Tramwaje Škoda

Tutaj są prowadzone dyskusje oraz wyrażane opinie o tramwajach produkowanych za granicą...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

ppln pisze:Widziałem co młodszy (chyba 14T) brat tego tramwaju robi z torami... A to jest chyba wyznacznik jakości wykonania.
14T to jest starszy nieco od 16T ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo tych torów - ja mam nadzieję, że wrocławska Skoda 16T nie robi "tego samego z torów" co 14T :cool:

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:A propo tych torów - ja mam nadzieję, że wrocławska Skoda 16T nie robi "tego samego z torów" co 14T :cool:
Sztywne wózki robią swoje i niektóre stare łuki dostały już ostro w kość ;-)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:Sztywne wózki robią swoje i niektóre stare łuki dostały już ostro w kość ;)
A właściwie jak to wygląda - czy Masz może jakieś zdjęcie ? ;)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

J-31 pisze:A właściwie jak to wygląda - czy Masz może jakieś zdjęcie ? ;)
Na jednym łuku zauważyłem, że w dwóch miejscach jest lekko ukruszona głowka szyny, ale głowy nie dam, że to jest wynik działania wózków Skody, czy te uszkodzenia były już wcześniej (torowisko było położene przed powodzią i było zalane).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:Na jednym łuku zauważyłem, że w dwóch miejscach jest lekko ukruszona głowka szyny, ale głowy nie dam, że to jest wynik działania wózków Skody, czy te uszkodzenia były już wcześniej (torowisko było położene przed powodzią i było zalane).
Rozumiem - zatem możemy przyjąć, że te uszkodzenia to nie muszą być z winy Skody.... :cool:

... Swoją drogą ciekawy jestem co zmienił producent w konstrukcji wózków Skody 16T dla Wrocławia, skoro praskie 14T niszczą torowiska, a wrocławskie - nie. Wszak gabarytowo 14T i 16T są do siebie podobne. ;)

mpConroe

Post autor: mpConroe »

Może to kwestia szyn i trwałości torowisk? :nuts:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tylko ciekawe, że niektóre tramwaje nie prują takich torowisk jak te wrocławskie...

olo

©koda 15T

Post autor: olo »

Na oficjalnej stronie ukazała się Skoda 15T

http://www.skoda.cz/transportation/prod ... d2421.html

PAFAWAG

Re: ©koda 15T

Post autor: PAFAWAG »

olo pisze:Na oficjalnej stronie ukazała się Skoda 15T

http://www.skoda.cz/transportation/prod ... d2421.html
Niezbyt ładna - taki "czeski potworek" :diabeł:
Według mnie o wiele ładniejsze są ©kody ze stylizacją by Porche. Ale cóż, o gustach się nie dyskutuje ;)

W opisie mówią, że jest na 1435mm. Ciekaw jestem, czy będzie wersja na 1000 mm ;)

bystrzak2000

Re: ©koda 15T

Post autor: bystrzak2000 »

olo pisze:Na oficjalnej stronie ukazała się Skoda 15T

http://www.skoda.cz/transportation/prod ... d2421.html
Sporo informacji także jest TUTAJ :)

PAFAWAG

Re: ©koda 15T

Post autor: PAFAWAG »

bystrzak2000 pisze:
olo pisze:Na oficjalnej stronie ukazała się Skoda 15T

http://www.skoda.cz/transportation/prod ... d2421.html
Sporo informacji także jest TUTAJ :)
stronka podana przez bystrzaka2000 pisze:(...)pro Prahu.(...)
O, więc już ktoś się na nią skusił :) Chociaż to mogłoby być jasne, bo przecież bez chęci złożenia zamówienia taki nowy tramwaj by powstać nie mógł ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Mam tylko nadzieję, że takich siedzeń nie zobaczymy w Skodach :o:
Obrazek
Za bardzo mi to też zalatuje Jelczem PR110M... przynajmniej pod względem kolorystyki :D

