Tatra KT4D

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

wocash pisze:Dzisiejszej nocy dwa pierwsze wagony Tatra KT4Dt dotarły na zajezdnię Pogodno.
Gratuluję szczecińskiemu MZK "nowych" tramwajów. Trzeba przyznać, iż całkiem nieźle się trzymają. Mam tylko nadzieję, że MZK przemaluje je wkrótce w barwy firmowe :).

wocash

Post autor: wocash »

Adrian_ pisze: Gratuluję szczecińskiemu MZK "nowych" tramwajów. Trzeba przyznać, iż całkiem nieźle się trzymają. Mam tylko nadzieję, że MZK przemaluje je wkrótce w barwy firmowe :).
No niestety musze cie zmartwic ale chodzą takie pogłoski, że tatry mają dostać jedynie czerwone paski na obie burty a jak długo to potrwa i na ile pewna jest ta wiadomośćź tego nie wiadomo.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

A jak one bez środkowego wózka utrzymują równowagę?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A jak one bez środkowego wózka utrzymują równowagę?
Oba człony utrzymują się na 1 wózku (przypomnij sobie Konstalowskie N-ki), i są połączone przegubem. Czemu tu się dziwić?

Robson

Post autor: Robson »

Jak wózki są na środku każdego członu to bedą poziom trzymać.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

I to jest dobre, jest to jeden z niewielu tramwajów w którym po rozczłonkowaniu przynajmniej jeden człon pojedzie bez drugiego.

[ Dodano: 2006-10-29, 13:02 ]
Ale duże masy muszą na ten wózek działać bo w eNce to wózek zajmował większość długości pojazdu a tu kontrast: większa masa (bo dłuższy) i mniejszy wózek.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

wocash pisze:No niestety musze cie zmartwic ale chodzą takie pogłoski, że tatry mają dostać jedynie czerwone paski na obie burty a jak długo to potrwa i na ile pewna jest ta wiadomość tego nie wiadomo.
Szkoda, ale przynajmniej dobre i to, że MZK chociaż troszeczkę je "upiększy" tak, by odróżniały się od reszty taboru. Wocash, a czy wiesz może, czy MZK zamierza w najbliższym czasie wyremontować te wagony? a może już zaczęli wykonywać przy nich drobne prace remontowe? (oprócz wyżej wspomnianego malowania) :).

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Adrian_ pisze:Wocash, a czy wiesz może, czy MZK zamierza w najbliższym czasie wyremontować te wagony?
Czy jest sens remontować wagony które są wręcz w stanie idealnym?:P

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Piotrek_2274 pisze:Czy jest sens remontować wagony które są wręcz w stanie idealnym?:P
Co do tego "stanu idealnego" to jest to trochę nad wyrost powiedziane. Owszem, trzymają się całkiem nieźle, ale nie zapominajmy też, iż te wagony mają kilkanaście lat i jeśli nie teraz, to za parę lat zacznie się je remontować. Stąd moje pytanie, gdyż niektóre pojazdy kupowane jako używki po pewnym czasie są remontowane :).

Robson

Post autor: Robson »

ALe nie wagony z BVG one miały NG i jak to niemcy bardzo dbali o te wagony. Przez to wydaje mi się że pojeżdżą z 15lat bez większych remontów.

szubak

Post autor: szubak »

Adrian_ pisze:Co do tego "stanu idealnego" to jest to trochę nad wyrost powiedziane. Owszem, trzymają się całkiem nieźle, ale nie zapominajmy też, iż te wagony mają kilkanaście lat i jeśli nie teraz, to za parę lat zacznie się je remontować. Stąd moje pytanie, gdyż niektóre pojazdy kupowane jako używki po pewnym czasie są remontowane :).
Przeciez one mialy robiona modernizacje w Berlinie po ktorej zreszta juz niewiele jezdzily, gdyz kupili niskopodlogowce...
Czekaly sobie w zajezdni az ktos je przygarnie :D
Ostatnio zmieniony 2006-10-29, 19:22 przez szubak, łącznie zmieniany 1 raz.

james206

Post autor: james206 »

