Tramwaje Škoda

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm. No to czesi narobili mi smaku tym tramwajem. Szczególnie teraz patrząc na tą wizualkę, nie mogę się już doczekać jego pokazu. Tramwaj robi wrażenie niezwykłego :)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Moim zdaniem prezes MPK powinien poczekać na ten tramwaj z przetargami na niskacze a nie robić przetarg pod tego potwora z bagien co go teraz mamy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Hehe, dobra ksywa dla Skodovki — „Jozin”

Kamil

Post autor: Kamil »

Bardziej pasuje pasikonik, poczwara etc. :P

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Tak taki wielki napis na burcie tego czegoś "Jo¾in z ba¾in" to by było lepsze od tego Scodilaca czy jak się to pisze.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Kamil pisze:Bardziej pasuje pasikonik
No, w sumie pasikonik też jest fajny — skłania do myślenia, ale warna można tu za to oberwać.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

O poczwara to jest to określa tą okropną mordę tramwaju.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Jutro ponoć prezentacja :) . Coś mi się wydaje, że Wrocław kupi 38 sztuk tych Skodzinek :mruga: (część z tej ilości ma być dwukierunkowa).

Lopez

Post autor: Lopez »

A skąd te 38 sztuk? Jakieś od dawna planowane zakupy?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

204wras pisze:Moim zdaniem prezes MPK powinien poczekać na ten tramwaj z przetargami na niskacze a nie robić przetarg pod tego potwora z bagien co go teraz mamy.
204Wras czy tylko Tobie się ten tramwaj nie podoba, czy większości miłośnikom z Wrocławia Skoda przestała się już podobać ? :shocked:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

A skąd te 38 sztuk? Jakieś od dawna planowane zakupy?
Tak, te tramwaje ma kupić gmina Wrocław dla MPK.
mpConroe pisze:Jutro ponoć prezentacja
Nie ma do końca pewności kiedy Czesi to pokażą. Ale mimo wszystko będę uważnie obserwował czeskie źródła.
mpConroe pisze:Coś mi się wydaje, że Wrocław kupi 38 sztuk tych Skodzinek
To jest dosyć droga zabawka. Więc nie robiłbym takiego hurra optymizmu, gdyż może zwyczajnie przegrać na cenie z innymi konstrukcjami. A przypomnę, że rynek jest bogaty w niskopodłogowe konstrukcje.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

J-31 pisze:204Wras czy tylko Tobie się ten tramwaj nie podoba, czy większości miłośnikom z Wrocławia Skoda przestała się już podobać ?
Chyba tylko ja tak bardzo nielubię tego tramwaj u bo w największym stopniu moje kochane 102Na są przez 16T eksterminowane.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:czy większości miłośnikom z Wrocławia Skoda przestała się już podobać ? :shocked:
A czy ja mówię, że przestała? :P Owszem podoba mi się, ale wersja z drugiego przetargu (oznaczenie fabryczne modelu: 16T.2)
Ma szybciej działający hamulec szynowy :D
A sam ryjek tak jakoś nadal powoduje u mnie szeroki uśmiech :diabeł:

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

J-31- zdania są podzielone, ja na przykład od początku nie lubiłem tego tramwaju inni uwielbiali od początku a jeszcze inni zmienili zdanie.
Ja z niecierpliwością czekam na imprezę "Pożegnanie Skód 16T" :retard:

Lopez

Post autor: Lopez »

204wras pisze:Ja z niecierpliwością czekam na imprezę "Pożegnanie Skód 16T"
To się raczej prędko nie doczekasz ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

TLG pisze:To jest dosyć droga zabawka. Więc nie robiłbym takiego hurra optymizmu, gdyż może zwyczajnie przegrać na cenie z innymi konstrukcjami. A przypomnę, że rynek jest bogaty w niskopodłogowe konstrukcje.
Ale przetarg zawsze można ustawić, a MPK Wrocław (pracownicy MPK pisali przecież specyfikację do przetargu na 36 nowych tramwajów) ma w tym wprawę, bo ja osobiście nie pamiętam nieustawionego przetargu zorganizowanego przez nasze MPK ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

bystrzak2000 pisze:Ale przetarg zawsze można ustawić
W przypadku tego tramwaju bardzo łatwo ustawić przetarg, jednak moim skromnym zdaniem jednak będą to następne wagony 16T.

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Ponoć mają mieć powyżej 70% niskiej podłogi, tak więc 16T odpada, bo ma 65%.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

mpConroe pisze:Ponoć mają mieć powyżej 70% niskiej podłogi, tak więc 16T odpada, bo ma 65%.
Tak, a pod tym tekstem jest zdjęcie 16T, tak więc nie wierzyłbym za bardzo w to, co jest tam napisane (chodzi o www.wroclaw.pl ).

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Również na wizualizacjach projektu jest Skoda, tyle, że 14T we wrocławskim malowaniu, oprócz tego są na końcówce dla dwukierunków, a na wizualizacji są jednokierunkowce :mruga: . Więc ja bym raczej wierzył w specyfikację, niż w zdjęcia, czy wizualizacje...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”