Tatra RT6N1

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
bartuś

Re: Czeski złom- czyli RT6N1

Post autor: bartuś »

Poznaniak pisze:MPK kupił 10 wagonów typu RT6N1. W Czechach jest ich tylko kilkanaście sztuk. Jeżdzą min. w Pradze i Libercu. Ogólnie tramwaj ten jest ładny (z zewnatrz i wewnątrz), troche hałasliwy jest :). Ich numery taborowe to 401-410. Obecnie 3 Tatry kursują w reklamie (tylko w srodkowym członie).
Krótka historia:
Pierwsze wagony typu RT6N1 przybyły w 1996r. Początkowo było z nimi kłopoty (do roku 2000-2001). Na trase wyjeżdzało srednio 4-5 wozów, dzisiaj srednio 7-8. Obecnie Tatry spisuja sie dobrze. Kursują one tylko na jednej linii.
Dane techniczne:
Długosc- 26, 8 m
Masa pustego tramwaju 32 500 kg
Masa tramwaju max. obciazonego- 54 700 kg
Prędkosc maksymalna- 80 km/h
Pojemnosc (łączna)- 204
Siedzące- 54

Na koniec pytania:
1) Co sadzicie o Tatrach
2) Czy mieliscie okazje nimi jechać (krakowianie wypowiadać sie jak sie spisywał u Was testowa Tatra , jeżeli ktoś ja jeszcze pamieta:P)
3) Czy chcelibyscie mieć w Waszych mistach ten tramwaj :)?
Oczywiście, żebym chciał, żeby jeździły w wielu miastach, bo to żaden złom a porządny tramwaj. Będą dłużej służyć niz wszystkie Konzłomy razem wzięte!

Podi

Post autor: Podi »

bartuś pisze:Oczywiście, żebym chciał, żeby jeździły w wielu miastach, bo to żaden złom a porządny tramwaj. Będą dłużej służyć niz wszystkie Konzłomy razem wzięte!
Takie pytanko-Jechałeś kiedyś poznańskimi Tatrami ?

bartuś

Post autor: bartuś »

Podi pisze: Takie pytanko-Jechałeś kiedyś poznańskimi Tatrami ?
¯eby tylko raz....Ilekroć jestem w Poznaniu to muszę zrobić im zdjęcia i pojeździć nimi :D

Podi

Post autor: Podi »

bartuś pisze:¯eby tylko raz....Ilekroć jestem w Poznaniu to muszę zrobić im zdjęcia i pojeździć nimi :D
Jeśli dla Ciebie są wspaniałem to mnie to zaskakuje...

Dla mnie są tramwajami które nie mają ładnie wyglądać(tak jak wizytówka MPK-Combino),tylko byc użyteczne...

bartuś

Post autor: bartuś »

Podi pisze: Jeśli dla Ciebie są wspaniałem to mnie to zaskakuje...

Dla mnie są tramwajami które nie mają ładnie wyglądać(tak jak wizytówka MPK-Combino),tylko byc użyteczne...
Heh, a nie są użyteczne? Trwałe, wytrzymałe. A że były na początku były problemy z elektryką. No cóż. Wtedy ćKD nie było w najlepszej sytuacji finansowej. Ale teraz wiem, ze sprawują się dobrze. A przypomnij sobie wypadek na pętli PST z "holendrem" i Taterką. W Taterce "aż" zbiła się szyba. A jakie zniszczenia miałoby Złombino a co dopiero Konzłom? Lepiej nawet nie myśleć.

Robert

Post autor: Robert »

Taterki ostatnio nawet dobrze się sprawują, jeździ ich dosyć sporo na 12, ostatnim wstrzymaniem ruchu ruchu przez Tatre jakie pamiętam i pisano o tym w gazecie miało miejsce w grudniu bądź styczniu br., zablokowały się koła :D

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Robert pisze:Taterki ostatnio nawet dobrze się sprawują, jeździ ich dosyć sporo na 12, ostatnim wstrzymaniem ruchu ruchu przez Tatre jakie pamiętam i pisano o tym w gazecie miało miejsce w grudniu bądź styczniu br., zablokowały się koła :D
Jesteś pewien :P??

Ostatnie poważne zatrzymanie spowodowane przez Tatre miało miejscu w poniedziałek lub we wtorek około godziny 14.30, przerwa w ruchu trwała do ok 15.10. Oczywiscie objazd i "Tytek" nie było

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Tak, to było o 14:37 na trasie PST, jakież sznury się ustawiały... nie rozumiem ludzi lubiących bądź chwalących tatry.

