIKeR »

Po przejażdżce gdańskim NGT6 stwierdzam, że jednak Krakowi nie zazdroszczę takiej ilości tych wozów. Układ siedzeń 2+2 jest nie najlepszy, delikatnie mówiąc...
Ostatnio zmieniony 2007-12-25, 23:38 przez PIKeR, łącznie zmieniany 1 raz.

szubak

Post autor: szubak »

Zalezy na jaka linie to skierujesz...

Lopez

Post autor: Lopez »

MPK oficjalnie potwierdziło, że jeździ już siedem nowych bombek, a co ciekawe - pięć obsługuje linię 12, dwie - 8. Kolejna ma być gotowa na początku stycznia. Tymczasem dziś widziałem #2030 na 34 :) Wie ktoś ile jest brygad na 12 w niedzielę rano?

Lopez

n

Post autor: Lopez »

MPK wprowadza na linie kolejne bombki. W tej chwili w tempie 1 szt./tydzień. Ostatnio jechałem #2037, więc już 11 z bieżącej dostawy. Wygląda, że jeśli nic się nie wydarzy specjalnego to wszystkie pojazdy wyjadą w terminie.
Po ponad trzech miesiącach kursowania tej wersji muszę jednak powiedzieć, że poprzednie serie miały znacznie przyjemniejsze wnętrze. Nie wiem dokładnie w czym leży problem, ale z jakiegoś powodu niższe numerki lubię bardziej, mimo szerszych siedzeń w najnowszych tramach.
Dodam, że pisałem swego czasu do MPK w sprawie tablic "termometrów", których nie ma w nowych pojazdach. Dostałem bełkotliwą odpowiedź po miesiącu - ogólnie delikatne "spadaj".
Zapowiedzi w niektórych egzemplarzach są b. ciche lub prawie niesłyszalne np. w #2035 z jakiegoś powodu nic dziś nie słyszałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Zapowiedzi w niektórych egzemplarzach są b. ciche lub prawie niesłyszalne np. w #2035 z jakiegoś powodu nic dziś nie słyszałem.
W warszawskich 116-stkach bywa, że "padają" głośniki w członach. Tak więc w części wagonu słychać zapowiedź doskonalne, a w części nie slychać wcale, albo bardzo cicho. ;)

Zatem, może i w Waszych "bombkach" też tak jest, że np. odłączył się głośnik w członie w którym Stałeś, ale działał głośnik w drugim członie - i dlatego tak słabo Słyszałeś zapowiedź. :cool:

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Zatem, może i w Waszych "bombkach" też tak jest, że np. odłączył się głośnik w członie w którym Stałeś, ale działał głośnik w drugim członie - i dlatego tak słabo Słyszałeś zapowiedź.
Rozumiem w 116, ale w całkiem nowej bombce pachnie mi to zwykła fuszerką :) We wspomnianym #2035 głośniki nie działały wcale. Może nie wgrano odpowiedniej trasy albo ktoś (motorowy?) zwyczajnie wyłączył zapowiadanie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”