Tatra KT4D

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jacool pisze:Chyba rozbiło się o kasę :(
Czyli co, na razie ZKM zrezygnowało ? :/

jacool

Post autor: jacool »

Na razie ucichło, ale ZKM się zwykle tajniaczy, więc nie mówię że zrezygnowało :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może po prostu czekają (w ZKM) na wydarzenia w Szczecinie. Popatrzą, posłuchają. I jeśli okaże się, że te wagony w Szczecinie będą sprawowały się bezawaryjnie - to może wtedy poczynią jakieś konkretne ruchy w kwestii zakupu... :)

Podi

Post autor: Podi »

A w autobusach jest? Często ktoś stoi?
Jak kupują trzyosiowe piętrusy to coś musi być no nie :)
bartuś pisze:W tramwajach nie ma zbyt dużych potoków pasażerskich. Rzadko zdarza się, by dużo ludzi stało. Zwykle zawsze znajdzie się miejsce do siedzenia.
Ja widziałęm co innego,no ale to był dzień roboczy i centrum miasta :)

Awatar użytkownika
NEO
Posty: 502
Rejestracja: 2004-12-09, 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: NEO »

Już w ten wtorek się pojawią testowe tatry.One w dizeń roboczy będą jako techniczne jeźdizły a w soobty i święta będą za darmo pasażerów przez 3-4 godziny dziennie.
Ostatnio zmieniony 2006-04-08, 18:48 przez NEO, łącznie zmieniany 1 raz.

Damhan

Post autor: Damhan »

NEO pisze:One w dizeń roboczy będą jako techniczne jeźdizły a w soobty i święta będą za darmo pasażerów przez 3-4 godziny dziennie.
Swoją drogą to ciekawe dlaczego tak w DP jako techniczne. MZK nie chce żeby się zniszczyły?

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

J-31 pisze:Może po prostu czekają (w ZKM) na wydarzenia w Szczecinie. Popatrzą, posłuchają. I jeśli okaże się, że te wagony w Szczecinie będą sprawowały się bezawaryjnie - to może wtedy poczynią jakieś konkretne ruchy w kwestii zakupu... :)
Szczecinowi jak najszybciej przydałaby się wymiana taboru. Po mojej ostatniej wizycie w tym mieście czuję zażenowanie w kwestii taboru tramwajowego. Niby miasto wysunięte najbardziej na zachód, niedaleko granicy z Niemcami, a na ulicach jeżdżą takie wehikuły :shocked: Wstyd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:Szczecinowi jak najszybciej przydałaby się wymiana taboru. (...)
Ja się tylko obawiam, żeby oni tych Tatr nie "zapuścili" :]

Podi

Post autor: Podi »

J-31 pisze:Ja się tylko obawiam, żeby oni tych Tatr nie "zapuścili" :]
Też się obawiam i jest to uzasadnione...Szczecin jest ponoć najgorszą siecią zaraz po Gopie...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Szczecin jest ponoć najgorszą siecią zaraz po Gopie...
Tramwaje czy ogólnie?

Podi

Post autor: Podi »

Tramwaje czy ogólnie?
Tramwaje...Wg śp "Zajezdni"

Dzisiaj w wiadomościach radia tok fm wspominano o tramwajach. Ponoć mają niezłą ksywkę-"Kurczaczki"...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Podi pisze:
Tramwaje czy ogólnie?
Tramwaje...Wg śp "Zajezdni"
Co tam artykuł w gazecie, to trzeba po prostu zobaczyć, żeby uwierzyć... Miałem okazję korzystania ze szczecińskich tramwajów przez 2 tygodnie.

Podi

Post autor: Podi »

Thomas78 pisze:Miałem okazję korzystania ze szczecińskich tramwajów przez 2 tygodnie.
No i jakie odczucia?
Swoją opinię opieram także na fotkach z galerii różnych...

Peter

Post autor: Peter »

Patrząc na spis taborowy ze Szczecina zauważyłem, że sporo tam jest jeszcze wagonów starszego typu 105N. U nas jest jeszcze 25 takich wagonów liniowych plus cztery wagony "L", więc procentowo mała liczba.
W Szczecinie nie byłem, ale jeżeli tak dbają o tabor jak piszecie, to te Tatry też szybko wykończą. Tory są tam ponoć w złym stanie. Ostatnio gdzieś czytałem, że zamknęli pewien odcinek (Lasek Arkoński?) właśnie z powodu złego stanu torów, zagrażającemu bezpieczeństwu użytkowania. :mruga:

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Czytałeś to 1,04 to był kawał :P Ale na jesień mają zamknąć...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pawlos - podobno dwie Tatry już powinny były być w Szczecinie. Wobec tego co słychać w Szczecinie ? :)

Damhan

Post autor: Damhan »

Przyjazd Tatr z jakichś powodów opóźniono. :/

Podi

Post autor: Podi »

Pewnie przyjadą nocą,bo w dzień takie coś nie może jeździć po ulicach...

Dziwny

Post autor: Dziwny »

Tatry już są w Szczecinie :)

wocash

Post autor: wocash »

Dziwny pisze:Tatry już są w Szczecinie
Tak właśnie wczoraj późnym wieczorem ok. 21 dojechały na przejście graniczne w Kołbaskowie a na zajezdnię Pogodno dojechały ok. godz. 23. Do Szczecina przyjechały tatry #7023 i #7046. Obie na swoich burtach mają pozdrowienia od BVG Berlin dla mieszkańców Szczecina w języku polskim. Ale co z nimi sie poźniej będzie działo to jeszcze dokładnie nie wiadomo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”