JjmJ

Post autor: JjmJ »

Faktycznie nie ma zbytnio co się tatrami chwalić. Nie za ładne, łatwo się psuły, owszem, teraz jest o wiele lepiej pod tym względem, chociaż i tak, rzecz jasna, problemy się zdarzają. Wnętrze niby jakoś urządzone, ale brakuje trochę czego się chwycić... zwłaszcza w godzinach szczytu, a w tatrze jest przecież ciasno praktycznie zawsze i wszędzie

Podi

Post autor: Podi »

bartuś pisze:przypomnij sobie wypadek na pętli PST z "holendrem" i Taterką. W Taterce "aż" zbiła się szyba. A jakie zniszczenia miałoby Złombino a co dopiero Konzłom? Lepiej nawet nie myśleć.
Na szczęście Holendry mają dożywotni wylot z PST i już nie będzie takowych wypadków...
A jakoś nie wierzę,że Combino by miało rażąco większe zniszczenia... :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Podi pisze:Na szczęście Holendry mają dożywotni wylot z PST
W razie objazdów i kursowania "9" po trasie PST i tak Holendry tam zobaczymy :retard:

Podi

Post autor: Podi »

Watpie żeby tak coś szybko nastąpiło...

JjmJ

Post autor: JjmJ »

Kilka razy, nie tak znów dawno temu, Holender pojawił się na PST-ce, bodajże na 12-tce, pewnie zamiast Taterki właśnie... Także raczej ta dożywotnośc jest nie do końca prawdziwa, na szczęście bądź nieszczęscie, jak kto woli. A skoro 9-tką by się mieli zając to już w ogóle...
Ostatnio zmieniony 2006-03-13, 17:40 przez JjmJ, łącznie zmieniany 1 raz.

voy

Post autor: voy »

Czego holendry po pestce jeździć nie mogą?

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Terraz nawet nie ma powodu aby zobaczyć 9tka na PST :). Z innych linii pewnie zobaczymy tam za jakis czas 10tke ze stopiatkami pewnie :)

Poznañczyk

Post autor: Poznañczyk »

Poznaniak pisze:10tke ze stopiatkami pewnie
Chodzi o Winogrady?
Poznaniak pisze:Terraz nawet nie ma powodu aby zobaczyć 9tka na PST
Na stałe by sie tam przydała.
JjmJ pisze:bodajże na 12-tce
Chyba żartujesz!!?? Na pewno nie na 12!

Podi

Post autor: Podi »

Poznańczyk pisze:Chyba żartujesz!!?? Na pewno nie na 12!
Może koledze chodzi o GT8 jeżdzące podczas remontu na Królowej Jadwigi jaaakiś czas temu...
Kilka razy, nie tak znów dawno temu, Holender pojawił się na PST-ce
Ja widziałem z 4 miechy temu 800 na Sobieskiego,ale nie był tam liniowo...
voy pisze:Czego holendry po pestce jeździć nie mogą?
Nie potrafię tego ubrać w ładną wypowiedź,ale jazda holendrem tak szybko jak na pst to bardzo "drżące" przeżycie...

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Poznańczyk pisze:
Poznaniak pisze:10tke ze stopiatkami pewnie
Chodzi o Winogrady?
Tak

[ Dodano: 2006-03-07, 15:47 ]
Podi pisze: Ja widziałem z 4 miechy temu 800 na Sobieskiego,ale nie był tam liniowo...
A ja ostratni raz tydzień temu w czwartek

JjmJ

Post autor: JjmJ »

Nie! Nie! Nie! Nie chodziło mi o żadne GT8. Umiem je rozróżniać przecież! Mam nawet świadka, bo nie ja sam jeden nim nie jechałem. Jak już mówiłem, było to kilka miesięcy temu. Najwyczajniej w świecie liniowo jeździł sobie holender na 12 zamiast wiadomo czego... szkoda że nie miałem czym tego sfotografować, bo tak nie mam dowodów. A faktycznie jest dosyć ciekawe "przeżycie", bo jak się ta machina rozpędzi to jest na co patrzeć... Niestety to było tylko raz. A tak w ogóle to powinni informować jakoś, że na przykład właśnie 3G będzie na PST-ce, żeby móc chociaz jakieś zdjęcia porobić, a tak to tylko można liczyć na tzw. fuksa

Podi

Post autor: Podi »

JjmJ pisze:A tak w ogóle to powinni informować jakoś, że na przykład właśnie 3G będzie na PST-ce, żeby móc chociaz jakieś zdjęcia porobić, a tak to tylko można liczyć na tzw. fuksa
Nie ma sprawy, MPK będzie machać na stronce oficjalne komunikaty,gdzie jeździ każdy "rodzynek"...
JjmJ pisze:Nie! Nie! Nie! Nie chodziło mi o żadne GT8. Umiem je rozróżniać przecież!
A to sorki :)
Najwyczajniej w świecie liniowo jeździł sobie holender na 12 zamiast wiadomo czego... szkoda że nie miałem czym tego sfotografować, bo tak nie mam dowodów. A faktycznie jest dosyć ciekawe "przeżycie", bo jak się ta machina rozpędzi to jest na co patrzeć... Niestety to było tylko raz
Heh ale jaja :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”