Duewag GT8 -"Helmut"

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
aleksej

Post autor: aleksej »

Kabina dosyc ciasna, ale nie jest zle, w porownaniu z 803N to zupelnie inna klasa.

BTW troszke wiecej fotek mozna znalezc tutaj:
http://kmlodz.pl/galeria/categories.php?cat_id=29

Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ile on może pomieścić pasażerów ? Wygląda na naprawdę pojemny. :)

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

Może pomieścic prawie 300 osób i w tym 89 miejsc siedzących. Jazda bardziej mi przypadła do gustu niż Cityrunnerem. No i jest naprawdę przestronny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adam 4044 pisze:No i jest naprawdę przestronny.
Nie dziwię Ci się. Jak patrzę na jego zdjecia to wygląda niczym jak pociąg. Jego długość i pojemność rzeczywiście robi wrażenie. :)

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

Ja nim jechałem z Chocianowic do Ozorkowa / cała trasa / oraz w drogę powrotną do centrum Łodzi czyli ok. 50 kilometrów. Gdyby nie częściowo zdezelowane łódzkie tory szczególnie Rondo Lotników Lwowskich to by się jeszcze lepiej jechało. Ale i tak uważam ,że nie trzeba kupować nowości bo nie każdego stać ale zza Odry też można mieć super wagony .

aleksej

Post autor: aleksej »

Wagon 204 juz jest na Helenowku.

Aleksej

ppln

Post autor: ppln »

Czyli drugi z trzech zakupionych? Jestem nie na czasie z tramwajami

aleksej

Post autor: aleksej »

Nie trzeci z czterech, w Lodzi sa obecnie 201, 204 (czekaja na dostosowanie do ruchu) jezdzi 203, i czekamy na 202.

Aleksej

Podi

Post autor: Podi »

http://pgk.webd.pl/details.php?image_id=2601 A tu zdjęcie podczas przebywania 204 w Poznaniu, tak jako ciekawostka.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A co on właściwie robił w Poznaniu ? Bo na pewno nie stał na torach. :roll:

Podi

Post autor: Podi »

"To jeden z dwóch wagonów jakie kilka miesięcy temu pojechały na próby do Łodzi. Dotarł tam tylko jeden. Ten 204 został w Poznaniu przeczekać aż zapadnie decyzja, bo jako że ma 32 metry, to tak długa laweta była potrzebna gdzie indziej."

aleksej

Post autor: aleksej »

Dzisiaj w nocy dotarl na Helenowek wagon 202, wiec wszystkie GT-8 sa juz w Lodzi.

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-118983.html

Aleksej

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Aleksej a czy Orientujesz się może jakie konkretnie prace wchodzą w skład tzw. "dostosowania" tych GT8 do służby w MKT ? Interesuje mnie, czy np. mechanicy MKT grzebią coś w elektryce tudzież elektronice ? :)

Czy po prostu zakładają im kasowniki i "jazda". ;)

aleksej

Post autor: aleksej »

Za duzo nie robia, glowne zadania to zamontowanie pantografu, zmiana polaryzacji, ogolny przeglad wagonow i przetestowanie wszystkich systemow. No i bym zapomnial...zdjecie niemieckich reklam :)

Aleksej

P.S.
W Fryburgu jest jeszcze 9 wagonow GT-8 (troszke inny design) bez niskopodlogowej wstawki, podobno Fryburg zmowil juz jakies niskopodlogowce, wiec byc moze rowniez te wagony dotra do Lodzi. Trzeba przyznac ze wagony sa idealnie wrecz utrzymane.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wielkie dzięki, a czy te tramwaje w związku z tym, że są wąskotorowe, oraz nieco dłuższe niż "normalne" GT-8, mają jakiś podtyp lub dodatkowy symbol w swojej nazwie. Czy po prostu jest to nadal GT8 ? :)

Podi

Post autor: Podi »

Standardowe moje pytanie: Czy mkt coś w zamian skasuje?

aleksej

Post autor: aleksej »

Nie ma zadnego dodatkowego oznaczenia, GT-8 czyli wagon przegubowy, silnikowy, 8 osiowy, wiec wszystko sie zgadza.

A co do kasacji, to pewnie pojda pod palnik niezmodernizowane 803jki, ale to dopiero za pare lat, nadal na Helenowku stoi pelno 803jek juz od dawna wypisanych ze stanu.

Aleksej

ppln

Post autor: ppln »

A może któreś łódzkie przedsiębiorstwo zamierza sprowadzić tramwaje z niską częścią (coś takiego jak w Krakowie)?

Adam 4044

Odp

Post autor: Adam 4044 »

MKT kupiła ostatnio w/w wagony GT8 a spółka Tramwaje Podmiejskie milczy. Mieli na testach niemiecki M8S ale nie zdał egzaminu i wyjechał / chyba? / z Łodzi

aleksej

Post autor: aleksej »

Nigdzie nie wyjechal, tylko stoi na Helenowku i czeka na przetwornice.

Aleksej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”