Tatra KT4D

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
wocash

Post autor: wocash »

Jest podobno zamysł, żeby do koloru żółtego tych tatr domalować jedynie granatowo-czerwone paski. To już będzie niemożliwością. Jeżeli tak ma być na pewno, o czym były wzmianki w gazecie to lepiej już chyba zostawić taki kolor jaki jest.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

jacool pisze:
J-31 pisze:Jacool, tylko Zlituj się nad nią i nie Zrób z niej "wyłupki"
Wyzwanie?
:chytry: A jak Myśl... eeee :].... Może lepiej jednak Daruj jej ... :mruga:
Wocash pisze:Jest podobno zamysł, żeby do koloru żółtego tych tatr domalować jedynie granatowo-czerwone paski.
Mam nadzieję, że na razie to jest tylko zamysł, ale jeszcze nie decyzja. Chociaż ja przypomnę, że piszemy tutaj o szczecińskich Tatrach, czyli tramwajach, których na razie nie ma - na stałe - jeszcze :mruga:
Ostatnio zmieniony 2006-04-14, 11:11 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

plocmaster pisze:
Damhan pisze:plocmaster: Spojrz na zdjęcia to będziesz wiedział.
Są pod kątem i nie widać.
No bez przesady, przecież widać bardzo dobrze :cool:
http://www.mkm.szczecin.pl/foto/big/1144930074.jpg

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Mógłbyś chociaż napisać z czyjej fotki przerobiłes tatre na 105 :/ a to akurat moja fota i wolałbym żebyś napisał czyja to fotka...

[ Dodano: 2006-04-14, 12:22 ]
Damhan pisze:plocmaster: Spojrz na zdjęcia to będziesz wiedział.

A w istocie żółty nie jest brzydki, ale wtedy wszystkie pozostałe 105Na, 105N2k/2000 i GT6 również powinny być tak pomalowane. Jednak skoro autobusy mają malowanie biało- czerwono- niebieskie to i tramwaje powinny takie być aby ujednolicić miasto. Tak jest m.in w Poznaniu i w Gdańsku.
Każdy typ ma mieć inne malowanie... :retard: 105N2k/2000 takie jakie są, 105N i pochodne takie jak 667+647, GT6 kremowy z paskami na dole, Tatry żołte z paskami na dole...

Podi

Post autor: Podi »

Stodwójek już nikt nie bierze pod uwagę, ale to chyba oznaka ich rychłej kasacji...

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Podi pisze:Stodwójek już nikt nie bierze pod uwagę, ale to chyba oznaka ich rychłej kasacji...
A ja mam nadzieję że Szczecin zachowa jako jedyne miasto skład 2 x 102Na na zabytkowe :)

Damhan

Post autor: Damhan »

pawlos pisze:Mógłbyś chociaż napisać z czyjej fotki przerobiłes tatre na 105 :/ a to akurat moja fota i wolałbym żebyś napisał czyja to fotka...
Mam Ci przypomnieć jak ty przerabiałeś nasze reklamy i nie pisałeś czyją reklamę przerobiłeś? ;)

Podi

Post autor: Podi »

Damhan pisze:Mam Ci przypomnieć jak ty przerabiałeś nasze reklamy i nie pisałeś czyją reklamę przerobiłeś? ;)
A my nie możemy byc lepsi?
Piotrek_2274 pisze:A ja mam nadzieję że Szczecin zachowa jako jedyne miasto skład 2 x 102Na na zabytkowe :)
To by bylo coś, ale powątpiewam w zaistnienie takie sytuacji...

Thomas78

Post autor: Thomas78 »

Podi pisze:Stodwójek już nikt nie bierze pod uwagę, ale to chyba oznaka ich rychłej kasacji...
To co widać z zewnątrz, to jeszcze nic. Jak zobaczyłem wnętrza szczecińskich stodwójek, to pomyślałem, że chyba znalazłem się w Uzbekistanie :/ Wszystko stare, szpetne, zniszczone, pomazane, odrapane...

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Damhan pisze:Mam Ci przypomnieć jak ty przerabiałeś nasze reklamy i nie pisałeś czyją reklamę przerobiłeś?
Bo się pogubiłem czyja to reklama, a niechciało mi się szukać na forum :P A pod fotka był ładny podpis

Podi

Post autor: Podi »

Thomas78 pisze:To co widać z zewnątrz, to jeszcze nic. Jak zobaczyłem wnętrza szczecińskich stodwójek, to pomyślałem, że chyba znalazłem się w Uzbekistanie :/ Wszystko stare, szpetne, zniszczone, pomazane, odrapane...
Dla mnie to podrapana jest nasza stodwójka,a to co tam jest to wolę nie myśleć...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Thomas78 pisze:To co widać z zewnątrz, to jeszcze nic. Jak zobaczyłem wnętrza szczecińskich stodwójek, to pomyślałem, że chyba znalazłem się w Uzbekistanie :/ Wszystko stare, szpetne, zniszczone, pomazane, odrapane...
Hmm... Ja myślę, że dla mieszkańców Szczecina, te Tatry to będzie niezły szok. I skok do lepszych czasów. Oczywiście mam na myśli tych, którzy nigdy wcześniej tym nie jechali :]

jacool

Post autor: jacool »

pawlos, najmocniej przepraszam :) Wziąłem pierwszą z brzegu na TWB. Przebaczysz?

Mateusz

Post autor: Mateusz »

Musze sie zastanowic. Po 2 sekundowym namysle przebacze :P

wocash

Post autor: wocash »

Piotrek_2274 pisze:A ja mam nadzieję że Szczecin zachowa jako jedyne miasto skład 2 x 102Na na zabytkowe
Myślę że jest taka możliwość żeby chociaz jeden skład trafił do powstającego muzeum i tym samym powiększyłaby się liczba zabytków :)
Thomas78 pisze:To co widać z zewnątrz, to jeszcze nic. Jak zobaczyłem wnętrza szczecińskich stodwójek, to pomyślałem, że chyba znalazłem się w Uzbekistanie Wszystko stare, szpetne, zniszczone, pomazane, odrapane...
Najlepsze jest jak właśnie w takiej odrapanej, zniszczonej 102-jce widnieje tabliczka: "Remont generalny tramwaju wykonano w 1993 r." czy coś podobnego. :]

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Cóż, 1993... w tamtym roku to ja się urodziłem no i przecież, to jest troche czasu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja pozwolę sobie dodać coś do tematu :mruga:

Może nie powinienem, ale skoro Neo mnie prosił na GG, to pochwalę się... rysunkiem Tatry KT4Dt BVG Berlin. Będzie to jego premiera w necie. W sumie naprawdę Tatra to sympatyczny tramwaj i podobno jazda nim jest super przyjemna. ;)

Obrazek

jacool

Post autor: jacool »

Pytanie:
o ile Tatra jest dłuższa od 105na i o ile ma więcej miejsc?

Peter

Post autor: Peter »

Wow :wow: Naprawdę bombowe J-31. Gratulacje :!: . Bardzo mi się podoba. :)
Te Tatry mają bardzo ciekawą budowę. Mianowicie są podzielone na dwa człony, przy czym każdy z jednym wózkiem. Czy wózki są przymocowane na stałe bez możliwości obrotu w stosunku do pudła (ostoi) lub czy może jest zastosowana specjalna konstrukcja przegubu ?

kombino

Post autor: kombino »

jacool pisze:Pytanie:
o ile Tatra jest dłuższa od 105na i o ile ma więcej miejsc?
http://tiny.pl/g7wv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”