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Kędzior pisze:Mam tylko nadzieję, że takich siedzeń nie zobaczymy w Skodach
Hmm... Będzie je łatwo można wymienić w przypadku uszkodzenia przez osobników bezmózgich :D
A jeśli już mają być takie, to pewnie z tapicerką przypominającą wizualnie drewno (chociaż moim zdanim lepsza by była tapicerka np. w kolorze niebieskim albo czerwonym).
No, chyba, że to w ramach zmniejszania kosztów zakupu, jeśli na nabycie tych tramwajów zdecyduje się jakiś biedny przewoźnik ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

PAFAWAG pisze:Niezbyt ładna - taki "czeski potworek"
Według mnie o wiele ładniejsze są ©kody ze stylizacją by Porche. Ale cóż, o gustach się nie dyskutuje
Jeśli chodzi o gusty, to mnie się podoba.
Kędzior pisze:Mam tylko nadzieję, że takich siedzeń nie zobaczymy w Skodach
Czemu nie? Połączenie tradycji z nowoczesnością :D
PAFAWAG pisze:W opisie mówią, że jest na 1435mm. Ciekaw jestem, czy będzie wersja na 1000 mm
Na pewno.

ppln

Post autor: ppln »

W porównaniu z 16T to jest ogromny jakościowy skok do przodu jeśli chodzi o design IMO.

Z drugiej strony - nie ma drzwi z przodu i z tyłu, które 16T ma. Więc ładny wygląd rekompensowany jest gorszą funkcjonalnością. Wychodzi na 0 ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:Jeśli chodzi o gusty, to mnie się podoba.
Mnie też, śliczne to nie jest, ale da się wytrzymać.
PAFAWAG pisze:Ciekaw jestem, czy będzie wersja na 1000 mm
Jak ktoś będzie chciał ją kupić…
PAFAWAG pisze:Chociaż to mogłoby być jasne, bo przecież bez chęci złożenia zamówienia taki nowy tramwaj by powstać nie mógł
Czemu nie? To jak na razie tylko projekty, żaden tramwaj tego typu jeszcze nie powstał, poza tym np. FPS wyprodukował swoją Pumę nie mając zakontraktowanego odbiorcy

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

plocmaster pisze:Czemu nie? To jak na razie tylko projekty, żaden tramwaj tego typu jeszcze nie powstał, poza tym np. FPS wyprodukował swoją Pumę nie mając zakontraktowanego odbiorcy
No tak, ale na stronie podanej przez Bystrzaka2000 pisano, że na ten tramwaj skusiła się Praga ;)
Trzeba mieć tylko nadzieję, że nie będzie z tym takiego IMO cyrkowania jak z biedną Pumą z HCP (czeska firma ma więcej klientów, bogatszą ofertę...) ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No tak, ale Panowie oceniacie już wygląd tramwaju, zarówno jego design zewnętrzny jak i wnętrze, a chyba umknął Wam jeden drobny szczegół.... To są tylko wizualizacje. :mruga:

Poczekajcie, aż ten tramwaj rzeczywiście powstanie. Wtedy będzie co oceniać ;)

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

J-31 pisze:No tak, ale Panowie oceniacie już wygląd tramwaju, zarówno jego design zewnętrzny jak i wnętrze, a chyba umknął Wam jeden drobny szczegół.... To są tylko wizualizacje. :mruga:

Poczekajcie, aż ten tramwaj rzeczywiście powstanie. Wtedy będzie co oceniać ;)
Porównując wizualizację 16T i te tramwaje w rzeczywistości można odnieść wrażenie, że zmiany nie będą aż tak wielkie ;)

Moim zdaniem stylizacja 15T jest cofnięciem się ©kody w dziedzinie stylizacji tramwajów - 16T prezentuje o wiele wyższy poziom niż 15T. Ale to tylko moje zdanie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor produkcji zagranicznej”