Robson pisze:ALe nie wagony z BVG one miały NG i jak to niemcy bardzo dbali o te wagony. Przez to wydaje mi się że pojeżdżą z 15lat bez większych remontów.
A no właśnie - zagranicą wóz, który ma 15 lat wygląda jak tutaj nawet nie po 7. Ja bym się bardziej martwił o konieczność wykonania im NG, kiedy wyjadą na ulicę. Przy kulturze Polaków to coś czarno to widzę... :wall: Wlepki, markery i noże pójdą w ruch. Szkoda tylko, że nie wszyscy przewoźnicy w Rp. mają podobne wizje odmłodzenia taboru. Szczecin kupuje to co wycofuje Berlin, a Katowice to co Kraków... :roll: To wcale chyba nie wymaga porównania. Cały czas razi ta różnica w polityce taborowej - na zachodzie wycofują to co im się znudziło i już nikomu się nie podoba, a w Polsce jak już naprawdę nie może jeździć... :cry: Inna sprawa, że tam nie dość iż tabor się użytkuje krócej, to nie eksploatuje się go aż tak bardzo. Nawiązując jednak do słów Adriana - myślę, że taka mała odmiana w kolorystyce nikomu nie zaszkodzi. Przynajmniej będzie jakieś małe urozmaicenie ;)

szubak

Post autor: szubak »

PszonaR pisze: Cały czas razi ta różnica w polityce taborowej - na zachodzie wycofują to co im się znudziło i już nikomu się nie podoba, a w Polsce jak już naprawdę nie może jeździć... :cry: Inna sprawa, że tam nie dość iż tabor się użytkuje krócej, to nie eksploatuje się go aż tak bardzo. Nawiązując jednak do słów Adriana - myślę, że taka mała odmiana w kolorystyce nikomu nie zaszkodzi. Przynajmniej będzie jakieś małe urozmaicenie ;)
Nikt nie wycofuje tego co sie komus "znudzilo", gdyz każde przedsiębiorstwo by upadło gdyby tylko takie argumenty były brane pod uwagę. Po prostu na zachodzie przedsiebiorstwa KM maja wiecej pieniedzy wiec moga sobie pozwolic na szybsza wymiane taboru na niskopodlogowy. Ot tyle.
Ostatnio zmieniony 2006-10-30, 20:59 przez szubak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

I tak to co dostał Szczecin to niezły towar.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wydaje mi się, że tych Tatr może spokojnie pozazdrościć nie jedno przedsiębiorstwo tramwajowe w Polsce, pewnie nawet z Tramwajami Warszawskimi włącznie. :P

james206

Post autor: james206 »

szubak pisze:Nikt nie wycofuje tego co sie komus "znudzilo", gdyz każde przedsiębiorstwo by upadło gdyby tylko takie argumenty były brane pod uwagę.
To chyba jasne, że to była ironiczna przenośnia, kpiąca z polskich realiów. Sam dobrze to ująłeś pisząc w cudzysłowie, który ja ominąłem. :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Widzę, że kol. wocash nie uaktualnia tematu o Tatrach w Szczecinie, zatem muszę go wyręczyć i spiesznie donoszę, iż w dniu wczorajszym na ulicach Szczecina odbyły się testy wszystkich 6-ciu Tatr KT4Dt należących do szczecińskiego MZK. Tramwaje te poruszały się po mieście solo. Podczas tych testów dało się zauważyć m.in. nową numerację taborową tych wagonów. Początkowo szczecińskie MZK chciało wprowadzić dla tych tramwajów numerację w zakresie 10xx. Ostatecznie została uproszczona i wszystkie Tatry KT4Dt w Szczecinie posiadają numerację 1xx. Zdjęcia z wczorajszych testów Tatr dołączę ok.14:00, gdyż obecnie nie działa mi TWB :).

wocash

Post autor: wocash »

Kol. wocash nie zamieszczał żadnych nowych wiadomości, ponieważ uznał to za zbędne, zamieszczanie kolejnych postów po każdej jeździe próbnej kolejnych wozów. Był zamieszczony jeden news dotyczący pierwszego liniowego składu. Oczywiście jeśli jest ktoś żądny tej wiedzy mogę takie informacje tutaj zamieszczać. Jeżeli chodzi o tą numerację to wagon #100 otrzymał taki numer w ramach testu wizualnego, po którym zarząd miał zdecydować jak się prezentuje nowa czcionka na nowych tramwajach.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Minęło trochę czasu.. Co słychać w Szczecinie ? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Interesujący sposób osłaniania sprzęgów:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-123541.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-125083.html
Wygląda, jakby jakiś pieszy wszedł na tory i poduszka powietrzna odpaliła :D
Nie mogliby chociażby pokombinować ze sprzęgami od 105-tek…?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”